TP-LINK MR6400

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

mateusz512
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2016-10-19, 17:41

Re: TP-LINK MR6400

Post autor: mateusz512 »

Przed chwilą pobawiłem się w opcjach i jeszcze raz go skonfigurowałem i podłączyłem modem, gdy modem się połączył z siecią nagle internet zaczął działać, nie wiem dlaczego bo wczoraj robiłem chyba to samo i nie działało. Zresetowałem router i gdy się włączał znów się automatycznie połączyło. Wyświetla się tylko takie powiadomienie (żółty wykrzyknik)
IP WAN nie jest zewnętrznym adresem IP. Zewnętrzne usługi wykorzystujące adresację IP nie będą działać.

Ale chyba i tak zmienię ten router bo tak sprawdzam speedtest.net to chyba lepsze osiągi miałem na MR6400 i MF283+ do tego ten QoS niezbyt działa bo próbuję ograniczyć prędkość telefonowi to tak czy inaczej ping w grze wzrasta do 1000ms. Jak już faktycznie zmienię to na coś typu MF286 lub B315 i nie ma co się pakować w QoS bo i tak to nie działa, ewentualnie wezmę jakiś modemik typu Huawei E5573.
mateusz512
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2016-10-19, 17:41

Re: TP-LINK MR6400

Post autor: mateusz512 »

Dostałem ofertę niebrandowanego Huawei B618 za niecałe 500zł, teraz tylko zastanawiam się czy wziąć tego czy Huawei B525 za około 400-450zł, bo tak czy inaczej ten zestaw co obecnie mam ASUS N18U + E3372 nie ma sensu ponieważ prędkości jakie na tym modemie uzyskuje dla mnie są nieakceptowalne, na poprzednich routerach miałem w dzień DL 10-20Mb/s a wieczorem nawet 10-45Mb/s więc praktycznie nie ma co porównywać tylko muszę się zastanawiać co tym razem wziąć.
ODPOWIEDZ