Jaki router w obecnej ofercie T Mobile?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ramzes85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-02-26, 15:06

Jaki router w obecnej ofercie T Mobile?

Post autor: Ramzes85 »

Witam serdecznie!

Chce założyć internet bez limitu w T Mobile i zastanawiam się jaki router będzie najlepszy z opcją podłączenia anteny zewnętrznej.

Na starcie proponują d link drw921 ale jest też huawei b525s.

Napiszcie jakie plusy i minusy mają obydwa modele, ewentualnie może polecacie coś innego u tego operatora?

W załączniku wrzucam dane najbliższego nadajnika t mobile u mnie, jestem w pracy i nie moge sprawdzić osobiście apka.
Ostatnio zmieniony 2017-02-26, 15:26 przez Ramzes85, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router w obecnej ofercie T Mobile?

Post autor: matek451 »

Proponują ci sprzęt, który zalega magazyny czyli router sprzed 4 lat z modemem LTE 3 kategorii. B525 to tegoroczny model z obsługą LTE-A 6 kategorii. wybór oczywisty, bierz Huawei choć ten z T-mobile to kastrat sprzętowy i softowy. Ale T-mobile psuje w ten sposób wszystkie modele Huawei. Dlaczego akurat niemiecki operator i jaka oferta od niego? Jaka to lokalizacja, robiłeś testy T-mobile i innych operatorów?
Ramzes85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-02-26, 15:06

Re: Jaki router w obecnej ofercie T Mobile?

Post autor: Ramzes85 »

Inne sieci nie oferują internetu bez limitu? (poza playem chyba), jestem ich stałym klientem. Tak też myślałem w sprawie routera, że sprzedają przestarzały sprzęt. Dodałem na górze screen najbliższego nadajnika t mobile. Na ncs sprawdze jak będę w domu i wrzuce. Jeśli można coś podpowiedzieć po adresie to mieszkam na ul. Koczary 5 w Pułtusku. Jeśli masz inną, ciekawszą alternatywe to prosze pisać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router w obecnej ofercie T Mobile?

Post autor: matek451 »

A czytałeś regulaminy ofert w T-mobile czy kierujesz się bzdurami opowiadanymi przez konsultantów ? Przetestuj też Orange i Play.Orange za 59,90 , oferta Internet LTE dla domu gwarantuje 210GB z na 3G i LTE z maksymalną prędkością, potem 1Mb/s. noce 0-8 poza limitem i do tego za 0 zł router MF286 z LTE-A. T-Mobile i Orange korzystają z BTS-a LTE1800 NetWorks, Tartaczna 71. Trzeba sprawdzić czy BTS nie jest przeciążony i jakie są prędkości u tych operatorów. W Orange do 28.02 za rejestrację kart głosowej za 5 zł jest bonus 100GB a jak podasz w salonie dane adresowe dostaniesz kolejne 100GB. Play ma BTS z działającym LTE1800, LTE2100 oraz możliwe że z LTE2600 i LTE800 przy Piaskowej 16. W Play bez umowy można mieć internet LTE bez limitu za 5 zł/m-c. Sprzęt LTE kupuje się samemu. Zrób testy tego operatora na karcie Play Internet na Kartę lub jakiejś głosowej z pakietem wymuszając tylko LTE ( bez roamingu krajowego).
Ramzes85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-02-26, 15:06

Re: Jaki router w obecnej ofercie T Mobile?

Post autor: Ramzes85 »

matek451 dzięki za wyczerpującą odpowiedź, faktycznie oferta T Mobile może być słabsza niż np. Orange z tym fajnym routerem, jego cena na rynku sięga 700 zł, oczywiście limit lejka też ma ogromne znaczenie! Oferta RMB również mi się podoba, jutro sprawdzę prędkość tylko to są jednorazowo wyższe koszty, trzeba kupić dobry router za gotówkę i pytanie czy nie muli bo internet głównie bedzie potrzebny do smart tv w hd a jeśli pół darmo to pewnie dużo osób korzysta. W domu robiłem pomiary i prędkość T Mobile jest podobna do Orange (sygnał idzie z jednego nadajnika na Tartacznej jak pisałeś). Testy telefonem wykazały prędkość na dworze obok domu max 15mb/s, w domu przy oknie ok 10mb/s, drugi router huawei przenośny łapie lte na jedną- dwie kreski. Czy dokonać jakichś dokładniejszych testów? Jak sprawdzić czy nadajnik jest przeciążony?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router w obecnej ofercie T Mobile?

Post autor: matek451 »

Zrób testy pod BTS-em na Tartacznej , sprawdź prędkości przy idealnych parametrach sygnału LTE. Podstawowe objawy przeciążenia do niższy DL niż UL oraz niski parametr SINR. Sprawdź Play, jaki masz przenośny router LTE?
Ramzes85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-02-26, 15:06

Re: Jaki router w obecnej ofercie T Mobile?

Post autor: Ramzes85 »

Obecnie mam router Huawei E5577C z 55GB neta w T-Mobile. Nie przemyślany zakup bo i transferu jest za mało i ścina się obraz przy oglądaniu w HD. Prędkość w domu na pierwszym screenie, na dworzu na drugim gdzie jak się domyślam widzimy przeciążenie bo ul jest dużo wiekszy od dl. Może jednak play? Jakiego pre paida najlepiej kupić na testy?
tgrzebien
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2017-02-27, 14:20

Re: Jaki router w obecnej ofercie T Mobile?

Post autor: tgrzebien »

Podepnę się pod temat. Napisałeś że w play można mieć internet bez limitu za 5zł/msc. Jaki to no limit i jak dostać taką ofertę? Ja już jestem praktycznie przekonany do tmobile bo mam ofertę bez limitu za 40 zł/msc i z tego co mi koleżanka która ma tę ofertę powiedziała to, po pobraniu ponad 300gb/msc jeszcze jej nigdy lejka nie zrobili. Musiałbym tylko dokupić lepszy ruter i dla pewności antenę. Tylko pytanie jaki ruter żeby wszystko chodziło jak stałe łącze bez żadnych zablokowanych portów itp oraz jaką antenę?
Moja lokalizacja w btsseaech http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 19&zoom=18
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki router w obecnej ofercie T Mobile?

Post autor: onken »

oferta za 40 zł bez limitu ??

A co to za cudo w t-mobile :) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
tgrzebien
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2017-02-27, 14:20

Re: Jaki router w obecnej ofercie T Mobile?

Post autor: tgrzebien »

Jak się ma nr w tmobile w konkretnym abo to wtedy można <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ten bet za 40
kwiatu5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-19, 14:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki router w obecnej ofercie T Mobile?

Post autor: kwiatu5 »

Wtrącę się. W tmobile dla firm internet lte jest faktycznie bez limitu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki router w obecnej ofercie T Mobile?

Post autor: onken »

Ano jest, sam obecnie używam :), kolega z cenami minął się z prawdą, to jest kwota 49 zł + VAT jeśli mamy usługę głosowa na tym samym koncie abonenckim.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