Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
GikaH
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-08, 11:53

Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: GikaH »

Moi drodzy.
Posiadam nielimitowany abonament T-Mobile w wersji konsumenckiej ze stałym adresem IP.
Obecnie łączę się z internetem za pośrednictwem routera D-Link DRW-921 rev3 który otrzymałem w ramach abonamentu.

Niestety podejrzewam, że router ten nie radzi sobie zbyt dobrze.
Otóż podczas pobierania plików (nowe sterowniki, gry na Steam) nie jestem w stanie korzystać z internetu, czy oglądać filmów w serwisie Netflix nawet na tym samym komputerze. Strony nie odpowiadają, czasem konieczne jest zrestartowanie routera by wszystko wróciło do normy. Wydaje mi się, że transfer nie jest tutaj problemem, gdyż podczas pobierania plików (na przykład przez wcześniej wspomniany Steam) osiągam transfery rzędu 2-4 MB/s.
W chwili, gdy jedna osoba w domu ogląda coś w serwisie YouTube, druga nie może grać. Nie mówię tu o wysokich pingach, a o ciągłych stratach pakietów, freezach i rozłaczeniach z serwerem gry (dotyczy wielu tytułów różnych twórców).

W mojej sieci domowej posiadam cztery urządzenia połączone kablem Ethernet oraz kilka podłączonych przez WiFi. Ilość podłączonych urządzeń raczej nie gra roli, gdyż wystarczy, że jeden komputer jest włączony i pobiera coś z sieci. Nie jestem w stanie w tym czasie przeglądać choćby wujka google.

Według tego, co pokazuje router siła sygnału oscyluje między 70 a 82%, więc wydaje się, że jest on poprawny.

Według mnie procesor wspomnianego D-Linka nie radzi sobie z obsługą tak wysokich transferów przy dostępie do różnych protokołów, ale to tylko moja skromna opinia.

Szukam dobrego routera lte, który oprócz mnogości konfiguracji (często łączę się z firmowym VPN, czasami sam udostępniam serwer VPN), będzie działał wydajnie i potrafił (nie wiem, za pomocą QoS) zarządzać transferem w ten sposób, by pobieranie plików, czy oglądanie Netflix/YouTube nie powodowało problemów z dostępem do stron WWW, czy graniem w sieci.
Nie zależy mi na wyjściach usb, możliwościach stworzenia dysków sieciowych, czy podłączania drukarki do routera. Od tego mam domowy serwer.

Zależy mi na jakości a nie na niskiej cenie. Z doświadczenia nie chcę routera TP-Link czy Asusa. Myślałem o czymś bardziej wyspecjalizowanym typu Linksys (cisco) i tym podobne.
Czy możecie doradzić godny sprzęt, który zastąpi mojego drw-921? Jeśli Waszym zdaniem problemem nie jest samo urządzenie, a na przykład jakość sygnału, bądź coś na co nie wpadłem, proszę o nakierowanie na prawidłowy tor.

Moja lokalizacja: http://bit.ly/2nVLFFD
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: radius »

A próbowałeś postawić coś za tym D-Linkiem?

Sam widzisz, że masz w nim kartę SIM, a takich urządzeń za dużo nie ma.

Ze stacjonarnych masz do wyboru Huawei E5186, Huawei B525. Oba z agregacją. Jest też starszy B315 też od Huawei.

Z D-Linka masz DWR-966.

Z ZTE MF286 z agregacją i MF283+ bez.

Fritz!Box? Tylko nie znam symbolu tego który ma wejście na kartę.

Czemu nie chcesz TP-Linka czy Asusa? Do pierwszego wgrasz Gargoyle czy DD-WRT. Do drugiego Tomato.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
GikaH
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-08, 11:53

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: GikaH »

A próbowałeś postawić coś za tym D-Linkiem?
- Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Chodzi Ci o jakiś inny router który obsługiwałby ruch sieciowy, a ten Dlink robił tylko za modem? Czy chodzi o hmm ołowianą ściankę? :)

Sam widzisz, że masz w nim kartę SIM, a takich urządzeń za dużo nie ma.
- Tak. Głównie o to chodzi. Myślałem, że wszystkie routery lte posiadają gniazdo SIM.

