Zmiana softu w Huawei B525

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: onken »

Tak, bez problemu o ile masz tam agregacje na BTS

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
lary504
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-10-03, 20:33

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: lary504 »

Tak mam sprawdzałem na telefonie agreguje i działa już 800 i 1800 wg UKE mają jeszcze pozwolenie na 2600 ale jeszcze nie działa.
Dzięki.
Acha jeszcze pytanie czy ma on jakieś info ze agreguje czy tylko po prędkościach można zauważyć?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: onken »

Pisze w panelu LTE+ jak pamiętam.

Ale nie pisze które pasma.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
lary504
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-10-03, 20:33

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: lary504 »

To chyba go zakupię. Bo na dzień dzisiejszy chyba nie ma nic lepszego w cenie do ok 500zł
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: onken »

Ja bym chyba wolał B618. Mam taki z Allegro niebrandowany, te z T-Mobile B525 są wykastrowane ale mają przynajmniej gwarancję w PL.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
lary504
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-10-03, 20:33

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: lary504 »

Tylko chyba problem z gwarancją. A te z Play mogą być?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: onken »

Nie wiem jaki soft mają. Na pewno nie mają voipa. Jeśli podobny do B525 to specjalnej różnicy nie ma między nimi.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
anty
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2017-07-17, 20:34

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: anty »

onken pisze:Pisze w panelu LTE+ jak pamiętam.

Ale nie pisze które pasma.
Gdy jest ustawione na Auto Lte to agregacja wyświetla sie jako LTE+ Auto
Jeśli wymusisz pasma 800+1800 i router otrzyma agregację dla nich to będzie się wyświetlało LTE+ 800+1800
Link do wszystkich wersji Huawei Manager
www.mediafire.com/file/q8sm8681jpzvtxa/ ... l.zip/file
kraczysko
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-08-11, 19:18

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: kraczysko »

Jak w tym routerze zmienić kanał Wi-Fi ?
Nigdzie nie mogę znaleźć tego w t-mobile'owym menu.
Tylko mi nie mówcie że się nie da [sic].

BTW. co najlepiej do wzmocnienia sygnału z tego routera [525s T-Mobile] ? Możecie polecić jakieś urządzenie?
Myślałem że live-box od neostrady to bubel pod względem siły sygnału, ale z tym jest jeszcze gorzej :dobani:
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać...

Obrazek

By zwiększył Ci się zasięg wyłącz 5GHz, Przestanie działać AC, ale zwiększy Ci się zasięg, ewentualnie kablem lan doprowadź internet tam gdzie go nie ma i postaw jakiś AP(jakiś tani ruter z portem WAN).
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: eXorcist »

robertnik pisze:
By zwiększył Ci się zasięg wyłącz 5GHz, Przestanie działać AC, ale zwiększy Ci się zasięg, ewentualnie kablem lan doprowadź internet tam gdzie go nie ma i postaw jakiś AP(jakiś tani ruter z portem WAN).
Na jakiej podstawie miałby się zwiększyć zasięg po wyłączeniu 5GHz? W AC działają obie częstotliwości - jeśli sygnał 5GHz jest słaby to urządzenie korzysta tylko z 2.4.
kraczysko
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-08-11, 19:18

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: kraczysko »

robertnik pisze:Ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać...

By zwiększył Ci się zasięg wyłącz 5GHz, Przestanie działać AC, ale zwiększy Ci się zasięg, ewentualnie kablem lan doprowadź internet tam gdzie go nie ma i postaw jakiś AP(jakiś tani ruter z portem WAN).
Posypuję głowę popiołem, odnalazłem sam to menu po publikacji posta, zanim jeszcze tu zajrzałem, w każdym razie dzięki
eXorcist pisze:Na jakiej podstawie miałby się zwiększyć zasięg po wyłączeniu 5GHz? W AC działają obie częstotliwości - jeśli sygnał 5GHz jest słaby to urządzenie korzysta tylko z 2.4.
To jest dobre pytanie, myślałem że jest na to jakieś merytoryczne uzasadnienie. W sumie jeśli to są inne częstotliwości, to na chłopski rozum nie powinny sobie przeszkadzać, ale może kolega wyjaśni o co mu chodziło.

