Internet LTE z Orange - problem z doborem sprzętu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jarek_De
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-05-28, 18:00

Internet LTE z Orange - problem z doborem sprzętu

Post autor: Jarek_De »

Cześć jestem nowy i nie ukrywam, że nie mam zbyt dużo wiedzy jeśli chodzi o sprzęt i kwestie techniczne internetu. Dlatego też potrzebuje porady fachowca :)

Mieszkam w Zielonce pod Warszawą i nie mam kabla położonego telefonicznego ani światłowodu wobec czego jestem skazany na internet bezprzewodowy. Mam całkiem dobrą ofertę z Orange 500 GB za 50 zł netto. Proponują mi do tego 3 sprzęty:

1. Huawei B315s-22
2. ZTE MF283+
3. Orange AirBox 2 plus

Problem jest również taki, że potrzebuje mieć dobrej jakości internet i pomyślałem o zamontowaniu dodatkowo anteny na dachu i w necie znalazłem coś takiego:

http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html

Będę wdzięczny za fachową poradę czy któryś z tych 3 wyżej wymienionych sprzętów jest coś wart i czy ta antena dobrze zbiera sygnał.
Nie zależy mi jakoś przesadnie na oszczędnościach w tym temacie. Mam mieć po prostu sprzęt z którego będę zadowolony, który będzie dobrze zbierał sygnał i nadawał w domu.

Brat mi jeszcze podpowiedział żebym również zwrócił uwagę gdzie znajdują się nadajniki i polecił mi stronę:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 25&zoom=14

Będę wdzięczny za każdą fachową poradę przy doborze sprzętu.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet LTE z Orange - problem z doborem sprzętu

Post autor: robertnik »

W centrum tej mapki jest nadajnik Play. Ja bym próbował DIL z RMB.
Tak antena pod Orange będzie dobra z odpowiednimi końcówkami pod B315, czy AirBox 2 plus,
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE z Orange - problem z doborem sprzętu

Post autor: matek451 »

Najbliższy BTS Networks na którym Orange, T-Mobile mają komplet działających pasm LTE czyli LTE1800, LTE800 i LTE2600 to Kobyłka, Napoleona 2. Działa z niego LTE-A. Propozycja sprzętu z Orange beznadziejna, w tej lokalizacji konieczny router z LTE-A czyli tylko MF286. Dobór anteny po testach . W Play na RBM 5 z DIL tym bardziej konieczny router z LTE-A, np. B525, B618 czy E5186.
ODPOWIEDZ