Ze stacjonarnych masz do wyboru Huawei E5186, Huawei B525.
- Czy routery te różnią się od siebie czymś więcej niż ilością portów RJ11? Sprawdzałem specyfikację techniczną i niestety nic specjalnego nie znalazłem. Czy ta chińska marka jest dość bezpieczna i godna polecenia? Ciekaw jestem, czy posiada backdoora dla chińskiego rządu :P

Z D-Linka masz DWR-966.
- czytałem tutaj na forum, że dlink posiada "mocniejszą głowicę", ale za to mniejsze możliwości konfiguracyjne. W moim przypadku (duża ilość przekaźników wokół) ta przewaga chyba niekoniecznie będzie przydatna?

ZTE MF286
- ten router zaciekawił mnie ze względu na wbudowaną baterię (swoją drogą, czy one wszystkie muszą wyglądać jak tanie chińskie opiekacze do chleba? xD)

Zastanawiałem się nad FrtitzBox, ale szczerze nie miałem okazji bawić się żadnym z tych urządzeń. U nas w Polsce są chyba dość mało popularne. Gdzieś przeczytałem, że świetnie sprawiają się do VoIP, który jest dla mnie totalnie zbędny.

Czemu nie chcesz TP-Linka czy Asusa?
Posiadam jakiegoś taniego tp-linka który służył mi wcześniej przy kablowym internecie (podpięty był pod modem). W sumie nie miałem z nim nigdy problemów, lecz czytałem, że soft jest strasznie dziurawy. Asusa mam w firmie i są z nim same problemy. Mimo, że posiadamy chyba najwyższy model ciągle ma problemy z GUI (błędne wyświetlanie danych) - wygląda fancy, ale funkcjonalny to on nie jest. Do tego ciągle (czasem nawet kilka razy dziennie) potrafi się zawiesić. Technik T-Mobile, który obsługuje nasze łącze (nie jakiś tam pan Kazio, a facet z ogromną wiedzą) narzekał na routery tej firmy podając dużo niezrozumiałych do końca dla laika argumentów :) Do samej firmy Asus uprzedzony nie jestem. Ich płyty główne czy karty graficzne są OK (ale nie o tym rozmawiamy).

Dziękuję Ci Radius za szybką odpowiedź na moje pytanie.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: radius »

To Pan z T-Mobile nie proponuje Tomato? Chyba, że i w nim dopatruje się dziur. Jeśli tak niech zgłosi Shibby'emu z: https://openlinksys.info/news.php Jeśli uwagi będą zadsadne ten je na pewno uwzględni.

Najwyższy model Asusa tj. AC68 czy AC88. Nie wiem czy znajdziesz coś lepszego.

Od Gargoyle i TP-Linka jest z kolei Obsy: http://eko.one.pl/forum/

I wtedy routery z tej stajni mają większe możliwości.

Kupisz ZTE i do kogo udasz się po wsparcie?

Moim zdaniem w D-Linku powinieneś wyłączyć WiFi i wyjść z LAN na inny router. I wtedy obecny robiłby tylko za modem.

Tylko nie wiem jak będzie z NAT, przekierowywaniem portów, itp.

A frytka ma symbole 6820 LTE i 6840 LTE.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: blogger »

Huawei B618 bardzo przyzwoicie się spisuje.
tasv
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2010-02-02, 20:38

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: tasv »

radius pisze: [...]
Z ZTE MF286 z agregacją i MF283+ bez.
[...]
Odnosnie MF283, to czy na pewno nie ma mozliwosci wyboru pasm, bo tutaj piszą co innego.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: radius »

Agregacja to łączenie dwóch, trzech, czterech zakresów w jeden w celu podniesienia prędkości łącza.

To nie ma nic wspólnego z wymuszaniem częstotliwości.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
tasv
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2010-02-02, 20:38

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: tasv »

Tak, tak - moj blad. Wlasnie mialem poprawic mojego posta ;)
Czyli nie ma zadnego softu alternatywnego, przez ltewatch (lub inne) tez nie da rady zmienic pasma?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: robertnik »

GikaH pisze: gdyż podczas pobierania plików (na przykład przez wcześniej wspomniany Steam) osiągam transfery rzędu 2-4 MB/s.
Mb pewnie i jak tak to słabiutko. Przez jaką technologię się łaczysz, LTE(taką zaznaczyłeś na mapie)?
W sumie nie ważne więc dla wymagającego B618 i na testy kartę sim(taniej można na stacji benzynowej, ale trzeba mieć szczęście, bo powykupywane).
Zarejestruj, doładuj za 50zł i co 30 dni włącz darmowe LTE(5dych starczy na kwartał).
LTE z T-Mobile w Twojej lokalizacji jest tylko na 1800MHz, Play na Traugutta 13 na wszystkich, a ten ruter ma najwyższą kategorię agregacji(połączy 3 pasma). Można taniej, łaczyć 2 pasma np B525.
Wymagający użytkownik powinien być zadowolony z wzrostu prędkości, a jak mało RJ45 to jakiś gigabitowy switch(albo ruter, będzie możliwość dodatkowej podsieci)...