Z tego co wykminiłem najlepszym wyjściem do wzmocnienia sygnału to jakiś router z AC puszczony po kablu.
Znalazłem taki ranking - http://www.spidersweb.pl/2017/01/jaki-r ... 002ru.html

ten Totolink wydaje się bez konkurencji w klasie do 200 zł, ale mam wątpliwości co do supportu - ktoś tutaj korzysta z tych produktów? Warto w to wchodzić ?

Może jakaś inna marka ma lepszą konfigurację w tej cenie ? Nie znam się.

Druga opcja to ten TP-Link Archer C50, wszystko w sumie fajnie, tylko czy nie jest słabe, że łącza LAN mają tylko 100 mbps? Z tego co kminię to jakby kiedyś udało mi się zagregować powyżej 100mbps to i tak nie puszczę więcej po kablu bo będzie mnie ograniczać ? Niektórzy też się skarżą na aktualizację softu TP-linków ..

Może ktoś ma jakiś dobry AC point, który mógłby polecić z czystym sumieniem. W kategorii do 200 zł.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Z prostej 5GHz ma mniejsze pokrycie. Co Ci szkodzi wyłączyć i sprawdzić. Huawei ma monopol na urządzenia z sim i przestał się starać, a widać to po zmodowanych modemach USB co można dodać i jak może to działać.
Wyższą półką są Fritzboxy, ale trzeba za to zapłacić i chyba jeszcze trochę poczekać na agregację.
Można też alternatywnie wyłączyć wszystkie funkcje poza wznawianiem połączenia i do zarządzania siecią wstawić coś co lepiej się do tego nadaje.
Przykładowo mam TL-WDR4300 z OpenWRT, który został mi po zabawach z modemami USB i połączony B618 i B525 spięte multiwanem. Mam zarządzaną sieć jak sobie wymyśliłem i na co pozwolił mi stan wiedzy(bo części nie udało mi się osiągnąć) i 2 źródła internetu też zarządzane jak chce, sobie wymyśliłem i przekierowałem pakiety.
Co do AP to zależy co chcesz uzyskać. Wielu ludziom aktualizacje są na grzyb, nawet jak się pojawiają to tego nie robią. Jak chcesz realizować jakies zaawansowane zadanie to przydał by się silny procesor, więcej ramu i romu, a jak nie to trzeba się zastanowić nad priorytetami, bo nie każdy ma takie same. Dla tego napisałem o tanim AP, bo większości wystarcza tylko żeby był po prostu punktem dostępowym.
snaffy
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-03-05, 15:56

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: snaffy »

Przetestowałem apkę od @anty na moim mobilnym Huawei e5785 i o dziwo działa (w przeciwieństwie do LTE Watch). Nie wiem tylko, czy prawidłowo funkcjonuje wymuszanie agregacji. Jestem w zasięgu bts`u X z agregacją 800+1800 oraz bts`u Y z agregacją 1800+2600. Mocniejszy sygnał mam z bts`u X. W momencie gdy chcę wymusić agregację 1800+2600 i tak loguje mnie 1800-tki z X. Co może być tego przyczyną?

