Router z wyjściem na antenę zewnętrzną.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mustek36
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-06, 22:53

Router z wyjściem na antenę zewnętrzną.

Post autor: mustek36 »

Witam, od jakiegoś czasu przeglądam sobie tutejsze forum i staram się przejść w pełni na internet LTE z Plusa. Niestety utkąłem w martwym punkcie jakim jest wybór routera :)
Chwilowo korzystam z modemu Huawei 3372h, ale niestety cechuje się on kosmicznym uploadem i kiepskim downloadem. Myślałem, że sprawę rozwiąże zakupienie anteny zewnętrznej polecanego przez forumowiczów Cybertecha mimo (kabel 10m), ale po podłączeniu jej do dongla transfery nie poprawiają się (może to kwestia niewykrywania anteny, a może antena jest kaput - nie wiem, modem nie udostępnia takich danych).

W mojej głowie zrodził się kolejny pomysł i to on skierował mnie do tego działu.

Chciałbym kupić router z obsługą LTE. Moje położenie to http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 53&zoom=15 łączy mnie z BTS 3266 na częstotliwości 2100.
Zależy mi na zasiegu, stabilności, możliwości podłączenia anteny zewnętrznej i jednym wyjściu LAN. Całą pozostałą infrastrukturę już mam, więc wyłączę w nim nawet WiFi ;)

Pozdrawiam.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router z wyjściem na antenę zewnętrzną.

Post autor: robertnik »

Bo to pewnie bts obciazony. Kalisz to spore miasto. Kup b525 i wsadz rbm5, a plusa jako zapas do szuflady.
mustek36
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-06, 22:53

Re: Router z wyjściem na antenę zewnętrzną.

Post autor: mustek36 »

A to nie jest tak, że jeśli sieć jest przeciążona to leży i download i upload? Aktualnie prędkości to D:1.5MB/s i U:5.5MB/s
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router z wyjściem na antenę zewnętrzną.

Post autor: dzejk »

Ponad 3x większy upload to na 99% zapchany nadajnik. Po za tym na 2100 w plusie to jest tylko 3g, a nie LTE.
ID 32666 to nadajnik na ul. Chocimskiej 8 z UMTS 900, 2100 oraz LTE 1800 MHz od aero2.
Skieruj antenę na pozostałe nadajniki w okolicy, np. te przy ul. Piaszczystej http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 15&zoom=14
Modem e3372h w wersji zwykłej, czy hilink ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router z wyjściem na antenę zewnętrzną.

Post autor: matek451 »

Nie ma po co kręcić anteną na ten BTS przy Piaszczystej. Inne BTS-y LTE1800aero2 w tej okolicy, oczywiście działające to Torowa( EC) i Chełmce. Na EC , Łódzkiej 115 i w Opatówku BTS-y LTE800Sferii. Plus to pewnie porażka w tym rejonie, pomysł z jego korzystania słabiutki. To pewnie operator nie na tą lokalizację.
mustek36
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-06, 22:53

Re: Router z wyjściem na antenę zewnętrzną.

Post autor: mustek36 »

dzejk - dobrze wiedzieć na przyszłość. Hilink, działa po podłączeniu do routera Asusa.
matek451 - posprawdzam innych operatorów jeszcze.
Dzięki za pomoc i miłego popołudnia :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router z wyjściem na antenę zewnętrzną.

Post autor: dzejk »

Masz soft oryginalny, czy modowany w tym hilinku ? Jak modowany, to pokaż parametry sygnału, a jak nie to sprawdź,
czy działa z toolboxem https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0 ... t.zip?dl=0
Jak masz możliwość w modemie włączenia logowania hasłem, to zrób to - wtedy toolbox na pewno zadziała.
mustek36
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-06, 22:53

Re: Router z wyjściem na antenę zewnętrzną.

Post autor: mustek36 »

W tygodniu nie miałem czasu i dopiero dzisiaj udało mi się wykonać pomiary. Wyniki są następujące:

Pomiar w pokoju:
Obrazek
Pomiar na dachu:
Obrazek
Pomiar z anteną:
Obrazek

Jednym słowem antena działa, tylko BTS przeciążony :) I wielkie dzięki za program. Na pewno przyda się jeszcze nie raz :ok:
ODPOWIEDZ