Prośba o doradzenie w zakupie routera oraz anteny zewnętrznej

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Brouw3r
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-09, 21:16

Prośba o doradzenie w zakupie routera oraz anteny zewnętrznej

Post autor: Brouw3r »

Witam,
Od sześciu lat, po przeprowadzce do domu upieram się cały czas z nieustannym problemem z dostępem do internetu. :cry:
Najlepszy zasięg jaki jest dostępny, jest dostępny w Orange. Podpisałem umowę, zakupiłem router (TP-Link MR3420 z modemem Huawei E1752), jednak internet niestety jest cały czas bardzo słaby (20% zasięg), . Zależy mi na tym aby osiągnąć jak najlepsze wyniku przy wydatku maksymalnym około 500 złoty w całości. Zależy mi na stabiności internetu (fajnie jest od czasu do czasu pograć multiplayer), która przy obecnym sprzęcie jest nieosiągalna :( .
Mieszkam w domie parterowym, a okolica jest w zalesiona, co jest głównym powodem takich słabych wyników. W lini prostej do nadajnika BTS jest niecałe 2 kilometry.
Starałem się poradzić samemu z doborem routera, anteny, jednak informacji jest przytłaczająco dużo, a moja wiedza na ten temat nieporównywalnie mała i w akcie desperacji radzę się właśnie tutaj :padam: .
Proszę o pomoc!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o doradzenie w zakupie routera oraz anteny zewnętrznej

Post autor: matek451 »

Kupiłeś ten muzealny zestaw router+ modem teraz? Od kiedy i jaki masz abonament w Orange i dlaczego bez sprzętu? Podaj lokalizację/ Robiłes jakies testy sygnału LTE/3g Orange u siebie?
Brouw3r
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-09, 21:16

Re: Prośba o doradzenie w zakupie routera oraz anteny zewnętrznej

Post autor: Brouw3r »

Modem razem z routerem mają niecałe dwa lata, abonament przedłużałem więc na chwilę obecną będzie to niecałe 3 lata, czy coś takiego, sprzętem z Orange jest modem. W umowie nazwa zawarta to: "Smart plan LTE". Podaję przybliżoną lokalizację w załączniku.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o doradzenie w zakupie routera oraz anteny zewnętrznej

Post autor: matek451 »

Zasięg LTE zapewnia BTS LTE1800 NetWorks w Baniosze. Antena dual LTE na 1800MHz, może być Cybertecha, Sorensena. Do tego router z LTE np. B315 za około 250-300 zł. Zrób testy LTE Orange u siebie na zewnątrz na telefonie z LTE i aplikacją Network cell Info. Pokazuje parametry sygnału i dane BTS-a.Pokaż wyniki.
Brouw3r
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-09, 21:16

Re: Prośba o doradzenie w zakupie routera oraz anteny zewnętrznej

Post autor: Brouw3r »

Niestety muszę zamienić kartę sim na lte i na razie odbieram jedynie HSDPA + wiec wykonalem pomiary dla HSDPA, potem włożyłem sim z modemu i odbieram lte. Szczegóły w załączniku.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o doradzenie w zakupie routera oraz anteny zewnętrznej

Post autor: matek451 »

BTS LTE1800 NetWorks Baniocha, Lipowa 1 ale wygląda to na połączenie z LTE800 Orange w ramach współpracy Networks też na LTE800. Na to wskazuje ECI. Na 3g połaczenie z BTS-em Networks UMTS2100 Orange, Adamowicza 4 G. Kalwaria. Sprzęt , który masz tragiczny. W Orange od dawna oferowano za grosze do umów najnowszy z LTE a teraz z LTE-A. Wymiana konieczna jeśli chcesz korzystać z LTE lub LTE-A.
Brouw3r
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-09, 21:16

Re: Prośba o doradzenie w zakupie routera oraz anteny zewnętrznej

Post autor: Brouw3r »

Czy mógłbyś poradzic najlepszy router na tą chwilę do 500 złoty? I co powiesz na tą antenę zewnętrzną? https://yagi.pl/paraboliczna-antena-dua ... 4-hv-2x-nz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o doradzenie w zakupie routera oraz anteny zewnętrznej

Post autor: matek451 »

Na antenę powiem że to kiepska ozdoba domu. Po co tobie taki wynalazek ? Do LTE w Orange potrzebujesz anteny na pasmo LTE1800+LTE800 jeśli skorzystasz z LTE-A z BTS-a Networks Baniocha, na którym działa LTE1800 i jak się okazuje LTE800 Orange. Za około 500 zł kupisz już router z LTE-A czyli E5186 http://allegro.pl/nowy-router-lte-huawe ... 57066.html ,tylko nie kupuj czasami tych z T-mobile. Masz umowę na abonament z Orange?
ODPOWIEDZ