Jaki router - przydłużenie umowy w play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2009-10-03, 18:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Jaki router - przydłużenie umowy w play

Post autor: marer »

Witam wszystkich.
Nadszedł czas na przedłużenie umowy w Play i nie wiem jaki router wybrać.
Na tą chwilę mam router b315 i jakoś tam chodzi średnio 20 download i 5 upload, chodzi na paśmie 800.
Router potrzebuję aby był zapasowy w razie W.
Do BTS mam duże odległości, najbliższy około 8 km więc nawet jak wezmę B618 to i tak go nie wykorzystam a cena duża.
Myślałem nad B525 bo podobny do B315 i w razie czego antena zewnętrzna podejdzie do obu taka sama.
Podpowiedzcie proszę najlepsze rozwiązanie ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router - przydłużenie umowy w play

Post autor: matek451 »

A zapewniłeś obie poprawę parametrów sygnału LTE u siebie kupując antenę? Od tego powinieneś zacząć. Tylko wtedy jest sens wymiany na router z LTE_-A , wtedy skorzystasz z agregacji LTE1800+800 która u ciebie jest dostępna. W innym przypadku po co przedłużać umowę w Play skoro można mieć internet LTE bez limitu, bez abonamentu u tego operatora za 5 zł/m-c i korzystać z niego na B315.albo skorzysta/ć z tych 1,41TB na karcie Orange Free za 100 zł z Allegro. Zasięg Orange z sieci LTE800 a BTS-y w Gniewczynie Łańcuckiej.
marer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2009-10-03, 18:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jaki router - przydłużenie umowy w play

Post autor: marer »

Dzięki Ci bardzo za odpowiedź.
Moja lokalizacja zamieszkania to:
Moja lokalizacja to : GPS: 50.123935 22.439060 ⇔ 50º07'26.17'' N 22º26'20.62'' E
Jak możesz z łaski swojej ogarnąć to na mapie i powiedzieć mi jaki net powinienem wybrać.
Powiem szczerze że do routera nie mam żadnych anten i przełączyłem na pasmo 800 bo jest szybciej niż na 1800
W tym momencie neta ciągne z jakiegoś BTS w Przeworska.
Zerknij proszę i podpowiedz mi co zrobić żeby polepszyć sygnał , orange u mnie kiepsko działa nawet sygnał w telefonie słabo łapie.
viewtopic.php?f=14&t=43114&start=45#top
Zerknij jak możesz w ten link pisałem jak to u mnie wygląda.
ODPOWIEDZ