D-LINK DWR-960 z Plusa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
domell98
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-17, 08:35

D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: domell98 »

Czy ktoś posiada ten router, w ofercie plusa jest od niedawna i nie ma informacji jak się sprawuje, chciałem e5186 ale już niedostępny w plusie i proponują dlinka. Jak ze stabilnością?
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: zurek »

Ogólnie routery LTE D-Linka są bardzo stabilne... Ten model DWR-960 ma panel administracyjny www podobny graficznie do DWR-966...

Słabe ma tylko porty LAN 100Mb/s i sieć wi-fi AC (chodzi mi o przepustowość) bo co do zasięgu sieci to jest ok...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
domell98
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-17, 08:35

Re: D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: domell98 »

Jeden port jest 1gb to router dodatkowy albo switch 1 gb i wystarczy. A jak ze zbieraniem zasięgu, podobnie jak w dwr966?
Preza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-05, 20:24

Re: D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: Preza »

Mnie również interesuje zbieranie zasięgu, bo na mapce oczywiści jest LTE, ale robiący mapki chyba nie widział lasów w moim terenie (Nowy Tomyśl/Opalenica) w związku z czym pomimo nadajników 2-3 km ode mnie mój B593 łapie szałową jedna kreskę Hsdpa, albo LTE 800, które rozpędza się do szałowych 1,5 mega :)
Technik z Plusa bardzo polecał mi DWR966, ale jest niedostępny, a ceny na wolnym rynku są kosmiczne.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: dzejk »

Lepiej i taniej będzie, jak zainwestujesz w antenę zewnętrzną. Chyba, że plusowe lte 800 mocno obciążone, wtedy ani router, ani antena nie pomogą.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: matek451 »

Technik z Plusa to nie ma pojęcia o czym mówi. Twoim problemem jest kiepski zasięg LTE w Plusie a ogólnie to wybór niewłaściwego operatora. Zmiana routera nie poprawi zasięgu, do tego służą zewnętrzne anteny na wybrane pasmo i Pan technik powinien o tym wiedzieć. Jaka to lokalizacja?
Preza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-05, 20:24

Re: D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: Preza »

Matek. Uwierz lub nie, ale Plus to jedyny operator majacy tutaj zasięg :) Sprawdź sobie - Dąbrowa gmina Kuślin. Lasy lasy i jeszcze raz lasy. 180 mieszkańców na obszarze 34 hektarów. Sieci kablowe całą gminę okablowały światłowodem, ale tu im się nie opłaca. Nie wymagam niewiadomo czego, ale hułałej b59322 po prostu zrywa połączenie. Do monitoringu czy nawet gry w sieci to nawet 1,5 mega wystarcza.
Antena na dachu jest oczywiście też. Kupiłem taką na dolne pasma bo o 1800 to ja sobie mogę tutaj pomarzyć.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: robertnik »

Z T-mobile powinieneś mieć 800MHz(o ile jest), resztę też bo to 3.2km do Kuślin
Szczanieckiej 4, Dz. nr 169/8
1800MHz z Pleya powinieneś łapać.
Wąsowo
dz. nr 1010/18
Oczywiście topografia może nie sprzyjać i być może trzeba wysoki maszt(przykład)...
Obrazek

EDIT
Tu też fajny, z którego się nie spada, ale po każdym wietrze pewnie trzeba poprawiać kierunek...
Do testów jednak bajka.

Obrazek

Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: matek451 »

Oczywiście kolega nie ma racji , dał sobie wmówić ze Plus jest jedynym wybawicielem a to wierutne bzdury. Ma pewny zasięg LTE800 w Orange i T-mobile z BTS-a Kuślin, a jak wiadomo te 10MHz w MIMO u tych operatorów działa dobrze. Do tego T-Mobile ma LTE800 ma BTS-ie Bukowiec a Orange LTE800 z BTS-a Wąsowo. Do wyboru do koloru. Dla porównania nędzne 5MHz LTE800 Sferii na BTS-ach Wąsowo i Bukowiec, w Kuślinie pozwolenie sferii nie działa. Na tych BTS-ach działa też LTE1800Aero2 i jak Plus to tylko próba na tym paśmie i skutecznej antenie Dual LTE1800MHz choć bez gwarancji. Play nie posiada zasięgu w tym rejonie, BTS Wąsowo to tylko pozwolenie. Do LTE800 w takiej lokalizacji antena 2xATK-20.
Preza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-05, 20:24

