Antena do Huawei B315

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Antena do Huawei B315

Post autor: 3G_ »

Nie wszędzie jest różowo, ale i nie wszędzie jest źle. Tak samo u innych.
Piszesz o 2600 jakby miało być remedium na wszystko, a bez niego sieć nie istniała.
1800 pokrywa więcej niż się wydaje, nie ma aż takiej tragedii jak wieść gminna niesie, a że w lasach nie będzie zasięgu to co z tego.
A co będzie w przyszłości to sobie możemy pogdybać, ale ja w jasnowidza bawić się nie zamierzam.
I znowu, u Ciebie jest źle (nie przeczę przecież), nie oznacza, że wszędzie jest źle. A koleżanka nie robiła zdaje się testów innych operatorów - skąd więc pewność że., że byłoby lepiej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do Huawei B315

Post autor: matek451 »

Mieszkam w Łodzi , Plus u mnie kuleje więc nic dziwnego ze jestem zainteresowany siecią LTE2600 Plusa, brak nawet pozwoleń w tym mieście uważasz za normalne ?. Pasmo maja od ponad roku i co? Nawet o pozwolenia nie wystąpili, gdzie tu planowa budowa sieci? LTE1800 bez anteny zewnętrznej , może na ODU lub na tych AKc2uni od nich? Wszak ostro reklamują i promują ten szajs.Nie żartuj z tym pokryciem. Mam do BTS-ów Plusa 3-4 km i nawet z LTE800 wewnątrz jest kiepsko. O LTE1800 zapomnij, sytuację ratuje Cybertech Dual LTE. Co do przyszłości i planów to jest to istotne bo po pierwsze wiele osób nadal korzysta z LTE800Sferii a po drugie umowa na abonament jest zawierana na dwa lata i klient ma prawo wiedzieć co go czeka z końcem 2018. Szczególnie tych z IDU-ODU. A co do koleżanki to wystarczy że zrobi testy i się przekona. Ja na 99% stawiam że konkurencja działa lepiej.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Antena do Huawei B315

Post autor: 3G_ »

3-4 km w mieście wielkości Łodzi to jest ogromna odległość dla 1800, serio chciałeś mieć zasięg wewnątrz? Ale ok, nie róbmy już offtopu.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Antena do Huawei B315

Post autor: patryk7588 »

Z L900 jest taki problem że ciągle za duży ruch jest po GSM900, obcięcie GSM powodowało brak dostępności usług głosowych dla sporej rzeszy klientów.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do Huawei B315

Post autor: matek451 »

A wystarczyło wyciągnąć trochę grosza i kupić te 5MHz w aukcji UKE zamiast robić cyrki i grać wydmuszką NetNet. Chytry dwa razy traci. Dla mnie Plus to od zawsze zagadka, brak spójności w rozwoju sieci jest niewytłumaczalny. Ale teraz w CP rządzi kto inny( księgowy), ostatnią osobą która miała jakąś wizję rozwoju był Libicki i dlatego pewnie odszedł. Oczywiście o LTE1800 w domu nawet nie marzyłem choć to peryferia Łodzi. Do CP/Plusa od początku mam Cybertecha. Ale kończmy ten OT.
ODPOWIEDZ