Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Milli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-04-25, 10:02

Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: Milli »

Prosze o pomoc w wyborze nowego routera.Do tej pory miałam dwa.Pierwszy DP -Link 116 i Tp-Link TL-MR 3420 .Niestety pierwszy działał dobrze ale zaczał zrywać połączenia praktycznie co chwila drugi to kompletna porażkaDo tego że internet jest 5 kresek to tylko w jego pobliżu wystarczy że sie oddale do pokoju obok zrywa połączenie i nie moge sie połaczyć z siecią.Porażka.Nie polecam.Nie chce dokupywac kolejnych Hub-ów , anten i wzmacniaczy.Router ma byc mocny wysyłac mi synał po calym domu i w poblizu domu na podwórku.Tak jak to miało miejsce w przypadku pierwszego routera.Co mozecie mi polecić w rozsądnej cenie.Myślałam o jakimś routerze Huaweia ale nie wiem co wybrac do tego modemu.Z góry dzieki za pomoc.Czekam na podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: wojteks »

Kup router stacjonarny z wbudowanym modemem LTE.
Nie pomagam na PW!
Milli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-04-25, 10:02

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: Milli »

wojteks pisze:Kup router stacjonarny z wbudowanym modemem LTE.
A co możesz mi polecić ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: dzejk »

Jeżeli masz duży dom, a do tego jeszcze ogród, to jeden router może zwyczajnie nie wystarczyć - unijnych przepisów co do mocy wifi nie przeskoczysz.
Ja mam sprzęt z podpisu i sobie chwalę. Ale jeśli masz takie problemy w połączeniu routerów z modemem usb, to kup, jak radzi Wojtek, router z wbudowanym modemem LTE. W rozsądnej cenie to np. huawei b315. Na aukcjach do wyrwania za ok. 250 zł.
Milli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-04-25, 10:02

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: Milli »

dzejk pisze:Jeżeli masz duży dom, a do tego jeszcze ogród, to jeden router może zwyczajnie nie wystarczyć - unijnych przepisów co do mocy wifi nie przeskoczysz.
Ja mam sprzęt z podpisu i sobie chwalę. Ale jeśli masz takie problemy w połączeniu routerów z modemem usb, to kup, jak radzi Wojtek, router z wbudowanym modemem LTE. W rozsądnej cenie to np. huawei b315. Na aukcjach do wyrwania za ok. 250 zł.
A powiedz mi jeszcze na jakiej zasadzie on działa? Nie chce przesadzic i kupic znów czegoś co będzie do kitu.Chodzi mi o to zeby sygnał był nie tylko przy routerze ale np. jak wychodze do łazienki czy pokoju obok.Dom mam 160 metrów z poddaszem.najczęściej przebywamy na dole ale mamy antresole otwarta na górę wiec nie było z pierwszym moim routerem problemu.Sygnal był może nie bardzo dobry ale był.Router miałam na górze w sypalni a na dole w pokou mogłam korzystać.Ten TP-LINK to kompletna porażka musze byc w pobliży z telefonem żeby sygnal <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> był.Masakra.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: dzejk »

Jaki masz modem usb, który wpinasz do tych routerów ?
Mam podobny metraż i mój router daje radę. Używam go w połączeniu z modemem i zewnętrzną anteną LTE, bo nadajnik daleko. Ale do działania wymaga on trochę zabawy w przygotowaniu - trzeba wymienić soft na gargoyle, bo fabryczny od tp-linka, nie wspiera modemów usb.
Dlatego u Ciebie lepszym rozwiązaniem byłby huawei b315 i ewentualnie stare routery (o ile sa sprawne, bo mam wątpliwości, z tego co piszesz) wykorzystać do przedłużenia sieci wifi.
Milli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-04-25, 10:02

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: Milli »

dzejk pisze:Jaki masz modem usb, który wpinasz do tych routerów ?
Mam podobny metraż i mój router daje radę. Używam go w połączeniu z modemem i zewnętrzną anteną LTE, bo nadajnik daleko. Ale do działania wymaga on trochę zabawy w przygotowaniu - trzeba wymienić soft na gargoyle, bo fabryczny od tp-linka, nie wspiera modemów usb.
Dlatego u Ciebie lepszym rozwiązaniem byłby huawei b315 i ewentualnie stare routery (o ile sa sprawne, bo mam wątpliwości, z tego co piszesz) wykorzystać do przedłużenia sieci wifi.
Modem to huawei E3372. No własnie wczoraj cały dzień zmaronowałam bo chciałam zrobic ten soft na gargoyle (nie wiem jak toz robić ) .Niestety nie udało się i zostawiłam to stwierdzając ze chyba to sie do mojego domu nie nadaje.Interenet w kompie mam i komórce ale tylko wtedy kiedy router jest obok lub do 3 może 4 metrów od urządzeń powyzej tej wartosci i jak dzieli mnie niedaj boże ściana to kicha.Nie ma interenetu.Telefon gubi zasięg i d.../Kurcze dałam za router ponad 120 zl trochę mi szkoda wyrzuconych pieniedzy.Czyli co bawić sie w wymianę softa czy dać sobie spokój z tym routerem tp-link i Dp-Link (uszkodzony) i kupic ten router stacjonarny ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: dzejk »

