T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jaro77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-05-29, 22:19

T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: Jaro77 »

Witam!

Mam problem z konfiguracją routera Huawei B525 do współpracy z rejestratorem kamer. Przejrzałem forum i wyczytałem że problemem może być brak stałego IP/zablokowane porty. Wykupiłem w T-Mobie stały adres IP, ustawiłem w modemie APN jako "Data" i ustawiłem przekierowanie portów na mój rejestrator. Efekt jest taki że jak w aplikacji na telefonie ustawię IP rejestratora i jestem w sieci Wi-Fi to wszystko jest OK, ale jeśli zamiast lokalnego IP wpiszę do aplikacji mój IP z T-mobile to nie chce działać. Tak jakby z zewnątrz nadal nie można się było dostać na rejestrator.

W załączniku screen z przekierowania portów. Czy dobrze to skonfigurowałem? Coś jeszcze trzeba ustawić? A może to że mam stały IP nie oznacza jeszcze że mam odblokowane te porty?
Zrzut ekranu 2017-05-29 o 21.55.09.png
Z góry dzięki za pomoc.
Jaro77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-05-29, 22:19

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: Jaro77 »

Z infolinii technicznej T-Mobile otrzymałem info że jest problem z przekierowaniem portów na tym sofcie T-mobile i należy wgrać oryginalny soft Huawei. Problem w tym że nie wiem skąd pobrać bezpieczną i pewną wersję tego softu. Możecie pomóc w tej sprawie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: matek451 »

Takie rzeczy tylko w T-mobile ten operator od dawna psuje sprzęt Huawei , zaślepiając porty i oferując fatalne FW. Ale teraz sięgnął dna, sprzedał ci prywatne IP z dostępem z zewnątrz i do tego router ze skopanym FW. Czyli oferują niepełnowartościowy sprzęt, B525 z T-mobile nie jest więc wart nawet tych 400 zł za jaki można go kupić na Allegro. Masz prawo rozwiązać umowę z winy operatora skoro nie mogą prawidłowo świadczyć usługę a sprzęt nie jest zgodny z opisem. To tylko potwierdzenie że T-mobile idzie na dno i przydaje się tylko jako dostawca roamingowy na 3g dla Play.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: robertnik »

Oddaj im to i niech Ci skompletują. Kupiłeś u nich sprzęt, kupiłeś usługę i oni Ci mówią że razem nie będzie to działać? :)
Do testów możesz wszystko wyłączyć
Obrazek
Ustawić na sztywno 3G i za B525 postawić jakiś ruter, który używałeś poprzednio, który nie miał problemów z przekierowaniem portów i sprawdzić czy zadziała.

EDIT
@matek451 nie mam pewności, ale ten konsultant, podobnie jak Ci z play bujają w obłokach. Naprawdę wierzysz w to że skopane jest przekierowywanie portów? Brandowaniem softów zajmuje się sam huawei, a tmobile to trochę na świecie jest. Jakie jest prawdopodobieństwo że huawej sprzedaje dużej marce sprzęt z popsutym firmware, a duża marka nie upomina się o naprawienie błędów i aktualizację?

EDIT2
Tak na chłopski rozum. Niczego nie zmieniaj, odptaszkuj tylko wyłącz ping do portów wan.
Mając IP powinieneś móc na niego zapingować.
Po mojemu to taka ta ich usługa...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: matek451 »

Ja na pewno nie wierzę w konsultantów ale co to obchodzi klienta, który kupuje usługę z przekonaniem że mu zadziała? Sama odpowiedź konsultanta i zalecenia co do FW na B525 to jawna kpina z klienta. To ich problem, stąd napisałem ze skoro nie mogą świadczyć prawidłowo usługi to można zerwać umowę z ich winy.
Jaro77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-05-29, 22:19

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: Jaro77 »

