Huawei B618 czy NetGear AC810S?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Huawei B618 czy NetGear AC810S?

Post autor: darekka »

Szanowni koledzy/koleżanki w związku z upowszechnianiem się agregacji LTE w naszym kraju i ogromem rozbieżności w możliwościach wspomnianych w tytule routerów: B618 i AC810s chciałbym prosić aby osoby obeznane w tych modelach podsumowały, a może bardziej porównały oba te routery w sensie ich teoretycznych i praktycznych opcji i możliwych osiągów(tu oczywiście tylko teoretycznych, gdyż w internecie mobilnym nie ma takiej stabilności jak w kablowym). Oczywiście pomińmy to, że jeden to MiFi drugi zaś stacjionarny router celem zestawienia tylko ich technicznych możliwości.

Oczywiście przeczytałem od deski do deski tematy związane z tymi sprzętami ale ciężko je porównać w sensie technologicznym np.wiadomo, że B618 ma LTE z MIMO 4x4 ale już o LTE z MIMO w AC810s podawane są rozbieżności. Również w obu przypadkach jasne już jest, że nie działa agregacja LTE2100 z jednocześnie z 2-ma innymi(śmiga LTE2100 ale tylko z jednym pasmem dodatkowym). Niestety ale przydało by się takie zestawienie obu tych modeli celem umożliwienia przyszłym nabywcom lepszego wyboru itp.

Ja również zastanawiam się nad wyborem między nimi(AC810s 2 msc. serwisuje się u producenta ale cierpliwość ma swoje granice).
darekka
Agnieszka76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-09-19, 15:26

Re: Huawei B618 czy NetGear AC810S?

Post autor: Agnieszka76 »

Witam Koleżanki i Koledzy!

Odświeżam temat i żeby nie zakładać nowego bardzo proszę za kolegą darekka o wypowiedzenie się w temacie 3 routerów z zastrzeżeniem, że urządzenia będą z sieci Play (ważne z uwagi na różne ograniczenia i "kastrację", np. portów lub softu stosowane przez polskich operatorów w różnym zakresie w różnych urządzeniach) Muszę do końca miesiąca podjąć decyzje, dlatego mam "nóż na gardle". Oczywiście przeczytałam od deski do deski tematy związane z tymi sprzętami i mam straszny mętlik...
- Huawei B618,
- Huawei B715,
- NetGear AC810S.

Z góry dziękuję. Jeśli spotkał się ktoś z podobnym tematem na innym forum bardzo proszę o info (wiadomość prywatną).

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei B618 czy NetGear AC810S?

Post autor: ja.michal »

Zasadnicze pytanie. Masz zamiar korzystać mobilnie czy stacjonarnie?
Agnieszka76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-09-19, 15:26

Re: Huawei B618 czy NetGear AC810S?

Post autor: Agnieszka76 »

ja.michal pisze:Zasadnicze pytanie. Masz zamiar korzystać mobilnie czy stacjonarnie?
Mam zamiar korzystać w 95% stacjonarnie. Mobilność zasadniczo nie jest mi potrzebna. Po przeczytaniu kilku tematów dotyczących interesujących mnie routerów najbardziej skłaniałabym się za routerami z Play w następującej kolejności: 1. Huawei B618, 2. Huawei B715.

Kolega, który pracuje w Play zaproponował mi pomoc. Będę mogła skorzystać z oferty pracowniczej, tj. rabat na opłatę aktywacyjną + niższy abonament o 10 zł + router za 1 zł. Niestety tutaj pojawia się problem, tj. w tej ofercie nie ma w/w routerów. Jest za to NetGear AC810S o którym mam mieszane uczucia. Jeden z naszych Kolegów z forum serwisował go.... nie pamiętam już, czy czekał na niego 2 tygodnie z serwisu, czy była to już druga naprawa?

No i drugi dylemat.
Chyba się Koleżanki i Koledzy zgodzą, że T-mobile przedstawiło kuszącą ofertę z nielimitowanym internetem. W związku z tym kwestia czasu i Play będzie musiało zaproponować coś konkurencyjnego, tj. wg mnie nielimitowany internet + niższy abonament względem T-mobile. Rozważam w związku z tym opcję "przemęczenia się" jakiś czas bez internetu, a jak pojawi się nowa oferta, to:
1. Nie oglądać się na ofertę pracowniczą i wybrać ofertę z interesującym mnie routerem Huawei B618 bądź Huawei B715, bo warto z uwagi na sprzęt!
2. Skorzystać z oferty pracowniczej i wybrać NetGear AC810S, bo... taniej, a router jest nieznacznie gorszy od w/w?

Przepraszam za długi post. Dziękuję wszystkim za głos i pomoc.

Pozdrawiam serdecznie :)
Aga
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B618 czy NetGear AC810S?

Post autor: robertnik »

No nie ma tańszej oferty od RBM5, więc jeśli chodzi o koszty...
B618 akurat w Play nie będzie działał w mimo 4x4, bo Play go niema.
Można kupić B525 i będzie działał dokładnie tak samo. Na allegro to jakieś 400zł. Jak Pani poczeka to niedługo zaczną się pojawiać z modowanym firmware, a to będą większe możliwości, choć dla laika mogą być zbędne.

AC810S potrafi łączyć 3 pasma. Na papierze przez ten fakt jest lepszy od B618, ale jest sporo głosów właścicieli że są problemy, wcale nie jest szybciej... Nie wiem czy warto.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei B618 czy NetGear AC810S?

Post autor: ja.michal »

Skoro stacjonarnie to zdecydowanie któryś z tych Huawei. Technologicznie lepszy wydaje się Huawei B618 bo ma LTE cat 11, Huawei B715 ma cat 9 (tak samo jak AS810S sprzedawany w Play). Myślę, że którykolwiek z Huawei wybierzesz będzie ok. :)

Jeśli chcesz internet bez limitu, a prędkości nie są dla ciebie priorytetem to może lepiej T-Mobile? Za 45 zł bez limitu danych z prędkością do 20 Mbps, za 55 zł bez limitu danych z prędkością do 60 Mbps. Brak opłaty aktywacyjnej, Huawei B525 za 1 zł, a Huawei B529 z baterią (ale kiepskie w porównaniu do B525 złącza anten zewnętrznych) za 199 zł. Umowa na dwa lata.

EDIT
Małe sprostowanie. Huawei B618 z Playa i Huawei B529 z T-Mobile mają taki sam rodzaj złącz antenowych czyli wsuwane TS-9.
Agnieszka76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-09-19, 15:26

Re: Huawei B618 czy NetGear AC810S?

Post autor: Agnieszka76 »

robertnik pisze:No nie ma tańszej oferty od RBM5, więc jeśli chodzi o koszty...
:zdrowko: Ma to sens. Pozwoli przeczekać do pojawienia się dobrej oferty.
Teraz pytanie zasadnicze czy każdy starter Red Bull Mobile pozwoli mi aktywować w/w usługę?
Na co zwracać uwagę przy wyborze startera?

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam,
Aga
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B618 czy NetGear AC810S?

Post autor: robertnik »

Z puszką za 9zł, ale skoro masz znajomego w salonie... Mamy długi wątek w dziale obok.
Agnieszka76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-09-19, 15:26

Re: Huawei B618 czy NetGear AC810S?

Post autor: Agnieszka76 »

robertnik pisze:Z puszką za 9zł...
Dziękuję za szybką odpowiedź. Jestem niecierpliwa jak każda kobieta ;)
Byłam na Statoil ale nie mieli takich kart... za to w Kauflandzie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ostatnią :)

Pozdrawiam
Aga
ODPOWIEDZ