Co wybrać w mojej lokalizacji

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
heni!ek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-06-28, 19:59

Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: heni!ek »

Cześć
Na codzień korzystam z neostrady 1 Mbps (brak możliwości technicznych na więcej + opłata jak za zboże) która zaczyna uniemożliwiać mi normalną pracę. Na telefonie od czasu do czasu pojawia mi się ikona "LTE" więc pomyślałem, że zainteresuję się internetem mobilnym jako podstawowym łączem do domu.

Prosiłbym o informację czy w mojej lokalizacji ma to sens i którego operatora wybrać. Teren zupełnie płaski.
Lokalizacja:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 61&zoom=17
https://goo.gl/maps/oc5gZrkDnY32

Jeżeli chodzi o sprzęt: mam gdzieś w szufladzie modem 3272s, ale nie upieram się przy nim.
Potrzebuję antenę (tak zakładam) i stabilny bezobsługowy router/routeromodem z wifi, nie powiem, że cena nie gra roli, ale nie jest tutaj najważniejsza. Zakup wyłącznie "z wolnego rynku", bez wiązania się umową z operatorem.

Kupiłem karty Playa, Orange, T-mobile i Plusa. Poniżej screenshoty z programu Network Cell Info Lite i Speedtesta. Sprawdzałem na telefonie Moto G 2nd LTE, teoretycznie obsługuje pasma:

Kod: Zaznacz cały

2G: 850 / 900 / 1800 / 1900 
3G: 850 / 900 / 1900 / 2100 
4G: 800 / 1800 / 2100 / 2600
orange.jpg
play.jpg
plus.jpg
tmobile.jpg
Z góry dzięki za pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

W Orange połączenie z BTS-em UMTS3100HSPA+DC w Tłuszczu, Nowa 40. Na nim jest też LTE1800NetWorks i z nim powinieneś się tez połączyć tak jak w T-Mobile gdzie połączenie LTE jest właśnie z tego BTS-a. W Plusie połaczenie LTE z BTS-em w Tłuszczu_Zaściankowa ale raczej z LTE800Sferii, tam tez LTE1800Aero2. w Play na 3G trudno określić połączenie na 3G, najblizszy BTS w Tłuszczu, Kraszewskiego 2. Biorąc pod uwagę zasięg oraz wymagania stawiałbym na Orange i ofertę 1410GB na karcie OFnK. Ze sprzętu w zależności od budżetu B315 lub coś z LTE-A np. B525, B618 czy E5186. Do tego antena zewnętrzna na wybrane pasmo, do LTE1800NetWorks Dual LTE 1800MHz. Trzeba też sprawdzić czy nie działa tez LTE800 dla Orange.
heni!ek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-06-28, 19:59

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: heni!ek »

Dzięki. LTE-A ma jakieś zalety przy słabym zasięgu?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

Póki co to masz u siebie w Orange i T-mobile zasięg LTE1800 NetWorks z BTS-ów Zaściankowa czy Nowa 40. Ale na tych BTS-ach maja oni pozwolenia na LTE800 i LTE2600. Podobnie jest z BTS-a w Mokrej Wsi. Na pewno działa LTE_A 1800+800 dla T-mobile z Kraszewskiego 2 , możliwe że też dla Orange. Na dzień dzisiejszy wystarczy ci pewnie B315 do LTE1800 i antena dualna na to pasmo. W przyszłości gdyby uruchomili LTE800, LTE32600 na tych pobliskich BTS-ach mógłbyś powalczyć o LTE-A.
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

Podepne się pod temat. Jestem zielony w tym temacie. Szukam informacji na temat tego jakiego dostawcę wybrać. Myślę ze najlepszą opcją będzie wybór t-mobile za 79,9zl nielimitowany. Czytałem cały temat i wygląda to obiecująco. Wiec teraz mam do was prośbę, byście doradzili mi jaki router/modem od tego operatora wybrać. A może wziąć umowę bez urządzenia i kupić je we wlasnym zakresie? Lokalizacja to Nakło Śląskie ,. Ulica dworcowa. Czy do routera konieczna będzie dodatkowa antena? Co jesli jej nie bedzie? Bardzo prosze o rady, najlepiej t w przełożeniu na język bardziej zrozumiały dla laika ;D
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: robertnik »

Fajnie że podpinasz się pod istniejący temat. Zerknij na parę podobnych i zobacz co trzeba sprawdzić. Przy okazji zwróć uwagę na stopki, jeden Kolega wypożycza sim tmobila z nolimitem i robi to taniej niż wzmiankowana kwota.
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

