Zmiana softu w Huawei B525

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

msek pisze:Dzięki za info!
Zatem albo fake na tej stronce albo jakiś kraj/sieć jest szczęściarzem :)

Czy to soft bez brandu? Wgrywasz przez lokalny update czy trzeba rozkręcać router?
Może być jakiś extra soft, ja go nie znalazłem, ale specjalnie nie szukałem. Huawei bardzo skąpo, by nie napisać wcale je udostępnia. Trzeba grzebać po czeluściach internetu.

Ja wgrałem lokalnie przez GUI, tak zupełnie standardowo jak powinno się wgrywać, ale zanim będziesz mógł tak robić to będziesz musiał rozkręcić ruter bo pierwszy flash z tym się wiąże i stracisz gwarancję.

@pgpaweu Aplikacja skrypt jest od 3 strony. Mogło być łatwiej, na 1 ale bez przesady.
msek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-10-10, 11:44

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: msek »

Dzwoniłem do serwisu Huawei. Gość miły ale mówił, że niestety wygrywają firmware per IMEI i jeśli do numeru jest przypisany soft Plusa to wygrają mi najnowszy Plusa. Softu w sieci faktycznie jak kot napłakał.
1982robo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-13, 14:31

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: 1982robo »

Witam. Ja mam pytanko odnośnie rutera b525 od t-mobile w usłudze internet domowy. Mianowicie od poniedziałku mam zasięg tylko 3G, przełączam w trybie ręcznym na LTE i guzik, brak zasięgu. Wcześniej na LTE 5,6 kresek zasięgu, osiągi zależy od pory dnia od 7 do 54 Mbps. Internet LTE w komórce też w t-mobile śmiga bez problemów. Zgłaszałem problem telefonicznie ale zero odzewu. Co może być przyczyną i jak to naprawić jeśli się da samemu.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: radius »

Przełóż kartę z telefonu. Może deaktywowali 4G?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
1982robo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-13, 14:31

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: 1982robo »

Dzwoniłem w końcu na infolinie. Jakiś dziwny typ odebrał, niezbyt miły, że niby po co ja dzwonię i co od niego chcę. Stwierdził że ponoć miał być wysłany sms do mnie wczoraj, że od ich strony wszystko jest ok ale jakoś nie doszedł do mnie. Kazał zresetować ruter lub sprawdzić inną kartę i jeśli będzie to samo(brak LTE) oddać sprzęt do salonu. I teraz pytanie, czy inna karta tam wejdzie? ja mam w swoim kartę nano sim, czy ją tam mogę włożyć?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Z adapterem, ale nie masz sąsiadów?
1982robo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-13, 14:31

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: 1982robo »

Aha, spoko, chyba gdzieś mam taki adapter. Sąsiadów nie mam :P . Mieszkam, można powiedzieć "w polu" :) , chałupki nowe się budują, ale jeszcze nikt nie mieszka "za płotem" . A np inna karta powiedzmy z sieci Play będzie działała na tym ruterze z t-mobile? Czy jest on w jakiś sposób zablokowany i działa tylko z kartami z t-mobile. Jak wrócę do domu to pokombinuję.
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Davvid »

Router nie jest blokowany, możesz każdą kartę sim odpalić.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Tyle że sprawdzisz 4G Playa, nie Tmobile.
1982robo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-13, 14:31

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: 1982robo »

Spokojnie, poszukam przejściówki i spróbuje odpalić swoją kartę z telefonu którą mam w t-mobile. Ona ma pin, to w ruterze będzie gdzieś trzeba go wpisać? Bo pewnie się nie połączy bez pinu
1982robo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-13, 14:31

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: 1982robo »

Ok, sprawdziłem,ruter na karcie z telefonu dziala na Lte bez problemów, po włożeniu karty z netem domowym znów tylko 3G. Co moze być przyczyną, czyżby uszkodzona karta sim? Wątpię, myślę że oni coś w systemie namieszali i mi zablokowali Lte. Mam rację? Piszę za chwilę znów reklamację bo szlak mnie trafia, znów będę czekał nie wiadomo ile na odpowiedź o ile ją dostanę.
1982robo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-13, 14:31

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: 1982robo »

