Jaka długość kabla niskostratnego?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ImageX7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-31, 00:21

Jaka długość kabla niskostratnego?

Post autor: ImageX7 »

Witam, niedawno kupiłem antenę zewnętrzną: Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO od Cybertech, zamówiłem 5M kabla, a przysłali mi około 10M. Czy jeśli skrócę kabel do 4-5M to uzyskam lepszy zasięg? Obecnie mam taki zasięg: https://1drv.ms/i/s!AoCdVCf8JmiIgzQow9LBYfp0ron4
Router Huawei B315s pokazuje 4 kreski na 5 możliwych. Do najbliższego nadajnika mam 1.92KM. Kabel niskostratny to: H155 PE opłaca się go wymienić na lepszy przy długości 4-5M?
Czy w tym routerze można ustawić ręcznie pasmo na 1800MHz? Z tego co wiem ta antena tylko na takim paśmie pracuje najlepiej, a nie wiem na jakim paśmie router odbiera obecnie. Wcześniej miałem internet z Play to router: Netgear AC810S automatycznie sobie skakał po różnych pasmach gdzie 1800MHz miał 5 kresek, a inne pasma tylko 3 kreski.

Jeśli pomyliłem działy to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaka długość kabla niskostratnego?

Post autor: robertnik »

RSRQ masz słabe. Poceluj anteną, podnieś ją wyżej, znajdź dla niej lepsze miejsce. Przy obecnym będzie niestabilne łącze.
ImageX7 pisze: Router Huawei B315s...
Czy w tym routerze można ustawić ręcznie pasmo na 1800MHz?
Obrazek
ImageX7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-31, 00:21

Re: Jaka długość kabla niskostratnego?

Post autor: ImageX7 »

Innego miejsca już nie mogę wybrać, uchwyt mam już zawieszony kable ładnie zamaskowane maskownicami i nie chcę już robić dziur w elewacji, za dużo roboty. Anteny już wyżej nie dam rady dać ponieważ rurka już się kończy, no chyba że nałożę na tą rurkę jakąś dłuższą rurkę i dam antenę wyżej. Mieszkam na górze, a miasto gdzie jest nadajnik jest w dole, antenę mam powieszoną na 1 piętrze na balkonie więc nie wiem czy wysokość coś zmieni. Kręciłem anteną na boki i nic się nie zmienia, rano jeszcze raz spróbuję lepiej ustawić. Może to przez ten długi kabel tak słabo to wygląda?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaka długość kabla niskostratnego?

Post autor: robertnik »

To przyzwyczaj się do słabego internetu. Na przyszłość najpierw znajdź dobre miejsce dla anteny, a później wierć i maskuj, bo to jak byś najpierw się umył, a później rozebrał.
ImageX7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-31, 00:21

Re: Jaka długość kabla niskostratnego?

Post autor: ImageX7 »

Nie wiem czy to jest słaby internet: https://1drv.ms/i/s!AoCdVCf8JmiIgzXjWeYHWm4Wq920
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaka długość kabla niskostratnego?

Post autor: robertnik »

Puść youtube i sprawdź. Zresztą jak jest git to git. Niepotrzebnie napisałeś posta.
ImageX7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-31, 00:21

Re: Jaka długość kabla niskostratnego?

Post autor: ImageX7 »

Filmiki w 4K ładują się bez problemu z dużym wyprzedzeniem. Git może jest ale może być jeszcze lepiej bo kolega dwie ulice dalej wyciąga ponad 100...
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaka długość kabla niskostratnego?

Post autor: robertnik »

Jak tak to ok. Trochę poużywasz i przyznasz mi rację.
szymek2000
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-10-11, 09:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Jaka długość kabla niskostratnego?

Post autor: szymek2000 »

Co do kabla, to tutaj masz tabele tlumienia http://www.cyfronika.com.pl/kable-konc-parametry.htm na 100mb zależne od częstotliwości.
Osobiście zmieniłem h155 na rf240 przy 12m widać różnicę. Można wziąć h1500....
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Jaka długość kabla niskostratnego?

Post autor: 3G_ »

Nie słuchaj głupot... RSRQ na poziomie -5/-6 jest OK. Kolega dwie ulice dalej może mieć już inne warunki. Oczywiście może coś jeszcze byś ugrał, ale gwarancji nie masz.
ODPOWIEDZ