Zmiana softu w Huawei B525

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: magiclte »

cos ci linki się zle skopiowały bo filmik nie dzila...
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

czyli też za trudne... Nie ma takiej zależności, o której piszesz.
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: mk64 »

U mnie prędkości po wifi i lan są takie same.
B535 w Play
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: magiclte »

OK dzięki teraz przynajmniej konkretnie wiem ze router jest uszkodzony a nie jakies <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>.. Tez z T-Mobile masz ten B525 ?
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: mk64 »

Tak z tmobile.
B535 w Play
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: magiclte »

ok.dzieki jeszcze raz za pomoc pozdrawiam.
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: domenpro »

@magicite Jeśli jeszcze nie odesłałeś to sprawdź ustawienia karty sieciowej lan w zaawansowanych sprawdź jaki masz ustawiony duplex. Jeśli mniejszy to ustaw na 100mb/s bądź 1GBit full duplex tam poniżej również jest opcja ustaw, żeby nie ograniczało prędkości. Ja dzisiaj przy testach miałem taką właśnie sytuacje, że internet po lanie był znacznie wolniejszy niż przy wifi.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: adziu82 »

Witam,
Panowie, pomoże odczytać ktoś czy agregacja działa? Niby pokazuje LTE+, ale kolega kilkanaście postów wyżej, ma moc sygnału itp. A u mnie nie ma nic.Niby raz wszedłem w tą apkę na androidzie, to było LTE, ale po kilku sekundach wskoczyło LTE+ ( siostrzeniec grał w coś, pewnie dlatego ).
Prędkości w niedzielę około 14-tej 25-30 Mb/s, mam wrażenie, że nie ma tam agregacji, dlatego, że <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> do testów mój ZTE283+ gdzie wymusiłem częstotliwość LTE800 i pokazało 25Mb/s na LTE 1800 30 Mb/s, takie same prędkości na B525 niby z agregacją.
Mam zamiar <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> b525 do siebie na testy w Orange, bo mam od Orange agregacją potwierdzoną od nich, więc bym wiedział, czy działa agregacja z pomocą tej apki?
Dodam, że kiedy kliknąłem na wybór częstotliwości, to ,,niepowodzenie'' to sam przy wyborze LTE800+LTE1800.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/5fc33fd94f891776
Ostatnio zmieniony 2017-09-26, 11:35 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.
RAW
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Davvid »

domenpro pisze:@magicite Jeśli jeszcze nie odesłałeś to sprawdź ustawienia karty sieciowej lan w zaawansowanych sprawdź jaki masz ustawiony duplex. Jeśli mniejszy to ustaw na 100mb/s bądź 1GBit full duplex tam poniżej również jest opcja ustaw, żeby nie ograniczało prędkości. Ja dzisiaj przy testach miałem taką właśnie sytuacje, że internet po lanie był znacznie wolniejszy niż przy wifi.
Cholercia! Coś jest na rzeczy, mam to samo. Dzisiaj rano na szybko spróbowałem lapka po kablu i osiągał tragiczne max. 5 Mbit/s. Nie wierzę, że wszystkie routery są "zwalone", bo lokalne transfery wyglądają ok. Coś tu blokuje transfer z wan. Jakie prędkości internetu max. osiągacie na kablu ?
szczepan997
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2016-05-04, 23:04
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: szczepan997 »

@adziu82

Z opisu i zdjęcia wynika, że się nie zalogowałeś w aplikacji, aby to zrobić musisz kliknąć w 3 poziome paski w górnym lewym rogu, następnie "logowanie" i wpisać tam login i hasło takie jakie jest ustawione w panelu logowania routera.
Obrazek
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Davvid »

Panowie apropos tych transferów po Ethernet: czy dioda LAN pali wam się na stałe (tak jak inne diody) czy też miga regularnie niezależnie od aktywności sieciowej ?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: adziu82 »

@szczepan997dzięki, no nie pomyślałem o tym. Widząc prędkość i czas połączenia, myślałem, że jestem zalogowany. Na weekend będę może próbował.
RAW
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: mk64 »

Davvid pisze:Panowie apropos tych transferów po Ethernet: czy dioda LAN pali wam się na stałe (tak jak inne diody) czy też miga regularnie niezależnie od aktywności sieciowej ?
U mnie sobie mruga.
B535 w Play
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: adziu82 »

@szczepan997 jeszcze jedno pytanko. Jeżeli za pomocą telefonu uruchomiłem ta aplikaćje i również wybór pasma, czy agregacji, to czy jak załóżmy ktoś z telefonem zniknie to czy ruter dalej będzie działał z tą agregacją? Do kiedy? Do wyłączenia urządzenia? I potrzebne jest kolejne uruchomienie za pomocą androida?
RAW
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: 3G_ »

