Prośba o pomoc w dobraniu sprzętu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
deeptrance8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-06-25, 21:24

Prośba o pomoc w dobraniu sprzętu

Post autor: deeptrance8 »

Dzień dobry,

Zwracam się z prośbą o pomoc w dobraniu zestawu: modem/router, mifi/wifi, + antena/y, chodzi o mobilny internet - głównie przeglądanie stron www ewentualnie jakiś download czy oglądanie video online. W miejscu docelowym najlepszy zasięg ma Orange. Dane geogr.: szerokość geograficzna: 52.392695 | Długość geograficzna: 21.657155, do najbliższego BTS'a jest ok 4,11 km ukształtowanie terenu raczej płaskie + las.Wstępnie znalazłem kilka urządzeń, które poniżej wyposażone w 1 lub 2 wyjścia antenowe (TS-9 lub inne) generalnie zmieszczą się w budżecie + antena/y. Chcę wzmocnić sygnał anteną - fizycznie, średnio nie mam możliwości instalacji na dachu, ew. magnesem na parapecie.

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z poniższymi urządzeniami? Ich rozmiar nie stanowi problemu. Dodatkowo, tak jak napisałem wyżej
HUAWEI e5776
huawei e5577
Huawei E5377
Huawei e589
Huawei B593
ZTE MF28D
LTE MF910
ZTE MF283

Proszę o pomoc w dobraniu urządzenia + anteny. Dziękuję.
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w dobraniu sprzętu

Post autor: matek451 »

Kup kartę Orange za 5 zł w salonie, zarejestruj , podaj przy rejestracji dane adresowe i odbierz bonus 100GB. Za pomocą telefonu LTE zrób testy, na telefonie zainstaluj Network Cell info i pokaż screeny, zrób speedtesty. NCI pokaze parametry sygnału i dane BTS-a. W Strachówce działa BTS LTE800 Orange, tam też LTE800 T-Mobile. W Kątach Czernickich obydwaj maja tez pozwolenie na LTE800 ale trzeba je zweryfikować. Antena na 800MHz, minimum to 2xATK-10/800-980 ustawiona na BTS, Żadne wynalazki na magnes. Lokalizacja jest trudna więc antena musi być skuteczna i tylko na to pasmo, koszt około 200 zł. Rozumiem że to ma być pre-paid w Orange stąd zakup własnego sprzętu? Jeśli internet tylko domowy to żaden z wymienionych, stacjonarny router LTE B315s-22, te z Plusa, Play czy niebrandowane z Orange kupisz za około 250-300 zł, ewentualnie MF283= z Orange.Jeśli za drogo to za około 150 zł kupisz R5180As-22 tylko te z Plusa mają złącza antenowe. Jeśli ma być mobilnie i stacjonarnie to w ostateczności MiFi np. E5573 za około 100 zł lub hybrydowy E5170 za około 170-200 zł.
deeptrance8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-06-25, 21:24

Re: Prośba o pomoc w dobraniu sprzętu

Post autor: deeptrance8 »

Dziękuję za informacje. Precyzując... prepaid nie wchodzi w grę, mam spory pakiet w abonamencie + dodatkową kartę sim do tego celu.Internet ma być nie tylko do użytku domowego - mobilnie i stacjonarnie więc chyba wybrałbym E5170 oraz antenę/y. Tylko jak to rozwiązać ? Antena ATK 10 800-980 MHz ma złącze SMA i mają być dwie o ile dobrze zrozumiałem a E5170 ma złącze 2x TS-9, użyć odpowiedniego konektora? Jeśli chodzi o zasięg... może nie odda to w pełni obrazu sytuacji.. ale mam E5372 + zwykłą anteną na magnes. stawiam ją w na parapecie na piętrze razem z modemem. W Aplikacji uruchomionej przez przeglądarkę zasięg pokazuje 5 kresek HSPA+ lub 1 kreskę LTE w zależności do miejsca/pory dnia/pogody. + ciągłe zrywanie. Taki stan nie pozwala nawet na otwieranie stron www. Czy istnieje inne rozwiązanie niż antena kierunkowa i jej montaż na dachu? tak jak wspomniałem wcześniej raczej takie rozwiązanie nie będzie możliwe. Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w dobraniu sprzętu

Post autor: matek451 »

Prepaid bo teraz wiadomo ze chodzi o pakiet 1410GB jaki daje Orange do karty głosowej Orange Free. Ale jak masz inny w Orange to korzystaj. Masz już E5272 więc od biedy może być jako domowy. Ewentualnie kup coś stacjonarnego a MiFi uzywaj mobilnie. W twojej sytuacji do domu kupiłbym B315 a poza domem korzystał z E5372. Oczywiście mozesz kupić i E5170 . Do anteny zawsze konektory pasujące do modemu/routera. Jak działa pseudo antena już wiesz. Kreski zasięgu nic nie mówią. Chcesz mieć stabilne LTE kup 2xATK-10/800-980. Na 3G korzystasz z UMTS900HSPA+ NetWorks a BTS-y w Kątach lub Strachówce. Nie od dziś wiadomo że z reguły chodzi wolno.
deeptrance8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-06-25, 21:24

Re: Prośba o pomoc w dobraniu sprzętu

Post autor: deeptrance8 »

Witam wszystkich forumowiczów,

Mam modem/router Huawei 5170 + kartę sim Orange + spory pakiet GB. Modem sprawuje się w sumie bez zarzutu. Będąc na powietrzu jestem w stanie np stabilnie grać po sieci na laptopie podłączonym do modemu przez LAN.

Szukam dwóch rozwiązań:
1: które zwiększy z zasięg (transfer) LTE z Orange. Antena na dachu z różnych względów nie wchodzi w grę.
2: które zwiększy zasięg WIFI w domu (przy modemie ustawionym przy oknie też jestem w stanie grać po sieci na laptopie podłączonym do modemu przez LAN. Chciałbym udostępniać WIFI w całym domu oraz na powietrzu. Pytanie, czy któryś reapter WIFI będzie w stanie pociągnąć sygnał z modemu.

dane lokalizacyjne:
W miejscu docelowym najlepszy zasięg ma Orange. Dane geogr.: szerokość geograficzna: 52.392695 | Długość geograficzna: 21.657155, do najbliższego BTS'a jest ok 4,11 km ukształtowanie terenu raczej płaskie + las.
ODPOWIEDZ