Dobór modemu i anteny MIMO do internetu LTE.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dsntmtr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-05-03, 08:40

Dobór modemu i anteny MIMO do internetu LTE.

Post autor: dsntmtr »

Witam,

Niedługo zmieniam miejsce zamieszkania na miejscowość w której nie ma możliwości dołączenia internetu po kablu. Jako że zawsze wybierałem internet po starym dobrym miedziaku wiedząc że nigdy mnie nie zawiedzie, niestety zaniedbałem swoją wiedzę związaną z internetem mobilnym.

Czy drodzy użytkownicy możecie mi doradzić jaki model modemu obsługującego technologię MIMO oraz antenę do tego modemu która zapewni mi komfortowe korzystanie z internetu? Mam dosyć spore wymagania co do internetu, może nie tyle co zależy mi na nie wiadomo jakiej szybkości co stabilności połączenia.

Robiłem testy appką Network Cell Info Lite, oraz speedtestem na różnych kartach sim. Wybór padł na T-MOBILE gdyż sygnał był zawsze najsilniejszy i najwyższej jakości.

Odległość od domu do najbliższego nadajnika ok 800 metrów, bez żadnych budynków czy drzew.

Ograniczenie cenowe za modem oraz antenę powiedzmy do ok. 700-800 zł.

Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Dobór modemu i anteny MIMO do internetu LTE.

Post autor: dzejk »

Chcesz kupować sprzęt oddzielnie ? Co z umową na internet ?
Taniej wyjdzie, jeśli weźmiesz router z abo. W t-mobile opłaca się tylko huawei b525.
dsntmtr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-05-03, 08:40

Re: Dobór modemu i anteny MIMO do internetu LTE.

Post autor: dsntmtr »

Raczej myślałem o oddzielnym zakupie.
ODPOWIEDZ