AC68U + DOVADO TINY + MF823

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aquator
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2014-10-25, 19:46
Lokalizacja: Polska

AC68U + DOVADO TINY + MF823

Post autor: Aquator »

Witam,
Zacznę od mojego sprzętu. Mam następującą konfigurację (jeśli można tak w ogóle nazwać):
Sieć: PLAY
Antena: Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO do HUAWEI E398, ZTE MF821/MF823 Cybertech
Antena nakierowana na:
Legionowo, Mazowieckie
ul. Olszankowa 36 (komin ciepłowni PEC Legionowo)
Modem: Huawei E372 ustawiony na NDIS (chyba dziwne ale wytestowałem lepiej niż na RAS) (posiadam także MF823 oraz H 3372h)
Router: Asus RT-AC68U
Lokalizacja: 52.432982, 20.889420 (by GOOGLE)

Zestaw nie jest z jednej bajki. Wiem. Jednak jest to efekt zbieractwa przez kilka lat. Wcześniej miałem zestaw od plusa, ten zestaw nie działał do końca dobrze, potem padł itd... Jednak mam to co mam i próbuję już bez dużego wkładu finansowego z tego coś wycisnąć. Choć pewnie mógłbym wydać jeszcze parę groszy, gdybym wiedział, że to pomoże. Jednak nie mam już pomysłów...
Problem obecny jednak polega na tym, że po lekturze tego forum, i po tygodniach kombinowania jak koń pod górę, ustaliłem się na konfiguracji z modemem E372, jako modemem, który jest obsługiwany przez mój router. Jednak na tym modemie nie chodzi mi to za szybko. Wcześniej na zestawie plusa, miałem ok 12 – 16 Mb. Był to modem LT-6408n + MF823. No i to sobie działało jakoś, tylko ten modem padł (pomijając fakt, że był dziadoski – wieczne zwiechy, brak zasięgu, przepustowość żadna, golas).
Obecny Router na modemach 3372 czy 823 nie dziabie, bo nie dokręca stron wiesza się itp. Na modemie E372 dokręca, nie zawiesza się, ale prędkość jest 0,5 – 2 Mb…
Chciałbym przesiąść się spowrotem na 823.

Czy to jest dobry pomysł, aby dostawić do tego DOVADO TINY (mały tani z jednym LAN) i puścić to na Asusa? Czy to będzie działać?

Jedna ważna kwestia – nie mogę być za podwójnym NAT-em, bo nie będę miał dostępu do firmowej sieci. Wcześniej na ASUS-ie z podpiętym 823 czy 3372 router krzyczał, że mam wewn. IP. Nie działał też dostep do sieci firmowej przez CISCO VPN. (a na E372 działa)

Czy może macie inne pomysły jak rozwiązać ten problem?
Czy może mógłby ktoś ocenić, czy może ten zestaw w ogóle nie ma sensu i trzeba połowę sprzedać i kupić coś innego?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie…
Pozdrawiam,

P.S.: a może NEXX WT3020F?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: AC68U + DOVADO TINY + MF823

Post autor: dzejk »

przerób modem e3372h na wersję zwykłą (jeśli masz hilink) - będzie lepiej działać z asusem.
Aquator
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2014-10-25, 19:46
Lokalizacja: Polska

Re: AC68U + DOVADO TINY + MF823

Post autor: Aquator »

I przerobił... :-)
Obecnie modem jest w trybie "Download mode"... wszystkie linki jakie mamy na forum do skryptu "Exit_Download_Mode" są na Dropbox-ie i nie działaja...
Macie może świeży link lub plik do użyczenia?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: AC68U + DOVADO TINY + MF823

Post autor: dzejk »

na moim mediafire z podpisu komplet plików, w tym i ten http://www.mediafire.com/file/ss1a3e7kd ... adMode.rar
Aquator
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2014-10-25, 19:46
Lokalizacja: Polska

Re: AC68U + DOVADO TINY + MF823

Post autor: Aquator »

Dziękuję ☺
Będę kontynuował...
Tym
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-04-19, 09:23
Lokalizacja: Polska

Re: AC68U + DOVADO TINY + MF823

Post autor: Tym »

Dodam, że Dovado Tiny ma tryb bridge w którym nie jest routerem, co pozwala uniknąć podwójnego NAT.
Aquator
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2014-10-25, 19:46
Lokalizacja: Polska

Re: AC68U + DOVADO TINY + MF823

Post autor: Aquator »

W sumie udało się. Mam 3372 w trybie tradycyjnym. Działa w trybie NDIS w RAS nie chce.
No i nawet wyglądało to nieźle... dopóki nie obciążyłem łącza. Po obciążeniu łącza, dostęp do netu urwał się.
Na ikonach wifi jest wykrzynik, brak dostępu, natomiast router pracuje normalnie a na modemie dioda wskazuje połączenie (stałe światło - nie miga).

Restart rotera nie pomaga.

Czy to oznacza, że potrzebuję HUB-a z zasilaniem do tego modemu?
ODPOWIEDZ