Zmiana softu w Huawei B525

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: dzejk »

Można prościej, przez program ltewatch http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php
machina
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-02-27, 08:41

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: machina »

Witam. Gdzie mogę pobrać ten skrypt do b525?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: dzejk »

snorlaks22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-11-23, 16:59

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: snorlaks22 »

szczepan997 pisze:Razem z użytkownikiem @Jaguli znaleźliśmy sposób na wymuszanie pasm w Huawei B525,
w sumie to On znalazł ten skrypt i mi go przesłał, a ja go przerobiłem i przetłumaczyłem (oryginalnie był po Arabsku).

Do rzeczy, co potrzebujemy:

Przeglądarka Mozilla Firefox ---> do pobrania tutaj: https://www.mozilla.org/pl/firefox/new/
Dodatek do Firefoxa Greasemonkey ---> do pobrania tutaj: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... asemonkey/
Skrypt --> https://drive.google.com/open?id=0B24Tx ... UhQR0dKeFU (Aby pobrać po kliknięciu w link w górnym prawym rogu jest strzałeczka w dół)


Po zainstalowaniu przeglądarki i dodaniu do niej Greasemonkey, pobieramy skrypt z linku najlepiej na pulpit,
i przenosimy go myszką do okna przeglądarki.
Wyskoczy nam okienko w, którym trzeba kliknąć instaluj w dolnym lewym rogu po odczekaniu 5 sekund.
Pojawi nam się wtedy na liście skryptów, skrypt o nazwie HManager, klikamy przycisk "Włącz".

Następnie przechodzimy na stronę konfiguracyjną routera, powinno się już wtedy pojawić okno skryptu ale z pustymi okienkami.
Aby były wyświetlone informacje trzeba zalogować się do routera poprzez przycisk zaloguj w górnym prawym rogu.
Po tej operacji w oknie skryptu powinny pojawić się wszystkie informacje nt. połączenia.

Opis funkcji:

Typ połączenia: Można wybrać między 2G, 3G, 4G, bądź Automatyczny wybór

Wybór częstotliwości:
Opcji 3G w ogóle nie ruszałem, z tego co widzę to tylko 2 z 4 częstotliwości u nas działają, może później to pozmieniam.

Opcje 4G - Testowałem to na Playu przez pół dnia i u mnie wymuszenie 800, 1800, 2100, 2600 działa, jeśli chcemy wrócić do wszystkich częstotliwości klikamy po prostu przycisk "Automatycznie".

Jeszcze przed chwilą dodałem 2 opcje, wymuszenie agregacji 1800+2600 i 800+1800 - nie jestem do końca pewny czy działają bo u mnie nie zawsze w domu łapie LTE+, ale interfejs routera przyjmuję zmianę, a prędkości na speedtestach się zwiększają względem pojedynczo wybranych częstotliwości.

To chyba by było na tyle, jak zauważycie jakiś błąd proszę pisać.
Może jeszcze potem nagram filmik jak to zrobić krok po kroku, chyba że wszystko będzie jasne.


jak mam windowsa 7 64 bitowego to ten skrypt bedzie dzialał bo coś mi chyba java nie chce zadziałać ???
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: dzejk »

Trochę już czasu minęło od publikacji tego posta o skrypcie i lekko się zdeaktualizował, bo firefox poszedł do przodu.
Spróbuj zamiast dodatku grease monkey użyć violent monkey. Java nie jest potrzebna, to jest skrypt javascript.
snorlaks22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-11-23, 16:59

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: snorlaks22 »

skrypt ten sam instalowac czy ten
https://www.mediafire.com/folder/95m83y ... 83y3qalgbv

??
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: dzejk »

To ten sam plik, o ile mnie pamięć nie myli - po prostu zrobiłem kopię.
adamo71
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-02-10, 13:32

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: adamo71 »

dzejk pisze:Trochę już czasu minęło od publikacji tego posta o skrypcie i lekko się zdeaktualizował, bo firefox poszedł do przodu.
Spróbuj zamiast dodatku grease monkey użyć violent monkey. Java nie jest potrzebna, to jest skrypt javascript.
Ja u siebie nie mogę tego skryptu zainstalować, wszytko robię tak jak na filmiku, ale instalacja nie idzie. Jaka jest przyczyna nie wiem u większości idzie u mnie nie.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Podaj na PM namiary na teamviewera. Będę jeszcze jakąś godzine.
djpimpek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-10, 14:45