Przymierzam się do zakupu b525 z playa. Jednakże widzę, że jeden z forumowiczów pisał tu, że nie działa na nim ani ta apka ani Lte Watch...to na jakim b525 działa? Tylko na niebrandowanym?
crazzyiwan
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-05-13, 06:47

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: crazzyiwan »

Na b525 z t-mobile działa apka <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font>.
damtur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-14, 22:06

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: damtur »

Czy ktoś może podać mi jakieś szczegóły jak zmienić soft PLAYa na bez-brandowy Huwawei. Interesuje mnie opcja by ustawić modem w trybie bridge-mode. Wiem, że ta opcja jest w nie-brandowanym firmwarze.
snaffy
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-03-05, 15:56

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: snaffy »

crazzyiwan pisze:Na b525 z t-mobile działa apka na pewno.
b525 z tmobile odpada, bo nie ma usb. Play lub niebrandowany ale niebrandowany sporo droższy ;-(
szczepan997
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2016-05-04, 23:04
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: szczepan997 »

snaffy pisze:Nie wiem tylko, czy prawidłowo funkcjonuje wymuszanie agregacji. Jestem w zasięgu bts`u X z agregacją 800+1800 oraz bts`u Y z agregacją 1800+2600. Mocniejszy sygnał mam z bts`u X. W momencie gdy chcę wymusić agregację 1800+2600 i tak loguje mnie 1800-tki z X. Co może być tego przyczyną?
Dzieje sie tak dlatego ze jak sie kliknie przycisk np. 1800+2600 to program dopuszcza tylko te 2 czestotliwosci, jesli router bedzie mial mozliwosc to polaczy te 2 pasma. U ciebie najwyrazniej nie widzi tej mozliwosci bo ma mocniejszy sygnal na 1800 z btsa X niz jakikolwiek sygnal z btsa Y. Mam nadzieje ze zrozumiale to wyjasnilem. Jesli na btsie X nie ma 2600 to sprobuj wymusic samo pasmo 2600 zobaczysz czy w ogole do ciebie 2600 z btsa Y dociera.
Obrazek
snaffy
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-03-05, 15:56

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: snaffy »

szczepan997 pisze: Jesli na btsie X nie ma 2600 to sprobuj wymusic samo pasmo 2600 zobaczysz czy w ogole do ciebie 2600 z btsa Y dociera.
Tak zrobiłem, 2600 z Y łapie bez problemu. Raz przy wymuszeniu 2600+1800 pokazało się nawet 2600 jako pasmo podstawowe, ale nie wiem, czy była wtedy agregacja, bo ani router, ani apka tego mi nie pokazują... Może warto byłoby pomyśleć, żeby apka pokazywała obydwa pasma, na których zaczepiony jest router, tak jak jest no. w Dlink DWR-966...
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Może. Wejdź na strone aurora i napisz mu to po arabsku.
snaffy
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-03-05, 15:56

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: snaffy »

robertnik pisze:Może. Wejdź na strone aurora i napisz mu to po arabsku.
Myślę, że wystarczyłoby po angielsku...
szczepan997
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2016-05-04, 23:04
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: szczepan997 »

W aplikacji na telefon pokazuje kiedy jest agregacja, wystarczy odpalić ładowanie jakiejś strony, lub speedtesta i wtedy jeśli jest agregacja to zmieni się znak "LTE" na "LTE+".
Obrazek
snaffy
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-03-05, 15:56

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: snaffy »

szczepan997 pisze:W aplikacji na telefon pokazuje kiedy jest agregacja, wystarczy odpalić ładowanie jakiejś strony, lub speedtesta i wtedy jeśli jest agregacja to zmieni się znak "LTE" na "LTE+".
U mnie nie pokazuje. Może dlatego, że to e5785, który nawet na wyświetlaczu nie pokazuje Lte+. Cały czas mam tak:
szczepan997
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2016-05-04, 23:04
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: szczepan997 »

No i u mnie ten napis "LTE" tuż pod kreskami sygnału zmienia się na "LTE+" jeśli jest agregacja.
B525 w menu routera też nie pokazuje agregacji, jedynie w tej aplikacji.
Chyba jedyne wyjście żeby sprawdzić czy jest agregacja to prędkości na speedtest, choć nie zawsze są one większe niż na pojedyńczym pasmie.
Obrazek
snaffy
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-03-05, 15:56