Z zerwaniem umowy nie będzie problemu bo mam 14 dni na zwrot sprzętu i zerwanie umowy. Problem w tym ze nie mam alternatywy, bo w plusie i play maja limit na transfer a 100 GB mi nie starczy... zastanawiam się wiec nad sprzedażą tego routera na Allegro i kupno np. Asusa 4g-AC55U. Nie wiem tylko czy to dobry wybór bo na forum też są różne opinie na ten temat.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: robertnik »

Generalnie jest problem z usługą widocznego IP z zewnątrz na LTE. Coś tam operatorzy mają, niemniej jeszcze nikt nie potwierdził że ma używa i działa. Ty masz kupiłeś i nie działa...
niedziel
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2010-01-05, 20:53
Lokalizacja: Zach-Pom

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: niedziel »

Nic nie napisałeś o rejestratorze. Dzisiejsze rejestratory mają chmure więc mniej się patrzy na to stałe IP. Trochę domyślam się że masz coś z bcsa albo klona jakiegoś więc tam trzeba odpowiednie porty przekierowac,nie tylko 80.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: robertnik »

Wystarczy że z telefony(nie na wifi) zrobi ping na IP, które wykupił i będzie wiadomo czy usługa w ogóle działa
Jaro77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-05-29, 22:19

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: Jaro77 »

niedziel pisze:Nic nie napisałeś o rejestratorze. Dzisiejsze rejestratory mają chmure więc mniej się patrzy na to stałe IP. Trochę domyślam się że masz coś z bcsa albo klona jakiegoś więc tam trzeba odpowiednie porty przekierowac,nie tylko 80.
To zwykły bcs z tego co pamietam, a port mam skonfigurowany na 8050 i po tym porcie lokalnie działa.
Jaro77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-05-29, 22:19

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: Jaro77 »

robertnik pisze:Wystarczy że z telefony(nie na wifi) zrobi ping na IP, które wykupił i będzie wiadomo czy usługa w ogóle działa
Jak łączę się z netem i sprawdzę IP na stronach typu dprawdź IP to jest takie jak mi przysłali w SMSie - a wiec IP jest stałe bo kilka razy resetowałem router i się nie zmienia. Jeśli jednak wpiszę w przeglądarce ten IP to nic się nie wczytuje. Zrobiłem też PING z jakiegoś programu z telefonu i nie zadziałało - Packet loss - 100%.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: robertnik »

A w ruterze odchaczyłeś blokadę pingów na WAN, o której pisałem wyżej? Jeśli tak to nat jest na tyle skuteczny że IP Ci w niczym nie pomoże. Musisz się dowiedzieć czy sa jakieś nieblokowane porty i czy w ogóle takie są.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: onken »

@robernik,

Od dawna używam zewnętrznych adresów IP w CP, Plusie, Orange i działają bez problemów. ( na LTE jak i 3G ) poza problemami że niektóre zakresy IP blokują własne inne adresy IP ze swojej sieci to wszystko jest ok.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: robertnik »

onken pisze:poza problemami że niektóre zakresy IP blokują własne inne adresy IP ze swojej sieci
emm? Co to za blokada? Jest pula IP zablokowana np Plus blokuje wszystkie IP Orange? Czy jak to wygląda?

EDIT
Bo jeśli jest tak jak się domyslam że tmobile blokuje własne inne IP to z telefonu z sieci tmobile nie da sie zapingować na IP, które się wykupiło w tmobile.
D ebilizm do kwadratu, no ale żyjemy w Europie, gdzie ślimak to ryba...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: onken »

Nie do końca, własne blokują ;) , czyli np Orange VPN blokuje ( nawet zgodnie z regulaminem ) swoje IP z prepaida ( na stałym adresie IP nie blokują ) a w CP walczę z nimi i przy pomocy UKE ( od dwóch miesięcy) że zależnie od otrzymanego adresu zewnętrznego są blokowane jakieś zakresy z ich IP sieci czyli z innych kart które mam.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Jaro77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-05-29, 22:19