EDIT
Acha w konfiguracji zaznaczone tylko 4G(LTE) automatycznie.

Obrazek

EDIT2
Złośliwość. Jak ten firmowy informatyk nie wie co to alternatywny soft do ruterów to albo jakiś z odrzutu, albo płacicie tyle że nie opłaca mu cię schylić. :)
GikaH
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-08, 11:53

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: GikaH »

A więc po kolei (z góry dziękuję za Wasze wsparcie i pomoc, gdyż widzę, że traktujecie ten wątek poważnie).

To Pan z T-Mobile nie proponuje Tomato?
- W poście wspomniałem o dwóch różnych sprawach. Pan z T-Mobile rozmawiał ze mną o Asusie w naszej firmie, tak więc ten temat możemy pominąć.
Co do Tomato - kiedyś coś gdzieś czytałem, a jako, że lubię grzebać w firmware i psuć sprzęt pewnie pokuszę się o pozbycie stockowego systemu, ale jeśli tylko będzie taka potrzeba. Mam nadzieję, że uda się rozwiązać problem inną drogą. Choć jak wspomniałem nie mówię nie i pewnie spróbuję się pobawić w wolnej chwili.
Swoją drogą dziękuję Ci za linki. Za moment rozpocznę lekturę.

Kupisz ZTE i do kogo udasz się po wsparcie?
- Wiesz. Sam zaproponowałeś ten model :) Rozumiem, że nie warto zawracać sobie nim głowy?

Moim zdaniem w D-Linku powinieneś wyłączyć WiFi i wyjść z LAN na inny router. I wtedy obecny robiłby tylko za modem.
- Tak dzisiaj zrobię. Zobaczę, czy to coś da. Na sieci WiFi specjalnie mi nie zależy na ten moment. Jestem miłośnikiem kabli (a mam internet LTE xD). Co do NAT i przekierowań portów postaram się jakoś zaradzić. Mam w szufladzie TL-WR340G, a jeśli oba nie będą potrafiły się ze sobą dogadać, to NATem zajmie się mój domowy serwer.

Swoją drogą jak już jesteśmy w tym temacie, to może zamiast zawracać sobie głowę routerami z LTE w moim przypadku wygodniej byłoby zakupić sam modem na PCI-E x1, wrzucić go do mojego ProLiant MicroServer Gen8. Pytanie, czy ktoś z Was ma doświadczenie z modemami LTE na PCI Express? Są wydajne? Zastanawia mnie też w takim przypadku jak jest z anteną. Rozumiem, że przewód połączeniowy nie może być zbyt długi, więc pewnie serwer musiałby stać gdzieś przy oknie. Plus jest taki, że całym ruchem sieciowym zarządzałbym z serwera, lub delegował go do jakiegoś sprzętowego routerka. Pewnie łatwiej znaleźć dobry modem na USB, niż na PCI-Express, ale jednak skłaniałbym się ku takiemu, rozwiązaniu (choć nie jestem specjalnie uparty i jeśli twierdzicie, że inaczej się nie da, to jakoś to usb przełknę).

Mb pewnie i jak tak to słabiutko
- Nie Robercie. Napisałem poprawnie. Chodziło mi o 2-4 Mega Bajty, nie Mega bity. Po prostu Steam pokazuje transfer w ten sposób.
Na ten moment (jest niedziela, po południu, deszczowa pogoda) więc podejrzewam, że obciążenie sieci jest duże. Witryna speedof.me pokazuje średni wynik testu łącza na poziomie 14.81 Mbps down i 5.71 Mbps up. Tak więc chyba nie ma tragedii.
Przyczyną moich problemów nie wydaje się jednak być sam transfer, gdyż tak jak wspominałem w pierwszym poście. Podczas pobierania plików nie jestem w stanie przeglądać internetu, grać czy oglądać filmów (nie korzystam z akceleratorów pobierania, które mogłyby powodować takie problemy). Tak samo przy oglądaniu filmu na YouTube/Netflix nie jestem w stanie pograć, gdyż zrywa połączenie.