No właśnie czytam, aczkolwiek te wszystkie oznaczenia btsow, lte nic mi nie mowia. Myslalem właśnie żeby kupić starter t-mobila i spr prędkość na telefonie. Nawet jest reklama na forum, darmowego z 20gb internetu. Jeśli na fonie prędkości pobierania, sciagania i ping beda zadowalające, tzn ze to samo uzyskam na komputerze, z jakimś routerem, bez dodatkowej anteny? Rozmawiałem tez z konsultantem z t-mobile, polecał mi jakiś router. No ale jak zacząłem czytać. , jak do różnych btsow polecacie różne routery, to zwatpilem czy aby na pewno konsultant poleca mi najlepszy.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: robertnik »

Robisz testy na telefonie, jak w pierwszym poście. Nie, nie polecamy różnych ruterów do różnych BTSów tylko optymalny na konkretnej lokalizacji.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

W Nakle Śląskim działa BTS LTE1800NetWorks, trzeba zrobić testy na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info. Pokaże parametry sygnału i dane BTS-a, do tego speedtesty. Karta T-Mobile, ta z 20GB. Jak abonament T-Mobile to tylko z B525. Jak bez sprzętu to Orange free na Kartę z" Grunwaldem "czyli 1,41TB za 100/200 zł. Sprzęt własny, zależnie od budżetu. Ewentualnie DIL na karcie RBM na Kartę 5. Play ma w pobliżu dwa BTS-y z kompletem pozwoleń na LTE.
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

Dobra, zacznę od testów, ale to najwcześniej w przyszłym tygodniu. Konsultant polecał mi D-Link DWR-921 LTE . Poczytałem trochę o tym z RBM i wydaje się to dość skomplikowane. Jest jeszcze opcja cyfrowego polsatu, podobno tez korzysta z btsów playa, włąściwie jest on bardzo blisko, a bts t-mobile jest na oko jakies 4km dalej, po drodze są drzewa oraz trakcja kolejowa, to tez może mieć jakieś znaczenie. No ale spr na fonie to się okaże. Tyle, z tego co tu czytałem t-mobile wychodzi najlepiej jeśli chodzi o faktycznie nielimitowany net, bez lejka. W polsacie za podobne pieniądze dostane chyba 90 gb, które raczej szybko się skończy. Reasumując obecnie mam neta na kablu, bez żadnych limitów, 50mb/s, nigdy żadnych problemów, ale przeprowadzam się i jedyną opcją jest internet mobilny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

Konsultant polecił ci router sprzed 5 lat, wciska ci stary szajs .t-Mobile korzysta z sieci LTE1800 Networks i własnego LTE800 oraz LTE2600, w Nakle -Wapienniki działa BTS LTE1800NetWorks na pozwoleniu Orange. Brak LTE2600 i LTE800. Z tego samego korzysta też Orange. Play ma BTS przy Wieczorka 13, powinno działać LTE1800, LTE2100 i LTE800, LTE2600 raczej nie. Działa agregacja LTE-A. CP korzysta z sieci LTE1800Aero2 i LTE800Sferii, BTS na Wapiennikach na maszcie Orange, działa LTE-A z LTE1800+800. W CP sprzęt jest na wypożyczenie i płaci się dzierżawę.
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

Naprawdę bardzo wam dziękuję za te wszelkie informacje oraz za cierpliwość. Podsumowując czy coś z tego zrozumiałem. Ani t-mobile ani CP nie korzysta z BTS na ul. wieczorka ( tego który znajduje się najbliżej mojego przyszłego miejsca zamieszkania ). Zarówno t-mobile oraz cp korzysta z LTE1800. t-mobile BTS lte1800 NetWorks a cp z LTE1800Aero2 oraz dodatkowo z LTE800Sferii. Posiadając te informacje, ( do mnie najbardziej przemawia że zarówno cp oraz t-mobile korzystaja z bts znajdujących się w tej samej odległości) , można bez testów założyć że prędkość dw oraz up będzie porównywalna ? Może nawet nie tyle prędkość co zasięg - w sensie , że skoro CP już tam działa i nie ma problemów z połączeniem to z t-mobile również problemu nie powinno być ?( testy i tak wykonam, zamówiłem już startet.) No chyba ze LTE 800 Sferii jest lepsze i w tym wypadku CP ma przewagę. Co do routera, dobrze ze Was spytałem, po przeczytaniu kilku tematów miałem wątpliwości czy aby na pewno konsultant ma rację ( swój wybór tłumaczył antenkami które ów router posiada )
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

Witam ponownie. Zrobiłem testy na karcie t-mobile , na telefonie z lte. Niestety nie było możliwości wyboru tylko lte, lecz 2g, 3g i lte jednocześnie. Jak widać na zdjęciach, najpierw połączyło mnie chyba na 3g, dopiero później na lte. Bardzo proszę o informację, co dokładnie wynika z tych testów i co polecacie zrobić. Czy w takiej lokalizacji wybór T- mobile to jest dobry pomysł? Jeśli tak, to czy nadal dobrą opcją jest wybór routera b525?




