Czas na antene zewnętrzną

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Czas na antene zewnętrzną

Post autor: bartex03 »

Witam,

W lokalizacji w której mieszkam mam jak na widelcu 3 maszty operatorów tzn plus/play/orange. Wszyskie na wprost moich okien w odleglosci okolo 3 km. Od wielu lat z korzystałem bez zadnych anten zewnętrzynych i osiagałem bardzo dobre prędkości.

Ostatnio cos sie lekko mówiąc "popsuło" bo LTE 1800 prawie mi nie dziala (play , orange) O plusie nie wspominam bo wymazałem tego pseudo operatora z pamięci bo numerze z Power Lte.
Jeżeli chodzi o LTE 800 u obu powyższych działa szybko i stabilnie. Z racji że czas zmienić wysłużony router - Planuje kupić Huawei B618.

Proszę o pomoc w doborze anteny zewnętrznej. Na masztach mam wszystkie zakresy LTE play orange.

Czy nadal topowy jest Sorensen czy może coś innego?

Moze się myle ale chyba Sorensen tylko pod 1800 ?

Dzięki za propozycje i pomoc
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Czas na antene zewnętrzną

Post autor: robertnik »

Bartex masz 302 komentarze. W którym dziale je pisałeś...
3km to trochę daleko na 2600, a tylko na tej częstotliwości jest szansa(nie pewnik) na mimo 4x4. Do czegoś takiego nie ma anten.
Jest spore prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że u Ciebie tańszy b525 będzie działał tak samo.
Oczywiście powinieneś porobić testy na tym co masz i przedstawić je w pierwszym poście, ale mając tyle postów na pewno sam o tym wiesz.
ODPOWIEDZ