B525 vs B618 speedtest

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

B525 vs B618 speedtest

Post autor: robertnik »

Kierowany ciekawością zrobiłem speedtest Huawei B525 i B618, oczywiście w mojej lokalizacji. Rutery stały obok siebie i miały wsadzone osobne karty sim z taryfą RBM5.
Oto wyniki testów, a tu filmik jak ktoś byłby ciekaw jak przebiegała procedura testowa.
B618 dopiero do mnie dotarł, więc nie mam dłuższych doświadczeń. Natomiast pojawiają się głody że B525 jest wolniejszy od B618. Otóż w moich testach tego nie widać. Raz jeden jest szybszy, raz drugi jak to w internecie bezprzewodowym. W Play na większości stacji, gdzie działa mimo 2x2 nie ma różnic. Oczywiście może gdzieś są specjalne, testowe stacje, gdzie działa mimo 4x4 i wówczas B618 miał by szansę rozwinąć skrzydła, ale na dzień dzisiejszy...
Oba rutery agregują po 2 pasma i albo oba agregują z 2100Mhz, albo nie robi tego żaden, bo speedtesty mają prawie identyczne.
Zatem czy warto zapłacić dwa razy więcej za B618? Moim zdaniem na dzień dzisiejszy i do sieci Play nie. Dodatkowo tańszy B525 ma o 2 porty lan więcej. Mam nadzieję że pomogłem zaoszczędzić niezdecydowanym.

Pozdrawiam.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B525 vs B618 speedtest

Post autor: robertnik »

Filmik pokazujący aplikację na Androida działającą z B525 i B618.
Aplikację tłumaczył nasz forumowy kolega szczepan997 i można ją pobrać z jego postu.
ODPOWIEDZ