Internet mobilny do hotelu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gagus124
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-06-06, 15:36

Internet mobilny do hotelu

Post autor: gagus124 »

Witam
Pisze tutaj ponieważ mam w miare obszerne pytanie dlatego nie wiem w którym temacie to umieścić. Potrzebuje internetu mobilnego do hotelu ponieważ nie dochodzą tu żadne kable, hotel znajduje się w miejscowości Krynica morska i teraz pare pytań
1. Jakiego operatora internetu mobilnego najlepiej wybrać przy takiej dużej ilości podłączonych osób oraz musi być bez limitu?
2. Jakiego sprzętu użyć by rozprzestrzenić sygnał na cały budynek by docierał do wszystkich pokoi których jest około 20?
3. Czy w ogóle istnieje możliwości założenia internetu mobilnego na tyle pokoi by sie nie zacinał ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet mobilny do hotelu

Post autor: wojteks »

Ad1. Jacy operatorzy są dostępni w tej lokalizacji?
Ad2. Zestawu kilku AP w zależności od geometrii budynk, układu pokoi.
Ad3. Możliwość istnieje tylko po co, na dziś każdy kto podróżuje ma własny internet mobilny i nie oczekuje że w hotelu będzie internet (a nawet jak będzie to będzie wolny, ze słabym zasięgiem). Pomijam juz to, że w miejscowości wypoczynkowej w wakacje prawie nie będzie działał, zbyt wielu chętnych na korzystanie z internetu przy słabej infrastrukturze operatorów.
Nie pomagam na PW!
Niki1986
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-05-29, 14:03

Re: Internet mobilny do hotelu

Post autor: Niki1986 »

Witaj gagus124,
Podstawowa rzecz to sprzęt, musi posiadać zaawansowany QoS, bo musisz dzielić i limitować pasmo przy internecie mobilnym.Ważne też jest to aby miał zaawansowany firewall( chociaż w pewnym stopniu można ograniczyć torrentowców), dobrą sprawą jest też opcja drukowania voucherów dla każdego klienta(po wyjeździe hasło wygasa).Ja co prawda mam mniej pokoi bo 8, ale od roku opieram się na ubiquiti i działa to bardzo dobrze, można też iść w microtika, lecz jest ciut trudniejszy w konfiguracji.Moja konfiguracja to:E5186,edgerouter x,unifi ac lr i się sprawdza.Jaki internet mobilny? Musisz zrobić testy na miejscu, bo tak jak wojteks napisał, wszystko może się sypnąć w wakacje, gdy dużo ludzi zjedzie.Internetu bez limtów nie ma, chyba Orange ma taryfę dla firm 500GB za ~50zł +Vat.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny do hotelu

Post autor: onken »

I T-Mobile dla firm do biura i indywidualnych za 79, te są no limit.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Niki1986
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-05-29, 14:03

Re: Internet mobilny do hotelu

Post autor: Niki1986 »

Witaj onken :) testowane? Bo mi za 6 miesięcy kończy się z Orange umowa na ,,znany" maksymalny i zastanawiam się między biurowym orange a tym od Tmobile, jak bez limitów to coś dla mnie, choć chyba śmignął mi przed oczami regulamin od Tmobile i czy nie ma tam zapisu-,,w ramach utrzymania integralności sieci operator może.."
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny do hotelu

Post autor: onken »

Może chyba na te 16kbps... Ale nie spotkałem się by komuś włączyli.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Niki1986
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-05-29, 14:03

Re: Internet mobilny do hotelu

Post autor: Niki1986 »

A pamiętasz, czy w maksymalnym był zapis o tym lejku 1/1 co dostaliśmy? Tak mi się wydaje, że era no limitów się kończy, ale się zastanawiam czemu OP-y nie wprowadzą oferty premium 1TB za np.100zł?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny do hotelu

Post autor: onken »

Lejek techniczny wszedł w trakcie umowy jeśli dobrze pamiętam.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
gagus124
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-06-06, 15:36

Re: Internet mobilny do hotelu

Post autor: gagus124 »

Dzięki bardzo za pomoc <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> orientuje sie wstępnie ale nie wykluczone że bede jeszcze pisał :)
Niki1986
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-05-29, 14:03

Re: Internet mobilny do hotelu

Post autor: Niki1986 »

gagus124- masz już jakieś informacje, takie podstawy podstaw jeżeli chodzi o sieć w hotelu, bo to zupełnie co innego niż w domu i nie należy o tym zapominać.Możesz też sobie powertować forum trzepak.pl, elektrodę itp.
charlie112

Re: Internet mobilny do hotelu

Post autor: charlie112 »

W sensie źródła to chyba co kolega @onken proponuje. W sensie dostępu na miejscu to szukałbym na http://eko.one.pl/- coś na bazie główny router z OpenWRT+ AP + sieć powitalna + info o ustawie antyterrorystycznej i obowiązku zbierania danych w paru językach+ blokada wszystkiego poza 80,81,443. Towarzystwo by siadło. To już inwencja własna. Wszystko na eko. Całość do zrealizowania na 1 routerze i kilku AP w zależności od powierzchni.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet mobilny do hotelu

Post autor: key »

gagus124 zacznij od sprawdzenia jakie sieci sa dostepne a potem od rozowy z operatorami. Czasy, kiedy tego typu rozwiazania robilo sie na dziko niestety minely.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