Co zamiast DWR-921 + Cybertech 15dBi MIMO ???

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SamaelARS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-12-08, 00:37

Co zamiast DWR-921 + Cybertech 15dBi MIMO ???

Post autor: SamaelARS »

Witam, dawno nie pisałem nic bo było ok...

Ale wczoraj szlag mnie trafił i prawie wyrzuciłem "to coś" przez okno... pomijam że przez ostatnie parę miesięcy gubienie lte, znikające wifi itp były codziennością i starczył reboot, to teraz chyba kaplica... :/

Działało działało i wczoraj nagle brak neta, się okazało że router się łączy z nadajnikiem, "widzi" zasięg 75-83% cały czas, tak jak wcześniej, natomiast złapał connecting loopa... łączy się z 2g... łączy łączy... rozłącza, łączy z 3g... łączy łączy.... rozłącza... łączy z 4g... łączy łączy... rozłącza i od nowa... karta sim wyjmowana wkładana, reset ustawień fabrycznych, wpisywanie pinu od nowa... sim widzi, smsy odbiera... z netem się ni uja nie łączy :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Mam tego dość... pomijam już fakt marnego wifi które dwa pomieszczenia dalej przy ścianach gips karton/wełna ma problemy, nawet przesyłanie filmu z kompa po wifi na chromecasta2 ssie... :facepalm:

Chyba czas na zmianę, tylko na co ? Inny router z sim? czy jakaś konfiguracja router+modem usb ? mam już MIMO z dwoma kablami więc fajnie było by wykorzystać, jak trzeba zabulić to trudno... ale ma działać i mieć AC coby transmisja wewnątrz wifi była znośna, ze trzy chromecasty2 w domu, dwa laptopy, jeden dysk sieciowy... na dwr921 to masakra była :cisza:

Hmm? Help?
SamaelARS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-12-08, 00:37

Re: Co zamiast DWR-921 + Cybertech 15dBi MIMO ???

Post autor: SamaelARS »

Ok to sam odpowiem sobie pytaniem :P

https://www.morele.net/router-tp-link-a ... 00-811641/
Archer MR200 ?

Może jednak dongle+router ? Tutaj jestem zielony jak trawa na wiosnę... podpowiecie coś ? :zawstydzony:
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Co zamiast DWR-921 + Cybertech 15dBi MIMO ???

Post autor: HariMata »

Jeżeli masz dysk sieciowy z gigabitowym lanem, warto, żeby router też tak miał. Jeżeli lubisz mieć większy wpływ na ustawienia różnych parametrów i grzebać w ustawieniach, ale i niespodzianki, to router plus dongle. Jak chcesz włączyć i zapomnieć, to all in one. Poza tym poprzez łącze USB możliwe są straty na prędkości. Przynajmniej ja tak miałem. Często też USB nie wyrabia prądowo i konieczny jest hub aktywny.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
ODPOWIEDZ