LTE z T-Mobile w Twojej lokalizacji jest tylko na 1800MHz
- Czy to bardzo źle? Czy przez to nie będę mógł korzystać z agregacji lub coś w tym stylu?
Pytam, gdyż umowa z T-Mobile obowiązuje mnie jeszcze przez półtorej roku i zmiana na innego operatora raczej nie wchodzi w grę.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: robertnik »

No jak jest jedno pasmo to nie ma z czym agregować. Napisałem do testów. To prepaid sieci na której agregacja działa w Twojej okolicy. Kosztuje 50zł na kwartał z limitem 100GB miesięcznie, później lejek. Nie zawsze tną, w zeszłym miesiącu przycieli mi po 190GB. Zresztą nie ważne do testów, to do testów. Wsadzasz, sprawdzasz jak działa agregacja i póltora roku plujesz sobie do zupy za pomysł podpisania umowy w Twojej lokalizacji z T-mobile...
Modemów PCI nie widziałem, ale wyciągniesz takie z tabletu(o ile nie są wlutowane w płytę). Te nie są częstym zjawiskiem, ale na pewno częstszym niż modemy LTE-A PCI.

EDIT
Speedtesty zależą od lokalizacji, pory dnia(obciążenie sieci). To z rynku w Opolu na B525(agregacja 2 pasm(800 z 1800, albo 2100, 2600 za daleko). Nie ma hitu, bo i taka pora i ludzi sporo... Bez tak(tylko 1800).
GikaH
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-08, 11:53

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: GikaH »

Wsadzasz, sprawdzasz jak działa agregacja i póltora roku plujesz sobie do zupy za pomysł podpisania umowy w Twojej lokalizacji z T-mobile...

- niestety, ale 100GB mnie nie urządza. Stąd wersja nielimitowana na abonament. Bardzo dużo transferu schodzi mi na pobieranie aktualnych wersji repozytorium czy to svn czy perforce. Do tego dochodzą buildy na Steamie (raz, dwa razy dziennie), oraz słuchanie muzyki 16h dziennie przez spotify + netflix w fhd/4k.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: robertnik »

Coś kolego koloryzujesz. Masz za mały download na 4k, a sim jest do testów. T-mobile na kwartał to 240zł. Sim RBM to prawie 5sztuk. Przy założeniu że tną co 100GB to 500GB miesięcznie(a nie tną zawsze co 100GB i nie wszystkim).
To trochę jak syndrom sztokholmski. Rąbią Cię na prędkości i portfelu, a Ty ich bronisz...
Zrób testy i jak Ci nie będzie pasowało to wywalisz do kosza tego prepaida.
Jak chcesz zostać z T-mobile to proponowane wcześniej rutery z LTE-A Ci się nie przydadzą. Proponuję E5170. Tani, stabilny sam używam do dziś.
GikaH
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-08, 11:53

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: GikaH »

Coś kolego koloryzujesz. Masz za mały download na 4k
Nie koloryzuję mój drogi. Słyszałeś może o funkcji pobierania i oglądania "offline" materiałów na Netflix? Proszę nie doszukuj się konspiry :) Po co miałbym cokolwiek ściemniać ;/
To trochę jak syndrom sztokholmski. Rąbią Cię na prędkości i portfelu, a Ty ich bronisz...
Ależ ja nikogo nie bronię. Nie twierdzę, że T-Mobile jest ekstra, tylko, że mam problem, który niekoniecznie związany jest z transferem. Bez względu na to, czy mam download 5mbps, czy 20mbps w momencie w którym pobieram pliki za pośrednictwem ww. serwisów nie jestem w stanie załadować jakiejkolwiek strony internetowej, a przecież jakoś ten router powinien w miarę rozsądnie podzielić transfer i w momencie gdy próbuję nawiązać połączenie ze stroną www zwolnić lekko zasoby (szybkość pobierania) aby umożliwić stronie załadowanie się. Pomyślałem jeszcze, że problemem może być system operacyjny, ale wykluczyłem tę ewentualnośc, gdyż to samo dzieje się pod Raspbianem, Mac OSX i Win10.
Kartę prepaid o której wspominałeś kupię i przetestuję przez święta - z czystej ciekawości. Podzielę się informacją jak wypadły testy. Być może trafi tu kiedyś ktoś z mojej okolicy i przyda mu się ta wiedza.
Proponuję E5170. Tani, stabilny sam używam do dziś.
Dziękuję za poradę. Prawdopodobnie skuszę się na jego zakup. Wpierw jednak wystosuję pismo do T-Mobile z pytaniem, czy przypadkiem nie planują wprowadzić w najbliższym czasie zmian w architekturze sieci.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: radius »

