Kraków Stare Miasto + T-Mobile(?) bez limitu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fieras1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-05-04, 12:46

Kraków Stare Miasto + T-Mobile(?) bez limitu

Post autor: fieras1 »

Hej wszystkim,

Od niedawna mieszkam w Krakowie w niemal samym centrum miasta. Ku mojemu zdziwieniu nie ma w moim budynku mieszkalnym żadnego "normalnego" operatora internetowego. Zastana infrastruktura pociągnie max do 20 Mbitów przy chorendalnie wysokim abonamencie na 24 miesiące (Dwóch dużych operatorów). Jednakże nie mam zamiaru się pakować w tego typu rozwiązanie na tak długi okres. Gdzieś z tyłu głowy jest jeszcze "radiówka", ale pogoda nie sprzyja wizji lokalnej :roll:
Jakimś rozwiązaniem byłby internet komórkowy. Z lektury różnych wątków, a także po własnych testach najkorzystniej wypada nieszczęsne T-mobile (bez limitu).

Prywatny Play wyciąga z dobrym wiatrem około 4-6 Mbit.
Wspominany T-Mobile dociąga w porywach do prawie 15 Mbit. To wyniki osiągnietę na telefonie z LTE. Po cichu zakładam, że na dedykowanym sprzęcie (+ ewentualna antena) wynik mógłby być lepszy.

Czy można prosić o jakieś wskazówki? Przypuszczam, że lepiej by było sprzęt kupić osobno, niż pchać się w abonamentowy szmelc. Czy jestem w błędzie? Może ktoś z okolicy ma jakieś przemyślenia?

Moja lokalizacja

Do najbliższej stacji jak widać jest ok. 300 metrów. LTE 2600.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