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: djpimpek »

Czy testował ktoś niebrandowany B525 vs brandowany np. T-mobile/Play/Plus? U mnie to wygląda tak że na niebrandowanym mam lepszy zasięg. Ktoś to potwierdzi? Ciekawe czy wina oprogramowania czy może te dla operatorów mają gorsze anteny i wzmacniacze... testy przeprowadzone na antenie wew i zew. w tych samych miejscach. Przykłądowo router z T-mobile ma 3-4 kreski a Huawei bez brandu ma ich 5.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: matek451 »

A kogo z nas interesują tu kreseczki na routerze. Można porównywać parametry sygnału LTE na tym samym paśmie i z tego samego BTS-a. Czyli screeny z HManagera dla obydwu, ustawionych obok siebie.
djpimpek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-10, 14:45

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: djpimpek »

matek451 pisze:A kogo z nas interesują tu kreseczki na routerze. Można porównywać parametry sygnału LTE na tym samym paśmie i z tego samego BTS-a. Czyli screeny z HManagera dla obydwu, ustawionych obok siebie.
dBm też lepsze i stabilniej jakoś mniej skacze na nie brandowanym.
MrZi
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2010-01-25, 10:09
Lokalizacja: Polska

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: MrZi »

Skoro tak mówisz to proszę mi powiedzieć jak wgrac soft nie brandowany do tego routera T-mobile?
djpimpek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-10, 14:45

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: djpimpek »

Wątek jest o tym, a nikt nie wie skąd brać. Jak zgrać np. z mojego. Moglibyśmy się pobawić ale są też różnice że ten z T-Mobile nie ma USB, ten oryginał ma i mogło by to nie działać. Porównanie posiadanych przeze mnie wersji:

Huawei (nie brandowany):

Hardware version: WL1B520FM
Software version: 11.182.61.00.1134
Web UI version: 21.100.36.00.03

Huawei T-Mobile:

Wersja sprzętu modemu: WL1B520FM
Wersja oprogramowania modemu: 11.230.03.00.55
Wersja interfejsu www: 17.100.11.00.03

W T-Mobile brakuje opcji przydzielania IP do konkretnego MAC
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: fatum1 »

Ciekawa wersja firmware 182.61.00.1134. Jest tam możliwość zmiany częstotliwości LTE ? Zaktualizował się czy był taki oryginalnie ?
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: atento »

Wymieni ktoś jakiekolwiek korzyści z zmiany softu odnośnie działania , stabilności i prędkości w routerze z tmobile?
Wątpie. Routerek smiga bardzo dobrze, nie wiesza się full stable, nie ma problemów z wifi jak to niektóre sprzęty hu.joweja maja. Predkości na poszczególnych pasmach są lepsze niż na starym 3372 czy 5370, można sobie je zmienić bez problemu lte watch...

Dostajemy port wan, voip i usb, to przyda sie powiedzmy 1% albo nawet mniej posiadaczy tego routera.



Po prawdzie jak ktoś kupuje ten routerek z tiłombajl to mu nic więcej nie potrzeba, ani z karty nie zadzwoni, ani nie wysle sms a nawet jak by szło to po co, voip to zabytek, udostępnianie plików z usb takiego routerka to masakrator i masochizm :szok:


W zasadzie to może sie przydać komuś kto nielegalnie zakupi taki routerek na allegro, i potrzebuje kod ussd do np rbm :gwiazdki:


Jak już ktoś ma parcie na szkło to jest jedna zasada, przed rozkręceniem pudła czekamy minimum miesiąc od zakupu, bo jak działa idealnie to działać będzie, szansa na zepsucie samoistne jest wtedy nikła. Wady fabryczne zazwyczaj wychodzą w pierwszym miesiącu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: matek451 »

Większych bzdur od dawna nie czytałem na tym forum.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: atento »

matek451 pisze:Większych bzdur od dawna nie czytałem na tym forum.
Jeżeli piszesz o bzdurach Napisanychh przez kogoś zacytuj je i uzasadnij.