Huawei E5170 przy tych routerach, które wymieniłem i tym D-Linku który posiadasz to szrot.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: robertnik »

Nie taki szrot, po prostu nie ma LTE-A, a Kolega z Tmobile ma tylko 1800, więc niech przynajmniej będzie tanio...
GikaH pisze:
Coś kolego koloryzujesz. Masz za mały download na 4k
Nie koloryzuję mój drogi. Słyszałeś może o funkcji pobierania i oglądania "offline" materiałów na Netflix?
Słyszałem słyszałem. Tyle że to pobieranie, a nie oglądanie. Różnica jest jak w sklepie przed pustą kasą, a przedświąteczną kolejką. Mniej więcej :)
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: 3G_ »

Networks! intensywnie modernizuje sieć i możliwe, że wkrótce będziesz miał także LTE2600 i/lub LTE800 T-mobile.
droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: droga77 »

Hej wszystkim. Sprawa wygląda tak. Orange 17 kwietnia wyłączyło cdma i muszę kupić nowy ruter. Od kolegi pożyczyłem modem obsługujący Lte( w nim niema możliwości wyboru częstotliwości lte, Qos, agregacji i gniazda antenowego). I lte łapie i działa w sieci Orange umnie.
Na tym Bts się łączyłem
Bez tytułu1.jpg
Na maszcie jest jeszcze T-mobile
Bez tytułu.jpg
Jeszcze dalej mam Bts
Bez tytułu2.jpg
Potrzeba mi ruter który obsługuje QoS (zarządzać transferem) Wybór częstotliwości Lte, Agregacie i złącze antenowe. Coś polecicie dobry sprzęt ?
Przepraszam za błędy
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: robertnik »

Z jakimś poważniejszym QoS nic nie ma. Na poprzedniej stronie masz wymienione do LTE-A, a poważniejsze opcje sieciowe przez jakiś ruter z alternatywnym oprogramowaniem(np z OpenWRT).
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: dzejk »

albo asus wrt
droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: droga77 »

Chyba wybiorę ten sprzęt Huawei E5186s-22a. Trochę czytałem na forum o nim.
Czy nadal nie zapamiętuje kodu Pin ? Czy producent to poprawił i poprawił pozostałe błędy wydając nowo aktualizacje ?
Czy ruter działa stabilnie ?
Przepraszam za błędy
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: onken »

To nie jest błąd producenta, to po prostu jest tak zrobione.

Żaden szanujący się operator nie wymusza na siłę PIN nie pozwalając go wyłączyć.

To tylko Orange i tylko jego soft praktycznie może mieć to zaimplementowane, ale nie ma E5186 w Orange, za niedługo z ich problemami pewnie nic nie będzie...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: droga77 »

To czyli jak wyłączę ruter z sieci elektrycznej. To za każdym razem będę musiał wpisywać kod Pin ?
Przepraszam za błędy
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: onken »

Tak. O ile masz kartę Orange bez opcji wyłączenia zapytania o PIN

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: wojteks »

Jeżeli nie da się PINu wyłączyć to pozostaje płatna wymiana karty SIM w Orange na taką 3w1 na której podobno da się wyłączyć PIN.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: onken »

Przecież dla internetu nie ma takich kart. Tylko dla usług głosowych.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: wojteks »

Karta to karta, jak uda się wymienić to będzie bez PINu.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: onken »

Mylisz się, nie aktywują karty głosowej w taryfie internetowej, i odwrotnie. Wiele razy to przerabiałem.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: droga77 »

Codziennie wpisywać kod Pin to nie robota :( To zmieniam preferencje szukania rutera. Aby miał zapamiętywanie Pin, wybór częstotliwości lte i gniazda antenowe. Coś doradzicie ?
Przepraszam za błędy
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router LTE dla "wymagającego" użytkownika.

Post autor: dzejk »

Huawei b315 lub zte mf283+
oba muszą być z dystrybucji orange, bo tylko ichni firmware zapamiętuje pin. Tylko znów, QoS na nich nie uświadczysz.
ODPOWIEDZ