Router do internetu mobilnego

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mehoow
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-06, 12:12

Router do internetu mobilnego

Post autor: Mehoow »

Witam
Poszukuje jakiegoś routera najlepiej stacjonarnego do internetu mobilnego. Aktualnie jestem w trakcie testowaniu róznych sieci ale wydaje mi się , że pozostane przy redbull mobile bo działa całkiem nieźle.Chciałbym aby router miał dość mocny zasięg wifi .

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 69&zoom=17
Mehoow
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-06, 12:12

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: Mehoow »

up
Mehoow
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-06, 12:12

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: Mehoow »

Mieszkam jakies 300 metrów od tego nadajnika play . Czy ktos może mi doradzić jaki router kupić? Troche poczytałem ale nie wiele z tego rozumiem. Czy w takiej lokalizacji warto kupic router z agregacja ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: dzejk »

Warto, bo w play najszybciej złapiesz agregację - jeśli jeszcze nie ma na tym nadajniku, to pewnie niedługo będzie.
Szukaj huawei e5186 lub b525.
Mehoow
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-06, 12:12

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: Mehoow »

Mam problem z tymi routerami np szukajac wczesniej e315 widziałem sztuki od 200 zł nawet ponad 600 zł i nie wiem na co patrzeć. Te które podałeś w jakiej są cenie i który się lepiej sprawdzi ?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: robertnik »

Mniej więcej tak samo. B525 może na wifi mieć podłączone 2x tyle użytkowników co e5186 i ten pierwszy wymieniony(B525) w wersji z Tmobile nie ma USB i rj11(wejścia na telefon). Za to na allegro jest tańszy.
Mehoow
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-06, 12:12

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: Mehoow »

Czyli który byś polecił bo cenowo jest podobnie . Odnosnie e5186 sa tez jakies e5186s-22a sa troszke droższe ale uzywane mniej wiecej się zacierają.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: robertnik »

Ja kupiłem B525, to tańszy o stówkę od tamtego, a stówka w RBM to pół roku internetu, ale to ja. Kup co Ci pasuje.

EDIT
Tu masz za 350, to jakieś 9 miesięcy internetu różnicy...
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: dzejk »

w rbm z rwk pierwszy rok masz za 75 zł, z czego i tak 35 zł zostaje na koncie.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: robertnik »

dzejk pisze:w rbm z rwk pierwszy rok masz za 75 zł, z czego i tak 35 zł zostaje na koncie.
Mehoow pisze:Aktualnie jestem w trakcie testowaniu róznych sieci ale wydaje mi się , że pozostane przy redbull mobile bo działa całkiem nieźle.
Czyli mając już RBM co ma zrobić by mieć RWK?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: dzejk »

RWK (rok ważności konta) jest tylko dla osób przenoszących numer do rbm https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... to-proste/ Pełna instrukcja w temacie o rbm na forum.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: robertnik »

Czyli... na obecnej karcie nie może, chyba że z którąś, którą akurat testuje postąpi jak w instrukcji. Też opcja. Zawiła z użeraniem się po salonach i polowaniem na odpowiedni z właściwą kartą sim(nie wszystkie salony mają i piszę z doświadczenia przy odwiedzaniu tych wymienionych na stronie RBM), ale, choć upierdliwa to rzeczywiście opcja jest.
Trzeba machnąć parę zdrowasiek i a nuż się uda.
Mehoow
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-06, 12:12

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: Mehoow »

A więc z tych róuterów każda wersja będzie dobra ? Szukać porpstu najtańszej sztuki ? Obie dobrze sobie radzą z agregacją ?
Mehoow
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-06, 12:12

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: Mehoow »

Chyba zdecyduje się na huawei e5186 z tego co czytam nie różni się zbytnio od nowszego b525 a dodatkowo ma usb i gniazdo telefoniczne. Pytanie tylko czy lepszy jest od plusa czy t mobile ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: onken »

Od T-Mobile żaden nie jest dobry, kastrat tylko

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
maszkara72
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-01-26, 11:24
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: maszkara72 »

Mehoow pisze:Chyba zdecyduje się na huawei e5186 z tego co czytam nie różni się zbytnio od nowszego b525 a dodatkowo ma usb i gniazdo telefoniczne. Pytanie tylko czy lepszy jest od plusa czy t mobile ?
Zdecydowanie z Plusa.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: ja.michal »

Na pewno? A jak router w ratach a sprzedający nie będzie ich płacił i zablokują router po IMEI?
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: ml13 »

Dokładnie. Ja tak miałem z moją pierwszą S7EDGE, tyle że ona była do użytku po zablokowaniu, a taki router już nie. Osobiście polecam nie kupować nic z plusa. Chyba że stare routery, branie tych nowych to spore ryzyko.
Obrazek
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: radius »

ja.michal pisze:Na pewno? A jak router w ratach a sprzedający nie będzie ich płacił i zablokują router po IMEI?
A tego nie da się stwierdzić? Zazwyczaj (przynajmniej ja) żądamy fakturę. Nie ma tam informacji, że kupiony na raty?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: ja.michal »

Zależy co tam ci da sprzedający. Np. w Orange sprzęt jest na raty, ale normalnie jest faktura na całą kwotę z adnotacją, że płatność według ustalonych rat. Nie wiem jak to jest w Plusie/CP.

Generalnie jeśli chce się kupić sprzęt Plusa to proponuję patrzeć w cennik urządzeń bez umowy. Tam routery czasem są tańsze niż to co proponuje sprzedawca na aukcjach czy w jakimś komisie, a przy zakupie za gotówkę w Plusie nie będzie problemów. E5186 jest za 645 zł, B315s za 465 zł. http://www.plus.pl/documents/16/d31eaee ... golnych.pd
Mehoow
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-06, 12:12

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: Mehoow »

No okazało się , że router faktycznie jest zakupiony na raty i w dalszym ciągu spłacany. Tylko czegoś nie rozumiem jeśli zablokują to chyba ta osoba ma obowiązek zwrócić mi pieniądze gdyż urządzenie nie jest zdatne do użytku.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: wojteks »

Mehoow pisze:Tylko czegoś nie rozumiem jeśli zablokują to chyba ta osoba ma obowiązek zwrócić mi pieniądze gdyż urządzenie nie jest zdatne do użytku.
Teoretycznie, praktycznie do sądu musisz iść żeby je odzyskać a i to może się nie udać lub koszty przewyższą wartość sprzętu chyba że z komisu kupiłeś to wtedy jest większa szansa.

Zupełnie nie rozumiem ludzi kupujących sprzęt na raty i go sprzedających po kilku dniach ciągle płacąc raty za niego.
Nie pomagam na PW!
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Router do internetu mobilnego

Post autor: ml13 »

Ja miałem taki przypadek to może się wypowiem. W plusie osoba biorąca urządzenie na raty dostaje fakturę na całą kwotę, a na odwrocie są raty. Jest tam też pewien dopisek, "Polkotel zastrzega sobie prawo do urządzenia aż do momentu spłacenia rat". Czyli kiedy zapłacisz ostatnia ratę to dopiero sprzęt jest twój. I mimo że blokowanie po IMEI nie może być stosowane normalnie w takich wypadkach (za granicą UE się przyczepila do tego, chyba do sieci w UK), a tylko w wypadku kradzieży to Plus wykorzystuje lukę w prawie i skoro to ich urządzenie to mogą sobie robić co chcą.
Obrazek
ODPOWIEDZ