Agregacja jest aktywna tylko wtedy gdy coś robisz, np. ściągasz coś, oglądasz czy stronę otwierasz. Prędkości jeszcze niczego nie przesądzają, agregacja nie jest gwarancją szybkiego netu, choć oczywiście powinno być szybciej z nią niż bez niej :)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: adziu82 »

3G_rozumiem to, już ktoś mi pisał, że nie ma pewności, że agregacja przyniesie poprawę.
Przetestuję to u siebie, na Orange, więc będę wiedział czy prędkości będą większe niż te 40 Mb/s które mam na LTE1800. Po prostu chodziło o mi to,czy jak wyłączę telefon, to czy ruter będzie pamiętał wymuszenie agregacji i włączy się kiedy będzie ściągane coś.

Dla mnie jest to coś nowego, więc pytam. Korzystam z ZTE283+ wybieram tylko pasma, a szkoda że nie daje ZTE aktualizacji i możliwości wyboru agregacji za pomocą innych aplikacji. Chyba, że sprzęt już za stary jest i nie ma szans na taką możliwość.
RAW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Będzie paniętał.
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: domenpro »

Davvid pisze:
domenpro pisze:@magicite Jeśli jeszcze nie odesłałeś to sprawdź ustawienia karty sieciowej lan w zaawansowanych sprawdź jaki masz ustawiony duplex. Jeśli mniejszy to ustaw na 100mb/s bądź 1GBit full duplex tam poniżej również jest opcja ustaw, żeby nie ograniczało prędkości. Ja dzisiaj przy testach miałem taką właśnie sytuacje, że internet po lanie był znacznie wolniejszy niż przy wifi.
Cholercia! Coś jest na rzeczy, mam to samo. Dzisiaj rano na szybko spróbowałem lapka po kablu i osiągał tragiczne max. 5 Mbit/s. Nie wierzę, że wszystkie routery są "zwalone", bo lokalne transfery wyglądają ok. Coś tu blokuje transfer z wan. Jakie prędkości internetu max. osiągacie na kablu ?
U mnie B525 robi tylko za modem do niego mam podłączonego TP-Linka i z niego poprowadzony kabel lan. Wyniki jakie osiągałem to wygląda tak speedtest max ile osiągnąłem do 60Mb/s. Z kolei gdy pobierałem grę na steam zanotowałem najwyższą prędkość pobierania na poziomie 8,1mb/s. Nie wiem od czego to zależy, może prędkość musi się po prostu rozbujać, albo cóś :D

Teraz pytanie z mojej strony, zainstalowałem aplikację na telefon, rozumiem, że jeśli jest agregacja to powinno się w apce wyświetlać LTE+? Internet mam z T-Mobile.
szczepan997
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2016-05-04, 23:04
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: szczepan997 »

Po prostu mylisz jednostki na speedteście pomiar jest w Mb/s (megabitach na sekundę) a pobieranie ze steam w MB/s (megabajtach na sekundę).
8,1 MB/s przy pobieraniu odpowiada wynikowi około 64,8 Mb/s na speedtest.

Co do drugiego pytania - tak jeśli jest agregacja to wyświetla się LTE+
Obrazek
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: domenpro »

Dzięki za odpowiedź :D Faktycznie masz racje. Już myślałem, że internet tak dobrze śmiga :( W którym miejscu powinienem zobaczyć oznaczenie LTE+? Przy nazwie operatora?
szczepan997
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2016-05-04, 23:04
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: szczepan997 »

Tak, przy nazwie operatora tuż pod kreskami sygnału i w tabelce w rubryce "Tryb sieci".
Obrazek
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: domenpro »

To chyba niestety nie łapie mi agregacji. Włączając speedtest na komputerze Tryb sieci cały czas niezmiennie LTE. Próbowałem 1800+2600, 800+1800 i nic nie załapuje. Mimo, że parametry przykładowo LTE800 (RSPR ~98dBm RSPRQ ~10 ) są wystarczające do odbioru :/ Z kolei parametry LTE1800 są jeszcze lepsze (RSPR -92dBm - -96dBm, RSPRQ -4 - 8) Co jest nie tak? Może maszt nie umożliwia agregacji? LongCID 37393922. Może mam źle ustawioną antenę? Oczywiście agregacje wymuszam aplikacją na telefonie.
edit: antena to Cybertech Dualna MIMO 15dBi.
Ostatnio zmieniony 2017-09-27, 11:44 przez domenpro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: onken »

Skoro LTE 800 jest z gorszym parametrem to leci z innego BTSa, a LTE 1800 z innego