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: Jaro77 »

robertnik pisze:A w ruterze odchaczyłeś blokadę pingów na WAN, o której pisałem wyżej? Jeśli tak to nat jest na tyle skuteczny że IP Ci w niczym nie pomoże. Musisz się dowiedzieć czy sa jakieś nieblokowane porty i czy w ogóle takie są.
Teraz odchaczyłem tą blokadę i PING zadziałał. Niestety reszta nadal nie działa :(
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: robertnik »

ee to źle nie jest. Zainstaluj na PC jakiś serwer FTP(przykład, może być dowolny) i próbuj. 21(80, 8080) to popularny port i jest mała szansa ze go blokują. Przetestuj przekierowanie tego portu w ruterze. Powinno zabanglać. Oczywiście w windows na wszelki wypadek całkowicie wyłącz zaporę.
cziko82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-08-21, 08:34

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: cziko82 »

Hej i jak udało się to skonfigurować żeby był podgląd z zewnątrz?
zaba1978
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2016-01-18, 11:26

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: zaba1978 »

Witam

Panowie dlaczego nie można przekierować portu 10000?

Obrazek
grzesiek1989cz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-01-25, 11:25

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: grzesiek1989cz »

Też mam problem z monitoringiem... Ta sama konfiguracja... Jeszcze nie walczyłem z tymi portami bo dopiero się o tym dowiedziałem ...

Smartfon łączy się z rejestratorem po Wi-Fi a po sieci komórkowej już nie... Opisze ktoś jak ustawić i gdzie te porty? Jeszcze menu routera nie jest po polsku... Da się to przestawić?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: key »

zaba1978 pisze:Panowie dlaczego nie można przekierować portu 10000?
Port byl uzywany przez wirusy.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: wojteks »

grzesiek1989cz pisze:Opisze ktoś jak ustawić i gdzie te porty?
Najpierw usługę zewnętrznego IP u operatora musisz wykupić.
Nie pomagam na PW!
stanny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-03-13, 19:11

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: stanny »

Czesc dla potwierdzenia, bo juz mi się poplątało to wszystko.
Na Huawei B525s-23a (firmware brand T-Mobile) na karcie HEYAH (czy też T-Mobile) próbuje ustawić porty.... mam już ustawiony no-ip
https://photos.app.goo.gl/m4XTLxlQEZ7yWXjm1

Proszę o podpowiedz co i jak ustawić?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: matek451 »

A po co przekierowywać porty skoro i tak operator blokuje ruch inicjowany z internetu ?
stanny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-03-13, 19:11

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: stanny »

Czyli no-ip na tym nie pojdzie ???
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: matek451 »

No-ip słuzy do czego innego, aby z niego skorzystac trzeba mieć publiczny , dynamiczny adres IP z dostępem z zewnątrz. T-Mobile blokuje dostęp z zewnątrz do twojego routera. Dynamiczny IP z dostępem z zewnątrz dla klientów indywidualnych ,abonamentowych w Orange lub odpłatnie w Plusie/CP. T-Mobile oferuje stały, publiczny IP z dostępem z zewnątrz dla klientów biznesowych.
stanny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-03-13, 19:11

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: stanny »

Dziekuje za wyjasnienie
stanny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-03-13, 19:11

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: stanny »

W T-Mobile'u publiczny IP to jedyna opcja to na post-paidach. :wsciekly:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: wojteks »

I to tylko w taryfach firmowych o ile ostatnio się coś nie zmieniło.
Nie pomagam na PW!
stanny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-03-13, 19:11

Re: T-Mobile + Huawei B525 + monitornig

Post autor: stanny »

Spróbowałem dzisiaj jeszcze PiVPN (serwer)(Heyah)(przekierowanie portu na malinke) + logowanie z aplikacji openvpn z telefonu(Play).
Nici z tego nie wyszlo.....
ODPOWIEDZ