LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mateuszq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-25, 10:35

LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: Mateuszq »

Witajcie,

Mam Lte z rbm z Playa. Do tego modem Huwawei E3372
Zasięg niezły 4 albo 5 kresek (zależy od pogody) w załączniku parametry
Download też zależy o jakiej porze dnia ale średnio 16 mb leci. Kiedyś szło po 60mb ale pewnie centrale obciążyli.

Niestety ostatnio doświadczam dziwnych freezów. Gram sobie w csa:go i nagle odcina mi neta mimo, iż jest cały czas jest zasięg oczywiście inne stronki też nie chodzą. Wystarczy szybko wyjąć modem i włożyc w USB i już działa. Co dziwne można oglądać twitcha cały dzień i grać w co innego i to się prawie nigdy nie dzieje a tylko pogram z 30 min w csa i mnie odcina. Tu pytanie czy to może być wina modemu?

Chciałbym wymienić go na jakiś router bo przypuszczam, że będzie lepiej trzymać sygnał. Cena nie gra bardzo roli mogę wydać sporo aby tylko mi chodziło bez zarzutu. Niestety w mieście, w którym mieszkam albo mam neostrade z pingami po 80 albo lte (które ostatnio zbyt często wyrzuca).

Prośba o doradę które urządzenie będzie najlepsze myślałem o ROUTER Huawei B593 / E5573 albo jakiś Dlink.
Teraz wyszło sporo nowych modeli Huawei w cenach około 650zł (7 generacji) ale nie ma bardzo nic na ich temat.

Podsumowując co muszę kupić (co będzie najlepsze na ten moment na siłe sygnału, stabilność i szybkość cena nie gra roli). Internet tylko dla 1 komputera cel jak najstabilniejsze łącze i najniższy ping.

Pozdrawiam,
słabyzasięg
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-12-28, 14:54

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: słabyzasięg »

Jak masz kasę to lepszego wyboru jak Huawei B618 nie masz, ceny spadają już za około 750 zł możesz go kupić.
Jeśli chodzi o odcinanie z internetu Play na tym modemie to też mam taki problem tylko że na wsi sygnał dobry.
Mateuszq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-25, 10:35

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: Mateuszq »

Mógbły jeszcze ktoś sie wypowiedziec na ten temat. Z tego co poczytalem to ten b618 cos malo popularny jest i nawet nie ma podzialu na pasma LTE....
Nie sztuka wydac 800zl jesli np tylko ma mozliwosc podlaczenia 30+ urzadzen jak ja tylko z 1 pc bd korzystal i mi to jest niepotrzebne.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: matek451 »

To po co pytasz? budżetowe rozwiązanie to routerek MiFi za 100 zł , czyli E5573. Ze stacjonarnych routerów LTE B315 za 250-300 zł tylko nie z T-mobile). Na obydwu za pomocą LTEWatchH lub Toolboxa wymusisz konkretne pasmo LTE.
Mateuszq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-25, 10:35

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: Mateuszq »

Moge kupic i b618 tylko czy to juz jest najlepszy sprzet i warto 3x drozej zaplacic? Mi sa bajery nie potrzebne tylko wysoki sygnal transfer i pingi niskie.
Moze sie nie znam ale wydaje mi sie im nowsza generacja tym lepsza sprzetu. Nigdzie jakos nie widzialem porownania od najstarszej do najnowszej.
Ten b315 to ma chyba juz z 5 lat wiec przypuszczam ze to nie jest najlepszy wybor.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: matek451 »

Zakup sprzętu trzeba poprzedzić testami LTE Play na wszystkich dostępnych pasmach LTE, szczególnie sprawdzić LTE2600. Sprawdź czy na modemie E3372 to HiLink jest możliwość wymuszania pasm LTE za pomocą LTEWatchH lub Toolboxa.
Mateuszq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-25, 10:35

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: Mateuszq »

Nie dziala ani toolbox ani ltewatch jak wpisze ip to program przestał działać i juz nie odpali.
Po prostu potrzebuje dobry sprawdzony router ktory polepszy dzialanie internetu i tyle.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: matek451 »

Działanie internetu najmniej zależy od routera, w przypadku Play podstawowe pytanie to w zasięgu, których pasm LTE się znajdujesz. Jakie są na nich parametry sygnału, z którym BTS-em się łączysz i jak jest obciążony. Do tego w celu korzystania z konkretnego pasma , ustabilizowania połączenia stosuje się anteny zew. na wybrane pasmo a jeśli w pobliżu są na różnych kierunkach BTS-y Play to antena kierunkowa Dual LTE pozwala wymusić połączenie z najmniej obciążonym. Nawet wydanie 750 zł na B618 nie zapewni cudu jeśli nie zostaną spełnione pewne warunki. B315s-22 ma 2 lata i to ostatni router z LTE od Huawei bez agregacji pasm. Zakup sprzętu trzeba poprzedzić testami LTE Play w twojej lokalizacji, uzyskane wyniki pozwolą sprawdzić które pasmo , z którego BTS-a zapewnia najlepsze rezultaty. Od tego zależą dalsze kroki.
Mateuszq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-25, 10:35