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: snaffy »

szczepan997 pisze: Chyba jedyne wyjście żeby sprawdzić czy jest agregacja to prędkości na speedtest, choć nie zawsze są one większe niż na pojedyńczym pasmie.
Też to zauważyłem...chyba że mój e5785 w ogóle nie agreguje, choć niby jest lte 6 cat. Może podaruje sobie tego b525 I kupię dwr-966. Jest teraz na Allegro z Telenora. Przynajmniej jest kontrolka 4G+ i ponoć ma lepsze anteny.
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Blest »

U mnie na paśmie 1800+ 800 prędkości sporo niższe niż na samym 1800, więc agregacja nie zawsze przynosi zysk. Jak się połączy to widać w apce napis LTE+ router b525.
snaffy
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-03-05, 15:56

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: snaffy »

Czy może mi ktoś potwierdzić, że apka Hmanager będzie działała z b525 od Playa? Aha, czy ten b525 obsługuje serwer DLNA?
anty
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2017-07-17, 20:34

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: anty »

snaffy pisze: Tak zrobiłem, 2600 z Y łapie bez problemu. Raz przy wymuszeniu 2600+1800 pokazało się nawet 2600 jako pasmo podstawowe, ale nie wiem, czy była wtedy agregacja, bo ani router, ani apka tego mi nie pokazują... Może warto byłoby pomyśleć, żeby apka pokazywała obydwa pasma, na których zaczepiony jest router, tak jak jest no. w Dlink DWR-966...
Koledzy bardzo proszę zanim coś napiszecie przeczytajcie kilka postów wcześniej. Już tłumaczyłem kiedy i co się wyświetla. Zrobię to po raz kolejny, ale na litość boską, skoro udało się Wam dotrzeć do posta z linkiem, to miejcie tez chęci dowiedzieć się czegokolwiek o tej aplikacji. Wiem że najłatwiej jest napisać nie działa, nie wyświetla, nie agreguje, ale to jest tylko wyraz braku szacunku dla osób, które włożyły w tą apkę czas, chęci i umiejętności.

Apka działa w ten sposób:

Informacja o typie połączeniu wyświetla się aż w dwóch miejscach: pod kreseczkami zasięgu i w polu tryb sieci.

Gdy jest ustawione na Auto Lte to router może się połączyć na dowolne pasmo nadawane przez operatora.
Jeśli otrzyma z sieci agregację pasm to wyświetla się pod kreseczkami zasięgu jako LTE+ Auto. Pole tryb sieci również zmieni się na LTE+
Jeśli router nie otrzyma agregacji, wyświetla się pod kreseczkami zasięgu LTE Auto a tryb sieci wyświetla LTE.

Ważne : to nie router decyduje o agregacji tylko sieć operatora.

Najczęściej agregacja wskakuje gdy zaczynamy pobierać większą ilość danych. U mnie niemal za każdym razem gdy robię speedtest.

Wymuszanie pasma informuje router, że chcesz, aby łączył się wyłącznie na tych częstotliwościach. To , która częstotliwość jest główna, a która dodatkowa, zależy od siły sygnału i obciążenia nadajnika. Myślę, że i w tym przypadku router nie ma nic do gadania tylko sieć.
Jeśli wymusisz pasma np. LTE_ 800+1800 i router otrzyma agregację dla nich to będzie się wyświetlało pod kreseczkami zasięgu LTE+ 800+1800. Pole tryb sieci również zmieni się na LTE+. Bez agregacji wyświetli się pod kreseczkami zasięgu LTE 800+1800 a tryb sieci LTE.

I najważniejsze: aby cokolwiek wymusić i zagregować trzeba być w zasięgu danego typu pasma.
Aby to sprawdzić po prostu wymuś dane pasmo jako pojedyncze np. LTE_800 i sprawdź jaki sygnał się pojawia i czy w ogóle się pojawia. Jeśli już wiesz, że masz zasięg wybranych pasm to wówczas można zacząć myśleć o agregacji.

