Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Birut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-06-05, 16:03

Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: Birut »

Witam wszystkich na forum.
Posiadam dzialeczke rekreacyjna w kuj-pom powiat bydgoski gmina Dobrcz miejscowosc Nekla kolo Borówna.
W telefonie mam siec t-mobile i niestety jest dramat jezeli chodzi o internet.
Znajomy doradzil mi zeby kupic router lte z usb plus wpiac do niego modem lte z karta i do modemu antene zew (on ma 16db) karte ma z plusa i wszystko dziala.
Kumpel ma abonament za 10zl karte i jak sie net skonczy to 10zl 10gb.

Powiedzcie czy musi byc modem czy sa routery wifi lte z wejsciem na karte i antene zew zeby nie kupowac modemu .
Czy to drozsze rozwiazanie.
Zalezy mi zeby internet dzialal w miare przyzwoicie bo na telefonie niby czasami 3g pokaze ale i tak muli strasznie .

Budzet szczerze nie zakladam zadnego .
Widzialem tplinki za 120zl ale zakladam budzet na wszystko okolo 500zl jak ktos powie ze lepiej doplacic te 200zl bo bedzie duzo lepiej jestem zdania ze kupic raz a dobrze wiec to nie problem ale wiadomo nie ma co przesadzac no to tylko dzialka i nie zamierzam nie wiadomo co robic z netem.

Ma sluzyc do facebooka ,youtube czy radio internetowe.

Z gory dzieki za sugestie i pomoc.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: robertnik »

Według mapy masz 0.8km do masztu Tmobile(będzie działać też Orange) i 2.7 do Play. Teraz jest promocja w Orange, a w Play wciąż RBM(szczegóły w dziale obok). Trzeba by kupić startery o potestować co i na jakich pasmach jest. Play nie jest daleko, więc jest spora szansa na agregację.
Orange jest 2.5km i pozwolenia na więcej częstotliwości, więc szansa na agregację jest również, tyle że trzeba magicznie ostawić ruter, antenę by łączył się z dalszym, a nie z tmobilowskim, który jest bliżej.
Z tanich LTE-A B525. Do Play powinno wystarczyć, Orange to po testach, bo pewnie trzeba będzie wycelować anteną.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: matek451 »

Nie słuchaj znajomego i jego bajek. w tej miejscowości masz zasięg LTE w T-mobile i Orange z BTS-a LTE800NetWorks ( pozwolenie Orange) w Żołędowie i drugi taki sam przy Polnej na pozwoleniu T-Mobile. Kup za około 100 zł mobilny routerek MiFi np. E5573, E5577( airbox2 Plus) . do tego 2x ATK-10/800-980./ Ale na początek zrób testy Orange na karcie za 5 zł, po rejestracji podajesz adres i dostaniesz bonus 100GB, testy na telefonie LTE na zewnątrz z aplikacją Network Cell Info. Pokazujesz z niej screena. W Orange masz 1410GB za 100 zł. Koszt całości ze sprzętem około 400 zł, pakiet danych ważny długoterminowo. Konkurować z nim może jedynie usluga DIL na RBM na Kartę 5, zasięg LTE Play z BTS-a w Trzeciewiecu.
Birut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-06-05, 16:03

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: Birut »

Piszecie ze w miejscowosci jest zasieg t-mobile lte a czemu wtedy dziala fatalnie na galaxy s5 internet w telefonie skoro blisko jest nadajnik.
Czyli rozumiem ze najpier kupic kasrte startowa orange i w telefonie sprawdzic jak fziala i dac wam logi z programu.
Prosze o potwierdzenie czy dobrze rozumiem.
Birut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-06-05, 16:03

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: Birut »

To skupic sie na t-mobile orange czy play bo troszke kolego nie za vardzo rozumiem pierwszy post z odpowiedzia.Niby t-mobike i orange najblizej a piszesz ze dobrze sprobowac z play.Mozesz mi troszke rozjasnic.
Zasugerowaliscie dwa routerki jeden widze malutki mobilny cena okolo 250zl drugi 2x drozszy pytanie czy jest sens kupowac taki drogi.
Wifi pptrzebuje w domku dzialki duzej nie mam wiec jakos zasieg wifi nie musi byc mega duzy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: matek451 »

Czytałeś mój post? Bo tylko on oddaje faktyczny zasięg i położenie BTS-ów u ciebie.Podstawowy test to Orange ze względu na zasięg i ofertę na kartę. E5573 kosztuje na Allegro 80-100 zł, podobnie jak E5577( airbox2+). Dwie ATK-10/800-980 do niego to z konektorami około 200 zł. Karta z 1,41TB danych za 100 zł więc nad czym tu jeszcze myśleć.Na działkę jak znalazł.
Birut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-06-05, 16:03

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: Birut »

Oczywiscie ze czytalem.Tylko nie wszystko jest dla mnie jasne .Jestem specem od urzadzen drukujacych w gsm slabiutko dlatego pytam.
Czy tylko orange ma internet na karte inne sieci nie posiadaja?
Powiedz mi tez prosze dlaczego dwie anteny skoro sa kierunkowe a nie np jedna mocniejsza.
Co znaczy airbox2+.
Sorki za pytania ktore pewnie sa mega oczywiste dla ciebie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: matek451 »

Airbox2+ to mobilny routerek MiFi z LTE a tak naprawdę to brandowany przez Orange Huawei E5577. LTE działa w MIMO stąd koniecznośc użycia dwóch anten, jedna w polaryzacji pionowej, druga w poziomej. na pojedyńczej nie wykorzystasz w pełni możliwości sieci LTE. Orange dlatego ze teraz ma ekstra promocję na karcie Orange Free jest bonus 1,41TB. Konkurować z nim może tylko usługa Darmowy internet LTE na Karcie RBM na Kartę 5 z RWK, działa na LTE Play.
Birut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-06-05, 16:03

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: Birut »

Ok super za rozjasnienie.Kupie sprzet, a jak z instalacja kierunkiem anten.
Oczywiscie najpier kupie karte orange.
Birut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-06-05, 16:03

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: Birut »

Kolego a powiedz czy jak jest brand orange na routerze to np pozniej kart z tmobile moze nie dzialac?
Birut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-06-05, 16:03

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: Birut »

Czy to prawda ze tylko orange zaklada simlock i lepiej kupic z tmobike bo nie blokuja?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: dzejk »

Kiedyś w orange zakładali simlocki na te routerki, ale już 1,5 roku tego nie robią.
Birut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-06-05, 16:03

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: Birut »

Ale jestes na 100% pewien bo mam za te same pieniadze do kupienia jeden orange drugi t-mobile
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: dzejk »

Jeżeli urządzenie zostało kupione w orange po 1 stycznia 2016 roku, to nie powinno mieć blokady simlock.
Przy czym:
Blokady SIM-lock zakładane są zanim urządzenie trafi do sklepu, więc znaczenie ma nie dzień, w którym kupiłeś urządzenie, a data jego wysłania do sklepów. Jeśli urządzenie trafiło do sprzedaży przed 1 stycznia 2016 r., czyli pojawiło się w salonie np. 20 grudnia 2015 r. to może mieć blokadę SIM-lock.
Po tej dacie jedynie urządzenia marki Apple kupione w orange maja blokadę simlock.
Birut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-06-05, 16:03

Re: Router LTE i Antena jaka wybrac na dzialke

Post autor: Birut »

Czyli bezpieczniej kupie t-mobike bo nie maja podobno <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> simlockow.Dzieki za inf.
ODPOWIEDZ