Pomocy! w wyborze modemu...

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nina
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-20, 12:00

Pomocy! w wyborze modemu...

Post autor: nina »

Jestem kompletną ignorantką w zakresie szeroko rozumianego ICT i jeszcze niedawno nie rozróżniałam modemu od rutera (trochę poczytałam i teraz wiem, czego szukam). Otóż, szukam dobrego (zasięg, bateria), przenośnego modemu. Koniecznie przenośny, ponieważ biorę go codziennie z domu - okolice Piaseczna, do pracy - centrum Warszawy, ponieważ mój internet komórkowy w plusie w iphonie 5 nie działa w ogóle od początku trwania umowy - ani 3G ani LTE - ale to już inna historia, która pokazuje, jak można płacić (i płakać) za usługę, której się nie posiada, przez 24 miesiące. Najchętniej aby miał możliwość ładowania baterii z kabla, ponieważ przy aktualnym modemie Huawei z Play LTE (nr wersji nie znam), który służy mi około 3 lat, opcja ładowania z laptopa się nie sprawdza, jest za słaby (kiedyś z bólami ładował teraz nie). Bateria powinna być jak najmocniejsza. To jedyne wymagania jakie mam. Czy ktoś może mi coś polecić?
z góry dziękuję i proszę o rady tylko osoby znające się na rzeczy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomocy! w wyborze modemu...

Post autor: matek451 »

A co to za cudo z Play że nie da się ładować tego MiFi poprzez zasilacz USB? Jeśli sprzed 3 lat to albo E5372 lub E5377. Obydwa te mobilne routery MiFi można ładować poprzez ładowarkę USB(także w tym czasie łączyć się z nimi po WiFi). Jeśli są problemy z ładowaniem przez USB komputera to możliwe że jest problem z baterią. Trzy lata korzystania zrobiło swoje. Ale jak ma być kolejny z pojemną baterią to E5377T. Oferował je T-Mobile, na Allegro do kupienia za około 150 zł np. http://allegro.pl/router-huawei-e5377t-i6792443261.html
nina
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-20, 12:00

Re: Pomocy! w wyborze modemu...

Post autor: nina »

dzięki za radę. bo myślałam o tym: Huawei E5573 LTE
czy to nie jest nowszy model?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Pomocy! w wyborze modemu...

Post autor: dzejk »

Kolega wyżej dobrze radzi - wymień baterię w starym routerze i dokup ładowarkę usb albo kup e5377t, bo pozostałe mobilne routerki mają baterię o ponad połowę mniejszą (3560 mAh vs 1500 mAh).
nina
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-20, 12:00

Re: Pomocy! w wyborze modemu...

Post autor: nina »

Bardzo Wam dziekuje
ODPOWIEDZ