Jak i sprzęt dobrać ? jak połączyć ? Konfiguracje..

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Jak i sprzęt dobrać ? jak połączyć ? Konfiguracje..

Post autor: forscher »

Witajcie

piszę tengo posta z prośbą o porade i optymalny dobór urządzeń do juz posiadanych lub o zaproponowanie czegoś zupełnie nowego..
Obecnie jestem posiadaczem modemu Huawei E5377 w Play. Około 30 maja dobiegnie końca umowa łacząca mnie z tym operatorem.

Mam także antenę z Cybertech zakupioną do tego modemu. Cały czas się zastanawiam czy zakup ten nie był błedem.. ale jesli tak sie okaz i bedzie koneiczność wymiany modemu na inny i zakupienia innej antenty to ją zwrócę.
Położenie mojego domu jest takie iz - jak sądzę - bez wsparcia anteny się nie obejdzie.

W domu mam rozprowadzoną kablowa sieć ethernet, cenrtrala i wszystkie kable zebrane sa na strychu.

Nie jestem zwolennikiem robienia dodatkowych dziur celem przepuszczania tymi dziurami kabli od posiadanej luub innej anteny.

W związku z tym wyjścia jakie widzę to:
1. albo zakup i montaz na strychu acces pointa z wifi oraz z ganizdem na kartę sim. Podłaczenie do niego z jednej strony anteny zamontowanej na dachu a z drugiej strony kabli ethernetu i tym samym rozprowadzenie netu do pokoi.
W razie koniecznosci w jakims pokoju zamontowanie dodatkowego routeru ktory internet kablowy zamieniałby na internet bezprzewodowy.
Sygnal internetu (z anteny) dociera do accress pointa z karta sim a natepnie po podpietych kablach ethernetu jest rozpprowadzany do pomieszczeń.
W pokoju albo pokojach podłaczam do gniazd RJ 45 inny router lub wzmacniacz ktory zamienia sygła kablowy na bezprzewodowe WIFI


2. albo zamontowwanie na strychu routeru bez wi fi ale za to z USB do ktorego mozna by z jednej strony podłaczyć mojego Huawei z kartą sim a z drugiej strony kable od ethernetu.
Wówczas sygnał internetu dociera do mojego Huawei następnie po kablu USB jest przekazywany do routeru a nastepnie z tego routeru po kablach ethernetu rozporowadzany po domu. Na koncu tych kabli znajdowałybysie inne routery (wzmacniacze) ktore ten sygła kablowy zamieniałyby na bezprzewodowy.
Reszta podobnie jak w punkcie 1.


Konieczne także może sie okazac zamontowanie przynajmniej jednego wzmaczniacza WIFi. Czy takie wzmacniacze faktycznie powdują ze np transfer ściągania plików jest większy? Pliki ściągają się szybciej?


Która z tych opcji jest bardziej racjonalna? A może macie jakies inne pomysły?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jak i sprzęt dobrać ? jak połączyć ? Konfiguracje..

Post autor: robertnik »

Repeatery zawsze działają destrukcyjnie na sieć. Wzmacniają tam gdzie sygnał jest słabiutki, ale kosztem całej sieci. Lepszym pomysłem jest postawienie AP z różnym ssid, na oddalonych kanałach w ilościach nie większych niż to niezbędne...
ODPOWIEDZ