Router LTE a limit prędkości

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Router LTE a limit prędkości

Post autor: matifcb »

Witam,

mam kartę z pakietem danych 1410gb do wykorzystania przez internet. Kartę sim mialem w telefonie i po zmierzeniu prędkości miałem około 50Mb/s. Jednak gdy udostępniłem internet ( zwykły hotspot ) na komputerze pokazuje mi prędkość tylko 30Mb/s. Ktoś powiedział, że prawdopodobnie telefon ogranicza jakoś i zaproponował kupno routera LTE. Jednakże przez Huawei E5573, który nabyłem transfer czy to przez rozszerzenie wifi czy komórkowa transmisje danych również na komputerze pokazuje tylko 30Mb/s. Skąd ta różnica? jak osiągnąć max jaki daje mi sygnał?
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Router LTE a limit prędkości

Post autor: matifcb »

odpiąłem router i położyłem przy oknie. Odrazu wyniki ponad 40 Mb/s.. wszystko chyba już jasne. Siła sygnału przy kompie na szafce w środku pokoju jest gorsza poprostu niż przy oknie...
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Router LTE a limit prędkości

Post autor: Hermogenes »

Wystaw za okno możesz mieć jeszcze lepiej.poz Hermogenes
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Router LTE a limit prędkości

Post autor: matifcb »

pewnie masz racje ale wystarczy mi tyle. Zawsze moge do routera kupic antene zewnetrzna za 50zl niz ryzykowac deszczem i zalaniem rutera. Tyle ze to dzialka wiec mi starczy w zupelnosci to co mam
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Router LTE a limit prędkości

Post autor: Hermogenes »

Czym zalejesz kupujesz śledzie albo ogórki w plastikowym wiaderku zjadasz do kiełbaski .Pokrywką wprowadzasz kable zalewasz klejem na ciepło pokrywkę przykrywasz wiaderkiem i gotowe/poz .Hermogenes
ODPOWIEDZ