Router do LTE z Orange

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mateusz512
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2016-10-19, 17:41

Router do LTE z Orange

Post autor: mateusz512 »

Witam, posiadam obecnie Router LTE ZTE MF283+ wraz z internetem mobilnym Orange 500GB lecz nie jestem zadowolony z routera ponieważ router jest podpięty do PC i internet działa w miarę ok ale gdy tylko ktoś połączy się z routerem przez wifi np. telefonem i zacznie oglądać YouTube czy coś innego zaczynają się spadki prędkości. a gdy ktoś gra na PC skoki pingu do ponad 1000ms i czasami spadnie do 100 ale po chwili znów skacze. Mieszkam w Opocznie na ul. Partyzantów 12 najbliższy BTS Orange jakieś 500-600m od mieszkania, obsluguje LTE 1800. Polecano mi kupić router za około 400-500zł taki z podziałem pasma lecz wolałem napisać tutaj w celu upewniwnia sie czy to na pewno będzie wtedy działało, ponieważ kolega mieszka obok i posiada mały modem huawei z playa i nawet gdy połączą sie 3 osoby na wifi i on jako 4 komputerem to prędkość ma całkiem w porzadku a i w grach ping w granicach 80-120ms.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router do LTE z Orange

Post autor: dzejk »

Zobacz, czy ten router ma coś takiego w menu jak QoS.
mateusz512
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2016-10-19, 17:41

Re: Router do LTE z Orange

Post autor: mateusz512 »

Mój router ZTE nie ma nic takiego w opcjach, to samo w tym Huawei u sąsiada, tyle ze u niego nie ma takich skoków pingu bo owszem spadki predkosci jakieś są.
mateusz512
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2016-10-19, 17:41

Re: Router do LTE z Orange

Post autor: mateusz512 »

Halo? Pomoże ktoś w wyborze?
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Router do LTE z Orange

Post autor: Tinkas »

Zainteresuj się tematem oprogramowania Tomato. Najwięcej informacji znajdziesz na openlinksys.info
Soft działa na wielu stosunkowo tanich urządzeniach. Posiada (podobno działający) QoS oraz (na pewno działający) Bandwith Limiter.
Podłączysz modem ZTE do wybranego rutera i po wgraniu Tomato oraz jego konfiguracji, powinieneś być w stanie ograniczyć problemy z wysokim pingiem.
ODPOWIEDZ