Stacjonarny router LTE - wymiana

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
d_krzysiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-07, 09:55

Stacjonarny router LTE - wymiana

Post autor: d_krzysiek »

Witam,

Mam pewien dylemat. Rozpoczyna się "sezon działkowy" i będę potrzebował podłączyć się do internetu LTE - głównie w weekendy. W zeszłym roku do tego celu wykorzystałem swój stary router - netgear 3500lv2, wgrałem mu tomato, dokupiłem i podłączyłem do niego huawei e3372 z playa. Przez zimę nie potrzebowałem ww sprzętu więc siedział u dziadków którym korzystanie z internetu tak się spodobało że nie chcą zostać od niego odcięci. Mam wybór albo oddać im mój stary sprzęt i kupić sobie coś do 300zł albo na odwrót.

Moi dziadkowie nie są zbyt wymagającymi użytkownikami. Stąd też pytanie czy w tej cenie uda mi się kupić coś lepszego od posiadanego przeze mnie zestawu? Jest mi wszystko jedno czy to będzie router z wbudowanym modemem LTE czy też Router
z USB + modem.

Przeszukując znany portal aukcyjny natknąłem się na Huawei B593 oraz Dovado TIny + e3372. Czy coś jeszcze wchodzi w grę?

Druga sprawa - gdzieś mi się obiło o uszy że Netgear 3500lv2 ma trochę mało prądu żeby zasilić Huawei e3372 i modem ma mniejszą wydajność. Czy to prawda? Czy powonieniem dokupić jakiś HUB aktywny USB 3.0 i to załatwi sprawę?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Stacjonarny router LTE - wymiana

Post autor: dzejk »

Porównaj prędkości modemu w routerze do modemu w kompie, to będziesz wiedział. Pokaż parametry sygnału z modemu.
Do 300 zł spokojnie dostaniesz huawei b315. Te b593 za ok. 200 zł to w większości po leasingowe szroty.
ODPOWIEDZ