Tethering z tabletu / sam modem / modem + router - pomocy!

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Virnik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-22, 23:08

Tethering z tabletu / sam modem / modem + router - pomocy!

Post autor: Virnik »

Witajcie, jestem okazjonalnym czytaczem tego forum odkąd zakupiłem w CP LTE, czyli jakieś 6 lat temu - gdy cyfrowy polsat to wprowadzał. Od tamtej pory 'jechałem' na modemie od nich a dokładnie: MF821.
Ostatnio dokupiłem DWR-116 i podłączałem do niego modem poprzez USB, niestety router nie radził sobie najlepie, gdyż ZAWSZE po 24h od połączenia z siecią robił resecik a do tego często gubił sieć. Dziś niestety wyjąłem karte SIM z modemu wraz ze stykami, sim stawiała opór a ja dokładałem tylko siły :brawa:

Teraz gdy posiadam rozwalony modem, dyskusyjnej jakości router i internet tetherowany? z tabletu stoję przed zakupem czegoś co spełni moje oczekiwania, gdyż na PC, który łapie wifi z tabletu (tablet z wyższej półki) przy pełnym zasięgu LTE osiąga:
Obrazek

Wyniki może i nie są złe, ale mieszkam aktualnie w dziurze na podlasiu gdzie na pewno nie ma takich obciążeń BTS jak np w warszawie, gdzie mieszkając tam i mając 5 kresek osiągałem wyniki, których powstydziła by się poczciwa radiówka, i wtedy też w salonie CP wcisneli mi 2 antenty z kablem o długości z 20 metrów - których i tak nie używam :hurra:

Przechodząc do sedna, oczekuję oczywiście wysokich wyników internetu, ale priorytetem jest tutaj ping oraz pełna stabilność łącza - lubię pograć online :)

Bardzo prosiłbym o rady, mogę schować ten routerek do szafy ale mogę też dalej wkładać do niego USB, o ile wyniki będą lepsze niż ze starym MF821, nie ma problemu też gdyby najlepiej było jakbym został przy tetheringu z tabletu, tablet ma parametry dobrego PC (również GPU) a czytałem dziś sporo forum i wiem, że to może mieć znaczenie.

Dziękuję!
Awatar użytkownika
Fred
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2010-03-18, 14:39
Lokalizacja: Piotrków

Re: Tethering z tabletu / sam modem / modem + router - pomocy!

Post autor: Fred »

Wariantów takiego rozwiązania jest z milion.
Moja propozycja może się przyda lub pomoże, albo i nie .
Kupić tani B315 lub E5186, wyłączyć beznadziejne WiFi i umieścić na górze domu, następnie iniector giga bitowy poe za 10 zł, giga bitowy kabel lan z grubszej miedzi awg23 kat.6 taki tańszy struktyralny, drugi iniector poe (jeden wspólny zasilacz do obu routerów), powiedzmy na dole domu i to włączyć w Wan tego D-linka, lub w przyszłości dokupić jakiś sensowny wydajny router z przyzwoitym WiFi i odkręcanymi antenami które można umieścić w różnych miejscach mając grube ściany (z drugiej strony ścian lub stropów. Łatwo takim zestawem sterować z dowolnego miejsca oraz pełny podgląd parametrów.
Chomik f.r.e.d - Huawei B535-232, 2600+2100 MHz, Ant.ATP-15+5m.RF10, do BTS T-Mobile 2400 m
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Tethering z tabletu / sam modem / modem + router - pomocy!

Post autor: onken »

Akurat w E5186 WiFi chyba nie jest aż tak badziewne ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Virnik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-22, 23:08

Re: Tethering z tabletu / sam modem / modem + router - pomocy!

Post autor: Virnik »

Fred pisze:Wariantów takiego rozwiązania jest z milion.
Moja propozycja może się przyda lub pomoże, albo i nie .
Kupić tani B315 lub E5186, wyłączyć beznadziejne WiFi i umieścić na górze domu, następnie iniector giga bitowy poe za 10 zł, giga bitowy kabel lan z grubszej miedzi awg23 kat.6 taki tańszy struktyralny, drugi iniector poe (jeden wspólny zasilacz do obu routerów), powiedzmy na dole domu i to włączyć w Wan tego D-linka, lub w przyszłości dokupić jakiś sensowny wydajny router z przyzwoitym WiFi i odkręcanymi antenami które można umieścić w różnych miejscach mając grube ściany (z drugiej strony ścian lub stropów. Łatwo takim zestawem sterować z dowolnego miejsca oraz pełny podgląd parametrów.

Dzięki za zainteresowanie! :)

Właśnie myśłalem nad tymi dwoma routerami, nie wiem tylko o co chodzi z tym co napisałeś dalej, ale obstawiam, że chciałbyś podzielić się moim internetem z resztą domowników :D niestety mieszkam sam, i czy w tej sytuacji najszybszą i najlepszą możliwością będzie właśnie kupienie samego ww. routera, podłączenie dwóch anten dookólnych (mam z CP) i podłączenie PC przez kabel z routera?

ps. wyniki pomiarów dziś:
tablet: 30ms ping
PC po wifi z tabletu: 60-70ms ping

Czy te 30ms będzie osiągalne z routera po kablu? Dzięki!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Tethering z tabletu / sam modem / modem + router - pomocy!

Post autor: matek451 »

Z tymi antenami AKc2 uni to sobie żartujesz, to nie są anteny tylko tłumiki, a 20 m kabla to jakiś koszmar, te niby antenki mają ponoć 2dB zysku a kabe H155 dł 20m ze złączami przy 1800MHz tłumi z 10dB a na 800MHz z 8dB. Oczywiście PC łączysz kablem, ile będzie w Plusie na routerze to testy pokażą. Co to za miejscowość na Podlasiu, te prędkości i ping to z LTE1800Aero2 czy LTE800Sferii?
Virnik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-22, 23:08

Re: Tethering z tabletu / sam modem / modem + router - pomocy!

Post autor: Virnik »

a ja wiem... podam lepiej tak:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 68&zoom=18

ale tutaj będe jeszcze tylko miesiąc, następnie kilka miesięcy będę tutaj:

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 95&zoom=17
ODPOWIEDZ