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: Mateuszq »

No to moze taki router z agregacja to by od razu pobralo wszystkie pasma??
Mateuszq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-25, 10:35

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: Mateuszq »

http://www.speedtest.net/my-result/6084762783

Po zmianie pasma na LTE Advanced i zabawie z zasiegiem uwazam ze jest dobrze jak na taki mikry modemik. Obstawiam, ze jakbym mial jakis lepszy router z antenkami to bym mial z 60mb na relaksie.
seba84_2005
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2015-01-21, 00:33
Lokalizacja: Wawa

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: seba84_2005 »

@up nie ma żadnego lte advance na modemie pod usb ;)
Huawei B715 + Cybertech LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz :ok:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: matek451 »

Widać że m nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem i bezpodstawnie wyciągasz błędne wnioski. No i nie żartuj z LTE-A na E3372 bo się po prostu ośmieszasz.
Mateuszq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-25, 10:35

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: Mateuszq »

Takie własnie z was Janusze internetu.... Screen w załączniku elo
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: 3G_ »

Fajnie, tylko, że E3372 zwyczajnie nie obsługuje LTE-A. A że sobie zaznaczyłeś to się ciesz, ale nie jest to LTE-A.
słabyzasięg
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-12-28, 14:54

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: słabyzasięg »

Potwierdzam, nie ma ten modem LTE Advanced, a że jakiś nieoficjalny firmware modemu czy LTE Watch źle wyświetla band to już inna bajka.
Ostatnio zmieniony 2017-02-26, 13:24 przez słabyzasięg, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: matek451 »

Człowieku najpierw naucz się czegoś w życiu bo obrażasz ludzi przy których pokazując tego screena wyszedłeś na idiotę. Najpierw pisałeś, że nie działa z E3372 HiLink LTEWatchH i Toolbox. Teraz pokazujesz screena z LTE-A w którym widać że połączyłeś się w Play na LTE1800. Wszyscy na tym Forum doskonale wiedzą od lat że E3372 to modem bez agregacji pasm LTE i wymuszenie LTE-A w LTEWatchH nic nie da a modem łączy się standardowo z LTE1800, na który pozwalają parametry sygnału LTE, które jak widać na screene są bardzo dobre. Gdybyś czytał ze zrozumieniem i stosowałbyś się do porad ludzi mądrzejszych od siebie to sprawdziłbyś działanie wszystkich pasm LTE dostępnych w Play za pomocą LTEwatchH a nie brnął dalej wypisując głupoty . Ile jeszcze osób musi ci napisać, że się ośmieszasz?.
seba84_2005
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2015-01-21, 00:33
Lokalizacja: Wawa

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: seba84_2005 »

Lte-a na E3372 to chyba byłby przełom w modyfikacjach ;) nie ma i prędko nie będzie modemów pod usb na lte-a że względu na wydajność prądową gniazda USB.
Huawei B715 + Cybertech LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz :ok:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: onken »

USB 3.0 ma większą wydajnosc, a można by i zrobić dodatkowy kabel z zasilaniem jak w niektórych dyskach pod USB :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Mateuszq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-25, 10:35

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: Mateuszq »

Działa nie działa nie ważne osiągi się polepszyły pewnie ze względu na to iż jest mniej obciążone pasmo - ale nadał wyrzuca co jakiś czas.
Sprawdzę jeszcze pasmo LTE 2100 które jak przypuszczam jest najmniej obciążone czy mi zatnie neta czy nie.

Przypuszczam, że ten modemik E3372 już szwankuje.

Dlatego prawdopodobnie kupie router i tu się waham nad 3 modelami:

Huawei B593 - dość stary ale tani i dorzucaja antenki gratis w cenie 200zł (nie warto raczej)
Huawei E5186 - już 6 generacji i da radę nim agregować pasma cena około 500zł
Huawei B618 - 11 kategoria najnowszy ale i najdroższy ale z uwagi, iż mam świetny zasięg LTE Advanced (skłaniam się ku niemu) tylko czy warto płacić 800zł

Niestety mam karte rbm w rozmiarze sim a te nowsze routery maja microSim i ciekawe czy da radę ją przerobić na micro bo wydaje mi się iż kiedyś już próbowałem i w salonie w moim mieście nie chciała działać micro.

Także szanowni przyjaciele co byście obstawiali
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: ksx4system »

Huawei E5186 używam od kilku miesięcy właśnie w sieci Play i generalnie jestem zadowolony. Ma swoje wady (nie ma tabeli powiązania MAC adresów z konkretnymi IP przydzielanymi przez DHCP, a wbudowana bramka VoIP nie działa np. z Halonet) ale to chyba najlepszy router na swojej półce cenowej.

edit:

Przynajmniej w moim firmware (najnowsze od operatora Telia) nie da się wymusić LTE2100, tylko 800/1800/2600 (i oczywiście LTE-A).
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: onken »

Ad1 - użyj softu LMT i będziesz miał to co potrzebujesz , bez wymuszania konkretnego LTE ale to się obchodzi inaczej.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