Bardziej łopatologicznie się nie da.

Apka jest dedykowana do B525. Jego api umożliwia wyświetlenie info o agregacji. W innych routerach należy samemu testować.

Apka na prawdę świetnie działa. Trochę chęci koledzy błagam.
Link do wszystkich wersji Huawei Manager
www.mediafire.com/file/q8sm8681jpzvtxa/ ... l.zip/file
snaffy
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-03-05, 15:56

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: snaffy »

anty pisze: Koledzy bardzo proszę zanim coś napiszecie przeczytajcie kilka postów wcześniej. Już tłumaczyłem kiedy i co się wyświetla. Zrobię to po raz kolejny, ale na litość boską, skoro udało się Wam dotrzeć do posta z linkiem, to miejcie tez chęci dowiedzieć się czegokolwiek o tej aplikacji.
Zostałem wywołany do tablicy, więc pozwolę sobie napisać kilka słów. Po pierwsze przykro mi, że podniosłem @anty ciśnienie w sobotni wieczór, ale nie to było moją intencją. Osobiście uważam, że sama apka to jest majstersztyk i chciałbym serdecznie pogratulować zarówno twórcom, jak i osobom z naszego podwórka, które ją przetłumaczyły i cały czas ulepszają. Zaręczam, że przeczytałem wszystkie posty i zapoznałem się z możliwościami HManager. Tym niemniej, mi żaden "plusik" nigdzie się nie wyświetla. @anty jakbyś przeczytał moje posty uważnie, to byś zauważył, że nie utożsamiam bynajmniej takiego staniu rzeczy z tym, że apka źle działa, a z tym, iż testuję ją na mobilnym Huawei e5785, na którym, co też wskazałem, nie działa nawet lteWatch. (tym większy plus dla HManager) Wnioskuję, że e5785 ma agregację, gdyż zgodnie ze specyfikacją posiada LTE 6cat. (chyba że to jakaś zmyłka tak jak przy b618, które jest niby 11cat. a agreguje tyko 2 pasma).
Jestem w zasięgu 2 bts'ów, na których JEST agregacja, co zostało potwierdzone zarówno przez operatora, jak również przez mój telefon Samsung S7 - tutaj "plusik" się pojawia. Faktycznie, sygnał 1800-tki z bts'u 1800+800 jest silniejszy niż z 1800+2600. Stąd zapewne trudno wymusić agregację z bts'a 1800+2600. No chyba że router zaczepi się na 2600 jako paśmie podstawowym...
Jakby nie było, chyba raczej zamiast b525 zakupię Dlinka DWR-966, a konkretny bts spróbuję wymusić anteną. Tyle ode mnie. ;)
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Davvid »

Witam.
Zakupiłem B525 z oferty T-Mobile celem przetestowania ich nielimitowanej usługi i mam kilka pytań o ten sprzęt. Wiem już, że jest okrojony i programowo (nie działa np. ltewatch...), i sprzętowo (złącza...). Super działa za to appka PL na Androida, wielkie podziękowania dla autorów!

Ale do rzeczy, 2 sprawy:
1. Czy da się w jakiś sposób jeszcze wymusić konkretny BTS, z którym połączy się modem urządzenia? Mam wokół domu 5 stacji t-mobile/networks i bardzo chciałbym popróbować, która byłaby najkorzystniejsza z punktu widzenia osiąganych przepływności.

2. Czy da się dostać do jakichś bardziej zaawansowanych ustawień wifi routera? Wygląda na całkiem fajny sprzęt AC1300. Najbardziej interesowałoby mnie wymuszanie poszczególnych trybów/prędkości: a,b,g,n,ac i regulacja mocy nadawania.

Z góry dzięki :)

PS. Chyba już krótszego kabla od zasilacza to nie mogli dać ;-> Chyba, że ja dostałem jakąś wersję econo - na oko to ledwo ponad 0.5m :P
ODPOWIEDZ