Nexx WT3020F + e3372s-153 hilink - problem z konfiguracją na Macbooku

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukasz_skywalker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-03-23, 10:51

Nexx WT3020F + e3372s-153 hilink - problem z konfiguracją na Macbooku

Post autor: lukasz_skywalker »

Cześć,
mam problem z konfiguracją routera Nexx WT3020F z modemem huawei e3372s-153 hilink. Jestem prawie kompletnym laikiem jeśli chodzi o routery modemy i całą nowomowę związaną z tymi zagadnieniami, więc proszę o proste słownictwo i wyrozumiałość :D
Kwestia jest taka: dotychczas moim jedynym źródłem internetu w domu był modem huawei e3372s-153 hilink z internetem LTE od Redbull Mobile. Wpinałem sobie go do portu USB, robiłem hotspota i miałem wifi w mieszkaniu. Wystający usb-stick z laptopa potrafi momentami irytować, dlatego zamówiłem sobie routerek Nexx WT3020F do obsługi tego modemu. Ku mojemu zaskoczeniu w ogóle nie potrafię go skonfigurować - myślałem że wystarczy podłączyć router do prądu, wpiąć do niego modem i wszystko zaskoczy.
Operacje jakie do tej pory wykonałem wyglądały w ten sposób: podłączałem router do prądu, po kilkunastu sekundach łączyłem się z nim wybierająć go z listy sieci bezprzewodowych, po połączeniu logowałem się do niego wpisując adres IP spod urządzenia. W tym momencie podpinałem modem huaweii i tutaj zaczynały się schody, ponieważ postępując wg instrukcji załączonej do routera nie potrafie go skonfigurować.

Na żadnym z forów nie mogę znaleźć poradnika co do instalacji krok po kroku tego urządzenia, dodatkowo całą sytuację chyba utrudnia fakt, że moim komputerem jest Macbook Pro.

Proszę kogoś wyrozumiałego o poradę jak uruchomić te ustrojstwo.
pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Nexx WT3020F + e3372s-153 hilink - problem z konfiguracją na Macbooku

Post autor: dzejk »

wgraj na nexxa soft gargoyle, będziesz miał wszystko prosto i po polsku.
opis tutaj https://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl-cc
obraz do wgrania http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_ ... actory.bin
lukasz_skywalker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-03-23, 10:51

Re: Nexx WT3020F + e3372s-153 hilink - problem z konfiguracją na Macbooku

Post autor: lukasz_skywalker »

dzięki dzejk, udało się.
ODPOWIEDZ