Huawei B618 bez brandingu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

Michal_JG
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-05-10, 07:52

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: Michal_JG »

dzięki!
Michal_JG
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-05-10, 07:52

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: Michal_JG »

Przyszła paczka... i jest moc, na cyfrowym polsacie z 30Mbit na B315 podskoczyło do 65Mbit... Z Playem jeszcze nie testowałem, ale tu bym się nie napalał, na B315 mam raptem do 3Mbit...
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: dzejk »

Może jestem zbyt podejrzliwy, ale doświadczenie podpowiada, że coś tu nie gra - koleś z 12 komentarzami na allegro wystawia licytacje z 1 routerem, jeszcze 4 dni do końca, brak informacji o jakiekolwiek gwarancji, czy pochodzeniu routera, a tu jacyś nowi użytkownicy forum kupują u niego przez telefon... No sorry, ale tak to wygląda. Każdy ma swój rozum i robi co chce, ja tylko informuję.
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: Grupens »

Może jestem zbyt podejrzliwy, ale doświadczenie podpowiada, że coś tu nie gra - koleś z 12 komentarzami na allegro wystawia licytacje z 1 routerem, jeszcze 4 dni do końca, brak informacji o jakiekolwiek gwarancji, czy pochodzeniu routera, a tu jacyś nowi użytkownicy forum kupują u niego przez telefon... No sorry, ale tak to wygląda. Każdy ma swój rozum i robi co chce, ja tylko informuję.
Potwierdzam. Ja też kupiłem. Wszystko jest w porządku (jak w postach powyżej zostało napisane). Na razie jestem zadowolony z działania routera. ;)
Deformują nas formuły.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: dzejk »

Dowód zakupu dostałeś, gwarancje , cokolwiek ?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: robertnik »

Działa Wam Samba?

EDIT
Zmieniłem pendrive i poszło.
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: Grupens »

Dowód zakupu dostałeś, gwarancje , cokolwiek ?
Oczywiście że bez gwarancji na własną odpowiedzialność. :cfaniak:
Deformują nas formuły.
caffe23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-04-08, 21:13

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: caffe23 »

Gwarancji pisemnej nie ma, dowodu zakupu również.
O ile dobrze pamiętam rozmowę telefoniczną to osoba sprzedająca dawała słowną gwarancję rozruchową.
Jakby to wyglądało w praktyce, nie wiadomo.
U mnie sprzęcik sprawuje się dobrze, nie narzekam.
Najważniejsze przy zakupie była dla mnie możliwość sprawdzenia zawartości paczki przed wręczeniem kasy.
caffe23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-04-08, 21:13

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: caffe23 »

Czy działa Samba? Nie wiem, nie potrafię na chwilę obecną tego sprawdzić.
Działa natomiast serwer DLNA, można oglądać filmy, zdjęcia lub słuchać muzyki. Sprawdziłem z pendrivem.
kaefpe
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2014-07-03, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: kaefpe »

dzejk pisze:Może jestem zbyt podejrzliwy, ale doświadczenie podpowiada, że coś tu nie gra - koleś z 12 komentarzami na allegro wystawia licytacje z 1 routerem, jeszcze 4 dni do końca, brak informacji o jakiekolwiek gwarancji, czy pochodzeniu routera, a tu jacyś nowi użytkownicy forum kupują u niego przez telefon... No sorry, ale tak to wygląda. Każdy ma swój rozum i robi co chce, ja tylko informuję.
Stary, nikt Ci nie każe kupować. Ja kupiłem i poleciłem gościa kilku osobom i są zadowolone. Gwarancji nie ma, jak masz z tym problem to nie kupuj, ryzyko jest zawsze ale odsetek urządzeń które będą wymagały gwarancji w pierwszym roku jest znikomy więc na co mnie ona? Chcesz przepłacać za papierek, twoja sprawa - jak widać sporo osób nie chce.
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: matek451 »