To chyba coś z radiem routera nie tak. Z tego co pamiętam, ten tp-link mr3420 miał w miarę dobre wifi. Jak jest na gwarancji, to reklamuj go. Wymiana softu na gargoyle nie poprawi zasięgu wifi.
Milli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-04-25, 10:02

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: Milli »

dzejk pisze:To chyba coś z radiem routera nie tak. Z tego co pamiętam, ten tp-link mr3420 miał w miarę dobre wifi. Jak jest na gwarancji, to reklamuj go. Wymiana softu na gargoyle nie poprawi zasięgu wifi.
Z tego co ja słyszałam to też te routery Tp-Link sa dobre a tu pierwszy zakup tego modelu i juz taki klops.Chyba tak jak mówisz musze go zareklamować bo dziwne żeby siec działała tylko do 3-4 metrów będąc w domu.Tylko to moze byc przyczyną złego działania ?
Milli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-04-25, 10:02

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: Milli »

Milli pisze:
dzejk pisze:To chyba coś z radiem routera nie tak. Z tego co pamiętam, ten tp-link mr3420 miał w miarę dobre wifi. Jak jest na gwarancji, to reklamuj go. Wymiana softu na gargoyle nie poprawi zasięgu wifi.
Z tego co ja słyszałam to też te routery Tp-Link sa dobre a tu pierwszy zakup tego modelu i juz taki klops.Chyba tak jak mówisz musze go zareklamować bo dziwne żeby siec działała tylko do 3-4 metrów będąc w domu.Tylko to moze byc przyczyną złego działania ?
A ważne jest że to wersja 2.1 bo z tego co hgdzieś czytałam na necie to ta wersja ma problem z działaniem LTE.I uwaga sieć na modemie świeci na zielono ciągłym światłem to tylko 2G gdzie mam 4 g !? O co tu chodzi ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: wojteks »

Milli pisze:Z tego co ja słyszałam to też te routery Tp-Link sa dobre
Są tanie a czy dobre to można długo dyskutować.
Nie pomagam na PW!
Milli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-04-25, 10:02

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: Milli »

wojteks pisze:
Milli pisze:Z tego co ja słyszałam to też te routery Tp-Link sa dobre
Są tanie a czy dobre to można długo dyskutować.
Aha czyli dobrze wiedzieć.W takim razie co mam robic bo już nie wiem.Oddac router do reklamacji czy kupic nowy a ten po prostu sprzedać ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: dzejk »

Reklamuj. Mój tp-link ma pełny zasięg 300 Mbps przez 2 ściany działowe i 10 m odległości od laptopa.
Inna sprawa, czy masz zasięg LTE na samym modemie usb wpiętym do komputera ?
Milli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-04-25, 10:02

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: Milli »

dzejk pisze:Reklamuj. Mój tp-link ma pełny zasięg 300 Mbps przez 2 ściany działowe i 10 m odległości od laptopa.
Inna sprawa, czy masz zasięg LTE na samym modemie usb wpiętym do komputera ?
Tak, mam sprawdzałam wczoraj :)
Milli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-04-25, 10:02

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: Milli »

Milli pisze:
dzejk pisze:Reklamuj. Mój tp-link ma pełny zasięg 300 Mbps przez 2 ściany działowe i 10 m odległości od laptopa.
Inna sprawa, czy masz zasięg LTE na samym modemie usb wpiętym do komputera ?
Tak, mam sprawdzałam wczoraj :)
Co ma zgłosic jaką usterkę.Ze padło radio od rozysłania sygnału czy co ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Modem Huawei E3372 Cyfrowy Polsat/Plus jakie router do tego ?

Post autor: dzejk »

Zgodnie z prawdą - bardzo słabe wifi, góra 4m od urządzenia.
Sprawdź przy okazji, czy antenki są dokręcone.
ODPOWIEDZ