Jaki router domowy?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kubatron
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-02-25, 11:05

Jaki router domowy?

Post autor: kubatron »

Witam proszę o doradzanie z oferty Orange internet lte dla domu routera stacjonarnego, czytałem parę wątków z forum o ZTE MF286/283+ ale ten 286 to nowość i zależy mi by nie wejść w błoto, może jakiś lepszy sugeruje cie ? Huawei czy ich Orange zbrandowane ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki router domowy?

Post autor: dzejk »

bierz ZTE MF286 - agreguje 2 pasma w LTE, a po aktualizacji softu w orange ma możliwość wyboru częstotliwości.
don_rikardo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-24, 19:18

Re: Jaki router domowy?

Post autor: don_rikardo »

Witaj kolego "kubatron". Mam ten router (MF 286) od piątku 23.02. 2017 i powiem że u mnie "hula" pierwszorzednie -- ale z anteną zewnętrzną. Prędkości są różne --- ale to zależy jak Ci wiadomo w takim necie od kilku czynników. Jak na razie ja nie narzekam. Antenę kupiłem z firmy "Dipol" Antena ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 10m przew. wtyk SMA 800-3000MHz. Na wskaźniku routera cały czas jest max zasięg i cały czas kontrolka sieci mruga na niebiesko -- czyli połączenie z LTE jest aktywne cały czas i trwa pobieranie danych. Poza tym jeśli się wybierasz gdzieś poza miejsce zamieszkania możesz zabrać go ze sobą lub kartę przełożyć do innego urządzenia i korzystać w terenie.
Dla mnie ten wybór byl trafiony. Pozdrawiam :papa:
kubatron
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-02-25, 11:05

Re: Jaki router domowy?

Post autor: kubatron »

Rozumiem , a jak wygląda sprawa konfiguracji nie jestem zielonym w takich sprawach ale chodzi mi o kwestie techniczne po aktualizacji softu czy można normalnie ustawić dysk sieciowy WiFi podłączony pod niego ?
ODPOWIEDZ