Kolego ne wypisuj bzdur, nie masz zielonego pojęcia jak wyglada statystyka awaryjności routerów LTE Huawei i bezpodstawnie napisałeś ze awarii ulega znikoma ilość. Na jakiej podstawie, masz dowody na to ? Nie masz zielonego pojęcia o tym sprzęcie, to że jesteś zadowolony że masz router bez żadnych papierów to twoja sprawa ale nie polecaj ich i nie namawiaj nikogo. Twoja sprawa gdzie i co kupujesz ale zanim coś tu napiszesz to się czegoś naucz, bo póki co to w kwestii sprzętu koledze @dzejkowi nie dorastasz do pięt. Zacznij od poczytania ile routerów B315 zarówno z Plusa jak i Play padło po kilku m-cach i trafiły do serwisu. Mój po pól roku i wymieniony na nowy, E5186 na razie działa bezawaryjnie. B618 jest nowym routerem, póki co niewielu użytkowników więc trudno przewidzieć jak wyglada sprawa awaryjności sprzętu. Czas pokaże ale czasami warto mieś papierek i zapłacić te 100 zł więcej.
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: Grupens »

póki co to w kwestii sprzętu koledze @dzejkowi nie dorastasz do pięt
:zdrowko:
Deformują nas formuły.
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: mk64 »

Mój b525 padł po miesiącu, więc nie są te huawei takie bezawaryjne.
B535 w Play
fazi1234
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2014-06-18, 19:23
Lokalizacja: Płock

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: fazi1234 »

Router też zakupiłem ze sprawdzeniem zawartości na miejscu Wszystko się zgadzało. Menu po angielsku Po polsku pewnie niema co liczyć że się pojawi. Jutro testy.
jawrob11
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-01-05, 10:25

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: jawrob11 »

Pytanie do użytkowników tego routera-jakie ustawienia trzeba zapodać mam objaw taki że przerywa co jakiś czas w dostepie do internetu..(mam ustawienia standardowe dla PLAY działam na RBM5 LTE no limit za 5PLN.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: robertnik »

No to wszystko powinno działać. Podaj parametry sygnału, zrób printscreena samego skryptu. Prawdopodobnie masz taki słaby sygnał i powinieneś to widzieć choćby po "kreskach"
jawrob11
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-01-05, 10:25

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: jawrob11 »

Sygnał jest max wszystkie 3 diody zapalone-pózniej jak będę w chacie zrobie printscreena i podam parametry sygnału.
jawrob11
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-01-05, 10:25

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: jawrob11 »

Jak na razie zrestartowałem do ustawien fabrycznych i dziala.
Grac207RC
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2016-02-13, 18:14

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: Grac207RC »

Siemano :)

Ja też kupiłem B618 (Dania) i mam pytanie gdzie znajdę najnowszy soft i jak go wgrać ? :)
j3w9k
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-01-06, 11:14
Lokalizacja: Beskid Żywiecki

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: j3w9k »

fazi1234
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2014-06-18, 19:23
Lokalizacja: Płock

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: fazi1234 »

Po użytkowaniu krótkim stwierdzam:

pin nie zapisuje się
wifi obydwie sieci zrywa, zasięg tragedia
Serwis nie przyjmie na gwarancję na podstawie IMEI bez żadnego dokumentu zakupu nawet z Danii

Niestety router do kosza albo sprzedawca mi zwróci kasę albo wymieni na nowy. Wracam do B315
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: dzejk »

w jakim serwisie byłeś ?
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: bartex03 »

Odkopie temat , jaką antene polecacie do tego routera,

Nadajniki Plus / Play / Orange mam około 3 km od siebie w lini prostej , ( przeszkód brak , nie licząc pojedyńczych drzew)

Dzięki
Grac207RC
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2016-02-13, 18:14

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: Grac207RC »

http://www.cybertech.com.pl/p159,antena ... ac55u.html plus odpowiednie konektory :)
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: ml13 »

bartex03 pisze:Odkopie temat , jaką antene polecacie do tego routera,

Nadajniki Plus / Play / Orange mam około 3 km od siebie w lini prostej , ( przeszkód brak , nie licząc pojedyńczych drzew)

Dzięki
Zależy jakie pasmo LTE działa u Ciebie. Załóż temat w odpowiednim dziale.
Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: onken »

Panowie

Sprawiłem i sobie B618

Ale jak w nim ustawić jako hasło admin /admin ?