Sprawdziłem jeszcze w drugą stronę, włożyłem kartę z netem domowym do telefonu żony xiaomi redmi 4x. Na początku tylko 3G potem zlapalo Lte. Masakra jakaś, już nie wiem co się dzieje, jaka jest przyczyna że karta z Internetem w ruterze nie działa na Lte a w komórce działa. Wrzuciłem ją z powrotem z telefonu do rutera i znów tylko 3G. W czym jest problem? Jak w hmanager wrzucam pasmo Lte 1800 to dioda koloru Lte się świeci, zasiegu brak, ,stan połączony, pasmo 15Mhz,rssi -91d,rsrq -16dB,rscp -145, rsrp -121dBm, sinr 1dB,pci 237, ecio -32. Na reszcie pasm się nie łączy w ogóle.Help
anty
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2017-07-17, 20:34

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: anty »

1982robo pisze:Sprawdziłem jeszcze w drugą stronę, włożyłem kartę z netem domowym do telefonu żony xiaomi redmi 4x. Na początku tylko 3G potem zlapalo Lte. Masakra jakaś, już nie wiem co się dzieje, jaka jest przyczyna że karta z Internetem w ruterze nie działa na Lte a w komórce działa. Wrzuciłem ją z powrotem z telefonu do rutera i znów tylko 3G. W czym jest problem? Jak w hmanager wrzucam pasmo Lte 1800 to dioda koloru Lte się świeci, zasiegu brak, ,stan połączony, pasmo 15Mhz,rssi -91d,rsrq -16dB,rscp -145, rsrp -121dBm, sinr 1dB,pci 237, ecio -32. Na reszcie pasm się nie łączy w ogóle.Help
O sile sygnału LTE najlepiej mówi parametr RSRP. Poziom -121dBm świadczy o praktycznym braku tego sygnału na tej częstotliwości u ciebie. Nic więc dziwnego że przerzuca cię na 3G. Może na innym paśmie złapiesz cos bliżej -100dBm
Link do wszystkich wersji Huawei Manager
www.mediafire.com/file/q8sm8681jpzvtxa/ ... l.zip/file
1982robo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-13, 14:31

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: 1982robo »

Karta sim wymieniona, dalej brak zasięgu, w innym miejscu łapie zasięg ale bardzo kiepsko z innego nadajnika. Na tym co wcześniej miałem full Lte musieli mnie chyba zablokować, bo jakie jest inne wytłumaczenie że z dnia na dzień znika sygnał. Czy jest to możliwe tak w ogóle?
anty
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2017-07-17, 20:34

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: anty »

1982robo pisze:Karta sim wymieniona, dalej brak zasięgu, w innym miejscu łapie zasięg ale bardzo kiepsko z innego nadajnika. Na tym co wcześniej miałem full Lte musieli mnie chyba zablokować, bo jakie jest inne wytłumaczenie że z dnia na dzień znika sygnał. Czy jest to możliwe tak w ogóle?
Kolego zablokować to ci mogą transfer jeśli przeginasz z ilością ściąganych danych a nie zasięg. Wkładając kartę do komórki nie wiesz na jakim pasmie cię połączyło z LTE bo najczęsciej domyślnie jest tam ustawione auto LTE. Popróbowałeś na routerze z innymi pasmami Lte 800 Lte 2600 ? Przełącz router na Auto Lte.

Ostatnio zarówno Orange jak i T-mobile maja awarie internetu mobilnego. Może akurat trafiłeś w ten czas.
Link do wszystkich wersji Huawei Manager
www.mediafire.com/file/q8sm8681jpzvtxa/ ... l.zip/file
1982robo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-13, 14:31

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: 1982robo »

Może i mają jakaś awarię, bo rano jeszcze było Lte a wieczorem już nie. No właśnie bawiłem się ustawieniami w aplikacji i na żadnym paśmie mi nie łapie zasięgu, tylko dziwne, że jak przełożyłem kartę do komórki to Lte złapałem. Już nic z tego nie rozumiem. Głupi jestem :?
1982robo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-13, 14:31

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: 1982robo »

1982robo pisze:Może i mają jakaś awarię, bo rano w ubiegły poniedziałek jeszcze było Lte a wieczorem już nie. No właśnie bawiłem się ustawieniami w aplikacji i na żadnym paśmie mi nie łapie zasięgu, tylko dziwne, że jak przełożyłem kartę do komórki to Lte złapałem. Już nic z tego nie rozumiem. Głupi jestem :?
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Nikita_Bennet »