Re: D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: Preza »

Ten pewny zasięg LTE800 z Orange to jest 100 metrów ode mnie na 1 kreskę. Tmobile jedynie z Porażyna i to jak wiatr wieje w dobra strone. No i z repeterem oczywiście. Z kuślina i Wasowa jest 0 powtarzam 0 czegokolwiek. 1800 z Playa i 6 km lasu 50-60 letniego po drodze. Nom. Rzeczywiscie dałem sobie wmówić, że Plus jest wybawicielem :) Rok sprawdzałem wszystkie sieci. Ja dokładnie wiem skąd mam to LTE 800 i kto je podaje, ale temat dotyczy routera, a nie udowadniania komuś na siłę, że "ja wiem lepiej". Potrzebuje lepszego routera, bo to, że b593 nie jest szczytem techniki to widze czytajac rózne wypowiedzi. Także matek. Wiesz cos w temacie, czy tylko wpadłeś d.u.p.ę potruć?
Mam obiekt 5 m wysoki i 7 m maszt, a drzewa i tak sa wyższe. Las chłopie. Kupa drzew i wilki jakieś :facepalm:
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: robertnik »

100m to nadal koło Ciebie. Lokalizację masz jaką masz. By poprawić zasięg będziesz potrzebował masztu, na tyle wysokiego by wystawał ponad przeszkody(ten las), bo ruter jaki by nie był potrzebuje zasięgu. Mając dostatecznie wysoki maszt będziesz mógł wybierać w ofertach, bo ominiesz przeszkody.
Rutera LTE Dlinka nie miałem, ale nie cieszą się popularnością i nie dzieje się tak bez przyczyny.
Preza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-05, 20:24

Re: D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: Preza »

Zmiana masztu na wyższy jest do rozważenia.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: robertnik »

Jak masz takie problemy to weź drona przywiąż mifi(sparowanego z smartfonem, albo komputerem. Daj na ręczne wyszukiwanie) i będziesz wiedział czy są tak wysokie maszty i co się łapie.
Czasem lokalizacje są trudne, no ale to indywidualna sprawa i nie możesz się za to na nas wkurzać, bo na to akurat nic nie uradzimy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D-LINK DWR-960 z Plusa

Post autor: matek451 »

Człowieku, ty nie masz pojęcia o internecie mobilnym i wypisujesz farmazony. Zmiana routera B593 nawet na Bóg wie co ci nie pomoże. Twoim problemem jest kiepski zasięg a ten poprawia się stosując antenę zewnętrzną w twoim przypadku tylko 2xATK-20 z krótkimi przewodami a nie jakieś repeatery czy inne chińskie szerokopasmowe śmieci. Nie wiedzieć czemu wybrałeś sobie operatora , który najbliższe BTS-y ma oddalone o 6-7km. Wymiana na DWR-960 czy inny router nic nie zmieni, no chyba że będziesz sobie mógł wybrać w menu LTE800. Ale to w twoim przypadku sztuka dla sztuki. Kolego ja sobie nic nie wymyślam, posługuję się konkretnymi, potwierdzonymi danymi na temat BTS-ów LTE800 w ramach NetWorks. 3km od ciebie na maszcie T-Mobile w Kuślinie, Szczanieckiej 4 działa LTE 800 tych operatorów http://gsm.poznan.pl/include/b-photo.php?idlok=Kuslin-R To wiarygodne źródło tworzone przez ludzi , którzy na GSM zęby zjedli. nie próbuj tutaj udowadniać że zasięg z 3-4km na LTE800 jest gorszy od zasięgu z 6-7 km bo to nieprawda. Jak ci tak dobrze z tym 1,5Mb/s na kiepskim LTE800 Sferii to korzystaj ,ale zostało ci jeszcze 20 m-cy bo z końcem 2018 wygasają pozwolenia i na dziś Solorz ich nie przedłuża. Wymień router nawet na b618 ale przede wszystkim to zamontuj skuteczne anteny na 800MHz , o których napisałem 2 razy.
ODPOWIEDZ