Więc tak agregacja nie będzie działać.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: domenpro »

Słabszy sygnał LTE800 jest możliwy przez to, że antena, która posiadam posiada wzmocnienie na pasmo LTE 1800.
Ostatnio zmieniony 2017-09-27, 11:50 przez domenpro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: onken »

No to też możliwe

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: domenpro »

https://ibb.co/mjoOB5
https://ibb.co/jSZKjQ
https://ibb.co/fGGbW5
Wstawiam jak to mniej więcej wygląda.
anty
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2017-07-17, 20:34

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: anty »

domenpro pisze:https://ibb.co/mjoOB5
https://ibb.co/jSZKjQ
https://ibb.co/fGGbW5
Wstawiam jak to mniej więcej wygląda.

Wydaje się, że to przez antenę ponieważ na twoim maszcie są wszystkie 3 częstotliwości. Widocznie skutecznie wytłumia 2600 lub jesteś za daleko od nadajnika aby złapać dobre 2600. To raczej niemożliwe ,aby nie było tam agregacji.

Odłącz antenę, wystaw router gdzieś wyżej lub na zewnątrz i wówczas sprawdź poziomy sygnałów. Wtedy ocenisz czy bardziej opłaca ci się mieć dobry sygnał na 1800 i nie mieć agregacji czy mieć słabszy sygnał 1800 ale inne mieć mocniejsze i otrzymać agregację.

Z moich obserwacji wynika że agregacja wchodzi raczej na połączeniu 1800+2600. Bardzo rzadko wchodziła mi na 1800+800 lub 2600+800

Wynika to z obciążenia sieci i szerokości pasma na danej częstotliwości. Oczywiście mówie to w odniesieniu do pasm Orange/T-mobile

Tak jak pisali koledzy wcześniej - agregacja nie gwarantuje wzrostu prędkości pobierania.

Pamiętajmy też o drugiej sprawie. Im więcej ludzi przerzuci się na internet mobilny tym gorzej dla reszty. Transfery będą systematycznie spadać a nie rosnąć. Pasmo nie jest z gumy
Link do wszystkich wersji Huawei Manager
www.mediafire.com/file/q8sm8681jpzvtxa/ ... l.zip/file
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: domenpro »

Powiedz mi jak to jest możliwe że na routerze w miejscu anteny na paśmie 1800 mam taki sam sygnał jak z podłączona antena kabel 10 metrów h155? Antena to Cybertech Mimo Lte 15dbi :/ Może złe ja podłączyłem? Nie mam pojęcia..
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Nie wiem w jaki sposób wzmacnia pasmo, ale jeśli to jakaś elektronika to wlutuj to, bo jeśli tak tłucze 800 to źle.
Na moje oko to 2 różne BTSy, ale nie będę się kłócił, bo nie mam doświadczeń z antenami wzmacniającymi wybrane pasmo...
Spróbuj lepiej wycelować anteną, upewnij się że w menu włączona jest odpowiednia.
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Davvid »

Davvid pisze:
domenpro pisze:@magicite Jeśli jeszcze nie odesłałeś to sprawdź ustawienia karty sieciowej lan w zaawansowanych sprawdź jaki masz ustawiony duplex. Jeśli mniejszy to ustaw na 100mb/s bądź 1GBit full duplex tam poniżej również jest opcja ustaw, żeby nie ograniczało prędkości. Ja dzisiaj przy testach miałem taką właśnie sytuacje, że internet po lanie był znacznie wolniejszy niż przy wifi.
Cholercia! Coś jest na rzeczy, mam to samo. Dzisiaj rano na szybko spróbowałem lapka po kablu i osiągał tragiczne max. 5 Mbit/s. Nie wierzę, że wszystkie routery są "zwalone", bo lokalne transfery wyglądają ok. Coś tu blokuje transfer z wan. Jakie prędkości internetu max. osiągacie na kablu ?
OK, potestowałem więcej, mogę więc rozwinąć temat. Zgodnie z przewidywaniami z routerem nic złego się nie dzieje, natomiast musi być jakoś czuły na to co jest po drugiej stronie kabla. Testowałem starego lapka z intelową kartą 100 Mbit i była lipa na Windows XP, z kolei ten sam lapek na OS i sterach Visty przesyłał już poprawnie czyli bez żadnych strat przepływności. Jeśli więc komuś mocno zaniża transfery po Lan, trzeba mocno się przyjrzeć ustawieniom sterownika karty sieciowej w systemie (zarządzania energią, przerwania, offloady, auto-sensing itp.) i eksperymentalnie dobrać takie, które nie będą ograniczać przepływności.
ODPOWIEDZ