jedno pytanie - jeżeli będę chciał kupić B525 to z jakiej sieci go szukać i po czym go rozpoznać? Ten z t-mobile to widzę że kastrat. Nie spieszy mi się z zakupem ale chciałbym ogarnąć temat pospinania tego do grudnia. Możliwe że będzie użyte gniazdo LAN, USB mało prawdopodobne, drukarka po Wi-fi, kilka telefonów po 2,4 i coś na 5GHz.
Pracować będzie w sieci play z RBM. Nadajnik jest max 1-1,5km od lokalizacji-widać go przez okno, obsługuje LTE 1800, 2100, 800.
Patrzeć za tym z PLAY czy jak? Cenowo fajnie byłoby zmieścić się w 5 stówkach.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Do wybory do koloru. W tych z Tmobile trzeba odlepić naklejkę, rozebrać i wymienić soft. Traci się gwarancję i dla części użytkowników będzie zbyt zawiłe. Jeśli potrzebujesz tych portów a nie chcesz się bawić to... Tyle że to kosztuje tyle o ile są droższe, na aukcjach to płynne granice.
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Nikita_Bennet »

różnica w cenie 150zł między tym z tmobile a play. Jak poszukam znajdę może jeszcze taniej ;) i nie chodzi o to że nie chce mi się go rozkręcać bo raczej parę kabelków umiem przylutować.
Pytanie jak jest z firmwarem bo przejrzałem cały ten wątek i za wiele nie znalazlem (a na stronki sovietów nie właziłem bo w telefonie czytałem), tzn czy do każdego da się na się wgrać każdy (bez brandingu)?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: wojteks »

99% użytkowników nie potrzebuje USB i rj11 (VoIP) w routerach więc ten z T-Mobile zwykle wystarczy nawet z brandowanym softem.
Nie pomagam na PW!
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Nikita_Bennet pisze:czy do każdego da się na się wgrać każdy (bez brandingu)?
viewtopic.php?f=11&t=50771
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Nikita_Bennet »

@wojteks
VoIP nie będzie potrzebny, USB-hmm zobaczymy jaka tam jest drukarka.

@robertnik
biorę się za czytanie.
Br0NaS
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2012-05-05, 08:52
Lokalizacja: Rytel (Pomorskie)

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Br0NaS »

pytanie: zapamieta ten router Pin z orange?? idzie to ogarnąć???
1982robo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-13, 14:31

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: 1982robo »

Witam, mam jeszcze pytanie odnośnie Internetu domowego T-Mobile. Mianowicie czy jest możliwość blokowania przez operatora pasma Lte800? Mój problem z zasięgiem jest prawdopodobnie spowodowany właśnie dostępem do nadajnika z Lte 800 na którym to miałem full zasięg Lte i prędkości do 55 Mbps. Karta z telefonu w sieci T-Mobile łączy się na ruterze właśnie z tym nadajnikiem osiaga 38 Mbps przez ustawienie na sztywno Lte 800. Karta z Internetem domowym nie łączy się z nim w ogóle, łapie przy oknie nadajnik Lte 2100 ale ma kiepskie parametry. Jesli jest to możliwe że to Lte 800 jest zablokowane to dlaczego?
Balahir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-06-14, 04:48

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Balahir »

Nic nie jest blokowane. Z tego co wiem to po postu pasmo 1800 (może i też 2100) jest domyślne. Rada jest taka, że wymuszasz pasmo 800 i gotowe.

Przy zmianie softu w 525 nie trzeba nic lutować.

Wymuszanie robi się na nowym, wgranym sofcie w menu, na innych za pomocą skryptu do firefoxa lub telefonem z androidem. W tym temacie jest to gdzieś na początku razem z linkami do programów.
1982robo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-13, 14:31

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: 1982robo »

Właśnie wymuszalem aplikacją, działało to na karcie z telefonu w T-Mobile i byłem na Lte800, a na karcie z Internetem domowym wymuszenie Lte 800 nie łączy mnie z tym nadajnikiem, łączy na Lte2100 ale z innym nadajnikiem na którym mam słaby zasięg...
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Nikita_Bennet »

ostatnie (mam nadzieje) pytanie o B525 - te z tmobile mają ten port usb? Jeżeli tak to jak go odzyskać? Bo nie jest chyba pod jakąś zaślepką/taśmą?
Po prostu myślę kupić najtańszą wersję od kogoś kto przedłużał umowę a te z tmobile są najtańsze a reszta kaski pójdzie w razie co na antenę.
Balahir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-06-14, 04:48

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Balahir »

# 1982robo

jeżeli prawidłowo wymusiłeś 800Mhz to nie ma takiej możliwości aby połączył cię z innym pasmem. Jak nie ma dostępnej wymuszonej częstotliwości to nie będzie nawiązane połączenie - czyli brak internetu. Piszę oczywiście o routerach.

#Nikita_Benne

tak - - router z T-mobile ma wszystkie porty ale USB i Rj jest pod zaślepką. Trzeba zmienić soft aby zadziałały.
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Nikita_Bennet »

thx
ODPOWIEDZ