Router LTE - Play/ Plus

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sat1i
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2016-05-25, 13:51

Router LTE - Play/ Plus

Post autor: Sat1i »

Witam

W chwili obecnej jestem posiadaczem routera LTE E5573, który służy mi jako router "domowy". Konfiguracja sieci wygląda mniej więcej tak jak na załączonym obrazku:

Obrazek

Router E5573 jest na poddaszu za cienkimi drzwiami w suficie. Rozsyła on sygnał praktycznie na cały dom. Komputer i laptop łączą się z nim przez wifi, Router WR-740N łączy się z E5573 przy pomocy WDS BRIDGE i kablem przerzuca sygnał na dekodery NC+.
Router ten jest w sieci Red Bull Mobile (będzie korzystane z DIL w RBR 5)
Lokalizacja to Kozienice (51°35'35.7"N 21°31'01.9"E) w odległości 1,81 km w lini prostej.

Parametry na chwilę obecną na LTE 2100:
Obrazek
Obrazek

Parametry na LTE 1800
Obrazek
Obrazek

Na chwilę obecną router pracuje w trybie 2100. Występuje brak zasięgu na częstotliwościach 2600 i 800 MHz
Mam zamiar zakupić drugi router który będzie mi służył albo w domowej lokalizacji powyżej z Play, albo w lokalizacji w której nie ma zasięgu play a będzie współpracował z kartą od Cyfrowego Polsatu w zasięgu sieci H+ [ Lokalizacja: 51º39'56.86'' N 21º27'38.97'' E ]

Pierwsza opcja to zakup routera do drugiej lokalizacji i zostawienie E5573 w domu podpiętego na stałe w takiej konfiguracji jak jest obecnie
Druga opcja to zakup drugiego mifi do domu, przy zabraniu E5573 do drugiej lokalizacji
Trzecia opcja to zakup stacjonarnego routera do domu, podłączenie go kablem routerem WR-740N a następnie z WR-740N kablem do PC i Dekoderów

Czy pomiędzy mifi (połączenie wifi) a routerem domowym (połączenie w sieci LAN) będzie duża różnica w pingu i szybkości łącza (prędkość + utracone pakiety)?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router LTE - Play/ Plus

Post autor: robertnik »

Jak dobra sieć, to nie. Tu pisałem jak mniej więcej zrobić to na kablu. Przy takim połączeniu zarządzaniem zajmuje się ruter i można wypiąć jedno urządzenie, a sieć będzie działać nadal.
ODPOWIEDZ