Bo po pierwszym starcie wymusza zmianę hasła a później nie pozwala ustawić hasła na samo admin

I druga sprawa, macie moze link dla najnowszej wersji dla HManger pod Android i skrypt do firefoxa ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: Grupens »

HManger pod Android
https://1drv.ms/u/s!AnGgLMNRTUeW5RLEfRrIqjyxhNQa
skrypt do firefoxa
https://1drv.ms/u/s!AnGgLMNRTUeW5RHCs-sjuCccqOKv

Z hasłem nie pomogę na ta chwilę, bo mam inny problem. Spróbuj przez app-kę huawei, może się uda.

Przez "kombinowanie" uszkodziłem mechanicznie wyjścia antenowe zewnętrzne. Czy ktoś z Was może wie, gdzie można zakupić gniazdo TS-9B (CR55001-5701F). Po ewentualnym zakupie mam zamiar je wlutować w miejsce tych uszkodzonych (czytaj znam kogoś, kto to zrobi...) :szok:
Deformują nas formuły.
Awatar użytkownika
Harrrd
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2016-03-12, 21:26

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: Harrrd »

onken pisze:Panowie

Sprawiłem i sobie B618

Ale jak w nim ustawić jako hasło admin /admin ?

Bo po pierwszym starcie wymusza zmianę hasła a później nie pozwala ustawić hasła na samo admin

I druga sprawa, macie moze link dla najnowszej wersji dla HManger pod Android i skrypt do firefoxa ?
Zmieniasz hasło z poziomu przegladarki min 8 znaków admin zostaje i git majonez :ok: :ok: :ok:
Huawei B618 T-Mobile Internet MAX
marekjs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-13, 20:36

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: marekjs »

Zaopatrzyłem się w dwie sztuki (jedna na WAN, druga w teren do walizki), wersje duńskie z plombą na pudełku. Cena około 400zł na alledrogo.
Przesiadłem się ze "skandynawskiego" E5186, a wcześniej z brandowanego B315.
Naprawdę warto. Duży komfort (AC na szerokości 80 już jest).
Zdecydowana różnica w D/U na pasmach.
Przelotka z SMA na TS9 (na alledrogo masę do wyboru) i można się podpiąć pod znane anteny na rynku (u mnie działa , aczkolwiek dalej szukam porządnej anteny - jak każdy chyba na forum ).
PS. Dodam, że nie mam lejka jestem na T-Mobile biznesowym bez limitu. Zawsze działa na wskazówce na maksa. Instalujesz B618 (u mnie to było w locie, bo parametry identyczne jak na E5186 (ten sam IP, zmiana hasla admina, aby pasowało pod LTEWatchH, zmiana profilu na data - bo mam stałe IP, krótki test na WLAN pod 2,4GHz i 5GHz jak to chodzi; przelotka na TS9 z SMA; podłączasz i zapominasz. Używam jako WAN redundantny na failover.
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Huawei B618 bez brandingu

Post autor: Grupens »

dalej szukam porządnej anteny
Obecnie posiadam antenę:
http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=169 ... 0&rg=0&sg=

Oprócz tego posiadam również 2 anteny ATK-20. Antena z Telkob i anteny z Dipola są połączone kablami o długości 10 metrów i są umiejscowione w tym samym miejscu nad dachem.
Niestety, mogę odnieść się tylko do LTE800 bo mój nadajnik bazowy tylko taką częstotliwość LTE - póki co - nadaje.
Mieszkam 5,5 km od nadajnika (pośrodku las).

Parametry sygnału LTE przy wykorzystaniu obu anten są bardzo zbliżone, ze wskazaniem na antenę z Telkob. Co do wyższych częstotliwości LTE, na razie, nie mam jak porównać... :/
Deformują nas formuły.
ODPOWIEDZ