Pytanie o router do PLUSa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
manieksl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-02-15, 19:11

Pytanie o router do PLUSa

Post autor: manieksl »

Witam,
Będę przedłużał umowę i interesują mnie routery LTE advanced. Plus posiada 2 modele:
- Huawei e5186
- ZTE MF971V

Brałbym tańszy ZTE ale:
- o ile o Huawei na forach mogę znaleźć dużo opinii o tyle o ZTE zero
- na allegro Huawei kupię bez problemu - ZTE zero

Jeśli ZTE jest oferowany od października 2016 to zastanawia mnie o co chodzi, że nie można ich nabyć z drugiej ręki ani nikt nigdzie nie napisał o nich opinii.....Czy one są kupowane przez ludzi?
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Pytanie o router do PLUSa

Post autor: HariMata »

O ile Cię stać, bierz Huawei. Jest bardziej popularny i ma lepsze wsparcie od producenta, a także, czy prędzej, czy później pojawią się przeróbki oprogramowania stworzone przez pasjonatów. Jednak przede wszystkim dlatego, że ma porty Ethernet. Moim zdaniem , o ile jest to możliwe, urządzane stacjonarne, jak komputer, telewizor, dysk sieciowy lepiej połączyć kablem, natomiast wifi wykorzystywać do smartfonów tabletów laptopów itp. Poza tym w Huawei można do poru USB podłączyć drukarkę i drukować z różnych urządzeń bez włączania komputera do którego wcześniej była podłączona, albo dysk USB, który byłby namiastką NAS. ZTE to zabawka na działkę lub na wczasy.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
manieksl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-02-15, 19:11

Re: Pytanie o router do PLUSa

Post autor: manieksl »

Dzięki za informację do tej pory używałem Huawei b593, i tylko po wifi (laptop, tv, sprzęt audio i telefon), po kablu nie jest u mnie wymagane. Byłem przed chwilą w salonie plusa i pokazali mi jeszcze inny model, którego nie mają na stronie internetowej: huawei e5786.
Póki co, plus ma jakąś "chorą" ofertę - podpisz umowę na 2 lata a będziesz mógł <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> router na raty, ktory wyjdzie ok 500-600zł. Wielkie dzięki dobroczyńcy, na allegro chodzą taniej no i w play lub tmobile płacę opłatę jednorazową 1 lub 49zł
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pytanie o router do PLUSa

Post autor: wojteks »

HariMata pisze:O ile Cię stać, bierz Huawei.
manieksl jak Cię nie stać to też bierz Huawei.
Nie pomagam na PW!
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Pytanie o router do PLUSa

Post autor: HariMata »

manieksl pisze: po kablu nie jest u mnie wymagane
Wszystko zależy jak duże jest mieszkanie i jak daleko te odbiorniki są od rutera. Może na razie wystarczy, ale z biegiem czasu pliki multimedialne będą wymagać coraz większej przepustowości. 4K robi się coraz popularniejsze. Jak nie teraz to przy okazji jakiegoś remontu warto pociągnąć te kable. Jeden mój krewniak, był taki zapobiegliwy, że do każdego pokoju w domu pociągnął po dwie linie. W moim przypadku speed test na urządeniach połączonych przez wifi zawsze daje gorsze wyniki, niż na tych połączonych kablem,
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
ODPOWIEDZ