Jaki wzmacniacz LTE - T-Mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adamo94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-25, 15:42

Jaki wzmacniacz LTE - T-Mobile

Post autor: adamo94 »

Hej, jako że na mieszkaniu, na które się wprowadziłem dostawca może zapewnić internet max 8mb pomyślałem nad LTE. Mój wybór padł na t-mobile.
Gram często wieczorami w cs go. Jako że jest to Kraków, myślałem że zasieg powienien być raczej dobrej jakości( zdjęcie w załącznikach).
Jesli podbinam sam router przenosny po usb do laptopa pokazuje tylko 1/2 kreski zasięgu LTE. Dostałem także router D-Link DWR-116(wiem że nie jest jakiejś najlepszej jakości). W cs go na serwerach zagranicznych ping utrzymuje się na wysokości 120. Miałem nadzieje na około 60. Czy da się coś z tym zrobić , np po przez instalację jakiegoś wzmacniacza/ anteny ? Proszę o pomoc gdyż jestem laikiem w tych sprawach. Czy zmiana routera może także pomóc ?

Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki wzmacniacz LTE - T-Mobile

Post autor: matek451 »

A co to za oferta i sprzęt? Mobilny router i DWR-116? Coś tu nie gra. na tym nie zrobisz wiarygodnego testu LTE w T-Mobile. Do testu użyj telefonu z LTE i aplikacji Network Cell Info, pokazuje parametry sygnału i dane BTS-a, pokaż screeny z NCI i speedtesta. W okolicy są BTS-y LTE1800Networks, z których korzysta T-mobile. Najbliższe to Mogilska 69a, Przy Rondzie 2 , Łukasiewicza 1 i Olszańska 5. LTe może działać różnie, teraz sieć LTE1800NetWorks tez bywa przeciążona, jakie masz wyniki speedtestu?. Brak w pobliżu BTS-a LTE2600 T-Mobile. Takie ma w twoim rejonie tylko Play.
adamo94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-25, 15:42

Re: Jaki wzmacniacz LTE - T-Mobile

Post autor: adamo94 »

Hm ogólnie w pokoju na telefonie(obsługuje lte) łapie mi H+(załącznik) - mi te parametry mało mówią , raz udało mi się wychodząc na balkon złapać LTE z 3 kreskami zasięgu.
Co do zestawu jaki dostałem to jest to Huawei E3372 (tutaj ląduje SIM) a on jest podłączany po usb do routera DWR-116.
Wrzuciłem też dane speedtestu po podłączeniu Huawei E3372 bezpośrednio do laptopa( takie same jak podłączenie go do routera).

Ogólnie jakość sygnału LTE nie powala dlatego może jakaś antena/wzmacniacz by pomógł?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki wzmacniacz LTE - T-Mobile

Post autor: matek451 »

Z T-Mobile nie bierze się tego słabego zestawu E3372+DWR116, tylko B525. No i skąd ten pomysł z T-Mobile? Na telefonie połączenie na 3G z BTS-em UMTS900 Networks Mogielnicka 69A. Wymuś na nim tylko LTE i zrób test na zewnątrz.
adamo94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-25, 15:42

Re: Jaki wzmacniacz LTE - T-Mobile

Post autor: adamo94 »

Mam 14 dni na zwrot, jeśli lepiej wypadłby Play to zmienię - opcja z B525, jutro wrzucę test z zewnątrz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki wzmacniacz LTE - T-Mobile

Post autor: wojteks »

adamo94 pisze:Mam 14 dni na zwrot
Ten zabytkowy, słaby zestaw oddaj najszybciej jak się da.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki wzmacniacz LTE - T-Mobile

Post autor: matek451 »

Sprawdź jak działa LTE Play na telefonie z kartą Play Internet na Kartę, wymuś tylko LTE. Pokaż screena z NCI, sprawdź prędkości. To samo trzeba było zrobić z T-Mobile czy innymi operatorami zanim weźmiesz abonament.
ODPOWIEDZ