Czy mobilny router LTE będzie widoczny na komputerze stacjonarnym?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
newyorker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-03-07, 20:58

Czy mobilny router LTE będzie widoczny na komputerze stacjonarnym?

Post autor: newyorker »

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość jeśli zamieściłem go nie w tym dziale.
Przez kilkanaście lat posiadałem internet po kablu z Netii, lecz ze względu na atrakcyjną cenę internetu mobilnego LTE z dużym limitem danych zrezygnowałem z usługi internetu po kablu z Netii. Aktualnie na komputerze stacjonarnym mam internet LTE udostępniony po kablu USB przez tethering z telefonu komórkowego. Chciałbym kupić router do komputera. Mam następujące pytania.
1) Czy jeśli kupię mobilny router LTE na kartę SIM to wystarczy, że podłącze go do PC-ta po kablu USB i będę miał już internet?
2) Czy muszę mieć jeszcze jakieś urządzenie żeby mobilny router działał np. kartę sieciową na USB?

Zastanawiałem się nad stacjonarnym routerem LTE na kartę SIM, lecz ceny zaczynają się od 400 zł wzwyż. Mobilny router LTE można nowy kupić za 200 zł.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Czy mobilny router LTE będzie widoczny na komputerze stacjonarnym?

Post autor: dzejk »

1. tak
2. możesz, nie musisz (patrz punkt wyżej)
Mobilny router możesz mieć za nieco ponad 100 zł z allegro. Patrz na huawei e5573 lub e5577 (także jako airbox 2 plus).
Stacjonarne huawei b315 za ok. 250-300 zł chodzą.
newyorker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-03-07, 20:58

Re: Czy mobilny router LTE będzie widoczny na komputerze stacjonarnym?

Post autor: newyorker »

Dzięki Dzejk za rozwianie moich wątpliwości. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli zdecyduję się na zakup routera mobilnego LTE i podłączę go na stałe kablem USB z komputerem stacjonarnym to będę musiał ten router włączać za każdym razem po uruchomieniu komputera, czy będzie się on sam uruchamiał i łączył z internetem, tak jak to miałem w stacjonarnym routerze z internetem w Netii?
Wiem, może to błaha sprawa, lecz byłoby to trochę irytujące za każdym razem włączać router.
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Czy mobilny router LTE będzie widoczny na komputerze stacjonarnym?

Post autor: HariMata »

Nie wiem jaka była prędkość internetu z Netii, a nic nie napisałeś czy przed rezygnacją sprawdziłeś np telefonem jaką szybkość można uzyskać tam gdzie mieszkasz? Czy już zdecydowałeś się na operatora? Widzę że dla Ciebie najważniejsza jest cena. Oszczędzisz kilka złotych, a potem będziesz narzekać, a to że nie ma zasięgu, a to że Internet jest wolny lub nałożyli Ci lejek. Ja uważam, że tam gdzie nie można narzekać na parametry internetu na kablu, nie ma sensu na przechodzenie na niepewny internet bezprzewodowy.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
newyorker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-03-07, 20:58

Re: Czy mobilny router LTE będzie widoczny na komputerze stacjonarnym?

Post autor: newyorker »

W Mogilnie, woj. kujawsko-pomorskie, mam internet LTE od NJU, czyli Orange - sprawdzone Speedtestem: DL: 44 Mb/s, UL: 33 Mb/s, Ping: 29 ms, więc o niebo lepiej niż na łączach TP - max 14 Mb/s, (u mnie Netia udostępnia swoje usługi na łączach TP). Korzystam wyłącznie z internetu LTE już ponad 3 miesiące, lecz nieporęczne jest podłączanie co chwilę telefonu do komputera stacjonarnego poprzez kabel USB.
Ponawiam więc pytanie: "Czy jeśli zdecyduję się na zakup routera mobilnego LTE i podłączę go na stałe kablem USB z komputerem stacjonarnym to będę musiał ten router włączać za każdym razem po uruchomieniu komputera, czy będzie się on sam uruchamiał i łączył z internetem, tak jak to miałem w stacjonarnym routerze z internetem w Netii?"
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Czy mobilny router LTE będzie widoczny na komputerze stacjonarnym?

Post autor: ml13 »

Niestety musisz włączać go za każdym razem gdy bateria padnie (jak uruchomisz komputer zacznie się ładować ale nie uruchomi się). Chyba, że masz aktywny port USB, który ładuje nawet jeśli komputer jest wyłączony (odpowiednie ustawienia zworek lub BIOSu).
Obrazek
newyorker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-03-07, 20:58

Re: Czy mobilny router LTE będzie widoczny na komputerze stacjonarnym?

Post autor: newyorker »

Czyli zakładając, że jeżeli bateria w modemie nie będzie rozładowana (korzystam z komputera codziennie), to modem sam się uruchomi po starcie komputera?
newyorker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-03-07, 20:58

Re: Czy mobilny router LTE będzie widoczny na komputerze stacjonarnym?

Post autor: newyorker »

Kupiłem modem LTE Huawei B315s-22 na kartę SIM. Na razie jestem zadowolony z urządzenia. Wyniki ze SpeedTestu: Download: 52 Mb/s, Upload 31 Mb/s, Ping 21 ms.
ODPOWIEDZ