Wiesz... ja też mogę napisać wiekszego buraka nie widziałem i teraz możesz pomysleć że mówię o Tobie lecz neistety... pisałem o buraku znalezionym na polu w afganistanie miał 65cm. :zdrowko:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: matek451 »

Oczywiście chodziło o to co napisałeś o modowanym FW na B525. Nie wszyscy używają go do T-Mobile no limit. FW T-mobile jest ubogie do bólu a wykastrowane porty bywają potrzebne , VoIP czy bramka GSM przez RJ11 to nie żaden zabytek a funkcja bardzo potrzebna wielu ludziom którzy nie mają zasięgu w domu i mogą w ten sposób korzystać z usług głosowych. Dla wielu port USB i podpięty dysk, czy Samba to potrzebna funkcja. Nie każdy kupuje NAS i zadowala się wydajnością portu USB w B525. SMS, kody USD też się przydają. Zdziwiłbyś się ilu ludzi używa. A końcowe zdanie o pierwszym m-cu i wadach fabrycznych to czysta iluzja. B525 z T-Mobile i na ich FW to okaleczony, zubożony router a modowane FW pozwala przywrócić go do stanu do jakiego został stworzony przez producenta. Oczywiście zabieg przywrócenia mu funkcji dotyczy świadomych użytkowników i to dla nich jest ten temat. Nie dla Januszy, którzy nawet nie mają pojęcia co potrafi ten router.
maks87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-03-06, 09:53

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: maks87 »

djpimpek pisze:W T-Mobile brakuje opcji przydzielania IP do konkretnego MAC
A czy istnieje prosty sposób na zmianę oryginalnego SW od TMobile na jakieś inny, który umożliwia przypisanie IP do MAC? Pisząc prosty sposób mam na myśli wgranie nowego SW z poziomu przeglądarki, bez ingerencji w sprzęt itd.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: fatum1 »

Nie.
maks87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-03-06, 09:53

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: maks87 »

Czyli jedyny sposób na zmianę softu to "rozebranie" routera, lutowanie i wgrywanie?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Jak lubisz lutować to jak najbardziej.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: fatum1 »

Nic nie trzeba lutować, odkręcasz 3 śruby, robisz zwarcie krótkim drutem podczas włączenia i to wszystko.
maks87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-03-06, 09:53

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: maks87 »

A potem każda następna zmiana SW (jak pojawią się nowsze) wiąże się z tym samym, czy już normalnie, z poziomu www można go załadować?
Rozumiem, że alternatywny SW posiada funkcję przypisania IP do MAC (tak to wynikało z wcześniejszych postów tutaj), ale czy są jakieś ograniczenie np. na liczbę urządzeń z tak przypisanym IP etc?
djpimpek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-10, 14:45

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: djpimpek »

fatum1 pisze:Ciekawa wersja firmware 182.61.00.1134. Jest tam możliwość zmiany częstotliwości LTE ? Zaktualizował się czy był taki oryginalnie ?
Raczej był. Nie ma możliwości zmiany pasma, tylko progsami z windowsa lub androida. Za to mogę ustawić IP do MAC.
yoyek
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-11-20, 10:26

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: yoyek »

djpimpek pisze:
fatum1 pisze:Ciekawa wersja firmware 182.61.00.1134. Jest tam możliwość zmiany częstotliwości LTE ? Zaktualizował się czy był taki oryginalnie ?
Raczej był. Nie ma możliwości zmiany pasma, tylko progsami z windowsa lub androida. Za to mogę ustawić IP do MAC.
Mam B525 od roku (niebrandowany). Soft do 11.182.61.00.1134 zaktualizował się kilka tygodni temu. Wyskoczyło mi powiadomienie, że jest nowa wersja. To właśnie w tej wersji pojawiło się przypisanie IP do MAC. Natomiast nie wiem czy działa - nie testowałem.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: fatum1 »

Szkoda, że ścieżki do tego firmware nie zanotowałeś odpowiednim sposobem ale teraz już po ptokach.
machina
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-02-27, 08:41

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: machina »

Mój brandowany router b525 wykrył właśnie aktualizację softu na wersję 11.230.03.01.55.
Czy ktoś coś powie na temat zmian?
W poprzednim b315 po aktualizacji straciłem możliwość podgladu parametrów łącza i chciałbym teraz uniknąć takiej sytuacji.
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: mk64 »

Właśnie zaktualizowałem i nie widzę zmian w stosunku do wersji poprzedniej.
B535 w Play
ODPOWIEDZ