LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: matek451 »

Człowieku najpierw naucz się czegoś w życiu bo obrażasz ludzi przy których pokazując tego screena wyszedłeś na idiotę. Najpierw pisałeś, że nie działa z E3372 HiLink LTEWatchH i Toolbox. Teraz pokazujesz screena z LTE-A w którym widać że połączyłeś się w Play na LTE1800. Wszyscy na tym Forum doskonale wiedzą od lat że E3372 to modem bez agregacji pasm LTE i wymuszenie LTE-A w LTEWatchH nic nie da a modem łączy się standardowo z LTE1800, na który pozwalają parametry sygnału LTE, które jak widać na screene są bardzo dobre. Gdybyś czytał ze zrozumieniem i stosowałbyś się do porad ludzi mądrzejszych od siebie to sprawdziłbyś działanie wszystkich pasm LTE dostępnych w Play za pomocą LTEwatchH a nie brnął dalej wypisując głupoty . Ile jeszcze osób musi ci napisać, że się ośmieszasz?.
seba84_2005
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2015-01-21, 00:33
Lokalizacja: Wawa

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: seba84_2005 »

Lte-a na E3372 to chyba byłby przełom w modyfikacjach ;) nie ma i prędko nie będzie modemów pod usb na lte-a że względu na wydajność prądową gniazda USB.
Huawei B715 + Cybertech LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz :ok:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: onken »

USB 3.0 ma większą wydajnosc, a można by i zrobić dodatkowy kabel z zasilaniem jak w niektórych dyskach pod USB :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Mateuszq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-25, 10:35

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: Mateuszq »

Działa nie działa nie ważne osiągi się polepszyły pewnie ze względu na to iż jest mniej obciążone pasmo - ale nadał wyrzuca co jakiś czas.
Sprawdzę jeszcze pasmo LTE 2100 które jak przypuszczam jest najmniej obciążone czy mi zatnie neta czy nie.

Przypuszczam, że ten modemik E3372 już szwankuje.

Dlatego prawdopodobnie kupie router i tu się waham nad 3 modelami:

Huawei B593 - dość stary ale tani i dorzucaja antenki gratis w cenie 200zł (nie warto raczej)
Huawei E5186 - już 6 generacji i da radę nim agregować pasma cena około 500zł
Huawei B618 - 11 kategoria najnowszy ale i najdroższy ale z uwagi, iż mam świetny zasięg LTE Advanced (skłaniam się ku niemu) tylko czy warto płacić 800zł

Niestety mam karte rbm w rozmiarze sim a te nowsze routery maja microSim i ciekawe czy da radę ją przerobić na micro bo wydaje mi się iż kiedyś już próbowałem i w salonie w moim mieście nie chciała działać micro.

Także szanowni przyjaciele co byście obstawiali
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: ksx4system »

Huawei E5186 używam od kilku miesięcy właśnie w sieci Play i generalnie jestem zadowolony. Ma swoje wady (nie ma tabeli powiązania MAC adresów z konkretnymi IP przydzielanymi przez DHCP, a wbudowana bramka VoIP nie działa np. z Halonet) ale to chyba najlepszy router na swojej półce cenowej.

edit:

Przynajmniej w moim firmware (najnowsze od operatora Telia) nie da się wymusić LTE2100, tylko 800/1800/2600 (i oczywiście LTE-A).
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE PLAY najlepszy router cena nie gra roli

Post autor: onken »

Ad1 - użyj softu LMT i będziesz miał to co potrzebujesz , bez wymuszania konkretnego LTE ale to się obchodzi inaczej.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