Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: droga77 »

Od tego szukania i czytania forum to głowa może eksplodować :gwiazdki: Ale znalazłem sprzęt D-link DWR-956 . Ma wybór częstotliwości lte, Qos, zapamiętywanie Pin, gniazda antenowe. Co myślicie o tym sprzęcie ?
http://allegro.pl/modem-router-karte-lt ... 45411.html tylko jest używany ma logo operatora telenor (chyba Norwegia) Trochę dla mnie nie bardzo że jest używany ale czasem nowe rzeczy szybciej się psują nisz używane. To jest loteria. Mi przychodzi taka myśl jak sprzedawca pozyskał tako ilość ruterów używanych ? Czy w norwegi po skończeniu umowy się oddaje ruter do operatora ?
Przepraszam za błędy
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: robertnik »

Skoro wcześniej wymienione propozycje Cię nie urządzają to kup, czemu nie. Jak dla mnie to on też nie ma używalnego Qos, ani B1, no ale z jakiegoś powodu zwróciłeś na niego uwagę i Cię zainteresował, więc czemu nie. Przecież dla "wymagającego" użytkownika nie jest synonimem optymalny zakup.
droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: droga77 »

Qos ma słabe (dzięki za informacje) ale przynajmniej ma zapamiętywanie Pin i wybór częstotliwości lte . A co to jest B1 ?
Przepraszam za błędy
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: 3G_ »

LTE 2100
droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: droga77 »

W ruterze Huawei E5186s-22a wprowadza się Pin tak ? Logujemy się do rutera przez przeglądarkę internetową wpisujemy nazwę użytkownika i hasło . Później w menu rutera wpisujemy Pin ? Czy się da wprowadzić Pin szybciej pomijając wprowadzania nazwę użytkownika i hasło ?
Przepraszam za błędy
droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: droga77 »

Jeszcze prę pytań. W ruterze od Orange HUAWEI B315s-22 jak szukałem to tam niema wyboru częstotliwości Lte ? To trzeba użyć programu do wymuszenia częstotliwości LTEWatch lub Toolbox. Czy jak wymuszę daną częstotliwość to ruter zapamięta to częstotliwość na stałe nawet jak jego wyłączę i odłączę od zasilania ? Czy aby korzystać z danej częstotliwości musi być włączony cały czas program LTEWatch lub Toolbox ?
Przepraszam za błędy
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: robertnik »

Zawsze było tak że pamiętały tę wymuszoną
ODPOWIEDZ