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-07-08, 19:54 przez Szymon1988, łącznie zmieniany 1 raz.
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

W pierwszym wypadku połączenie na 3G z UMTS2100HSPA+DC T-Mobile z BTS-a Networks Wapienniki. To na LTe to ten sam BTS ale tym razem to LTE1800NetWorks. Parametry sygnału nawet niezłe, testy w domu czy na zewnątrz?. Jeśli odpowiada ci abonament no-limit w T-mobile za 79,99 to bierz go z tym B525. Inny sprzęt w T-mobile nie wart uwagi. Możliwe że T-Mobile wraz z Orange odpalą na tym BTS-ie LTE2600 i agregację pasm i wtedy router jak znalazł.
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

Testy w domu przy oknie, tam gdzie z założenia ma stać router. Czy odpowiada, to się okaże, z tego co piszą w temacie o nim, wypada najkorzystniej, czyli faktyczny no limit, no chyba ze ktoś "przegina".
W takim razie zdecyduję się na ten abonament.
Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, czy jest możliwość wyboru na tym routerze, czy chcemy by połączył się z 3g czy z lte1800? Czy może jest to kwestia losowa ? Tak samo jeśli chodzi o przyszłość, jeśli by t-mobile i orange odpalili lte 2600 i agregację pasm, to czy router sam zmieni ustawienia, czy trzeba zrobić to samemu?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

Na B525 działa skrypt pozwalający wymuszać konkretne pasma LTE oraz agregację konkretnych pasm LTE. Więcej informacji masz viewtopic.php?f=11&t=48555 A ta oferta jest szczególnie opłacalna dla klientów posiadających taryfę T3 w T-Mobile http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 013605.pdf
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

Dzięki wielkie, co do routera to będę się bawił jak już go dostanę, raczej nie prędzej jak za miesiąc, na razie nie jest mi potrzebny. Co do tej taryfy t3, to trochę mi namieszałeś. Czytałem cały temat o necie bez limitu z t-mobile za 79.99 z routerem, ale nic nie było o taryfie t3. Czytam teraz ten regulamin i różne artykuły o tej taryfie i nie mam pojęcia o co tam do końca chodzi. Telefon mam na kartę w virgin mobile , no limit plus 11 gb neta , za 29 zł miesięcznie. Nie wiem jak by to zrobić, żeby wyjść na tym lepiej niż na zakupie abonamentu za 79.99 zł z routerem, na 24 miesiace, w tym 6 miesięcy za 1 zł.
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Luk45z »

A ty chcesz sam internet mobilny czy też telefon? Tu masz dokładny regulamin do oferty mobilnego internetu na abo http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 013012.pdf wraz z routerem na raty w jednej miesięcznej opłacie.
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Luk45z »

a jeśli chcesz coś o taryfie T3 to ona jest z telefonem lub bez tutaj więcej info https://komorkomat.pl/promocja/t-mobile ... pernet-t3/

Szymon1988 pisze:w tym 6 miesięcy za 1 zł.
Ta opcja jest bez sprzętu czyli otrzymujesz tylko kartę sim. Sprzęt musisz sobie wtedy kupić sam. To co podesłałem wcześniej jest to opcja ze sprzętem w ratach plus usługa internetu.
Ostatnio zmieniony 2017-07-08, 22:00 przez Luk45z, łącznie zmieniany 2 razy.
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

Taryfa T3

dwie dodatkowe karty SIM do dzielenia pakietu danych na różnych urządzeniach,
opłata miesięczna – 79,95 zł bez telefonu i 99,95 zł z telefonem,
nielimitowane rozmowy do wszystkich (komórki + stacjonarne),
nielimitowane rozmowy do wszystkich zagranicą (komórki + stacjonarne, 12 krajów)
nielimitowane SMS-y i MMS-y w Polsce i w 12 krajach zagranicznych,
pakiet danych – nielimitowany z lejkiem 1 Mbit/s po przekroczeniu 20 GB,
pakiet danych zagranicą – 1 GB, 12 krajów,
aplikacje Facebook, Messenger, WhatsApp, Twitter, Tidal, Mybox, Navigacja, MyDysk i radio internetowe nie pobierają danych z pakietu.


Tak więc dostaje 2 karty sim, jedna do rutera , druga do fona. Nie muszę placić 29 zł obecnemu operatorowi za no limit w fonie. No ale co mi po tym jeśli : " pakiet danych – nielimitowany z lejkiem 1 Mbit/s po przekroczeniu 20 GB"
No chyba ze inaczej, najpierw t3 na 2 telefony, wychodzi no limit za 40zł na miesiąc za osobę. Następnie w polączeniu z t3 mogę wziąć neta za 39,99 zł ( z routerem ? ) miesięcznie:
Abonament + miesięczna rata
z rabatem spod tabeli; w nawiasie
wartość
sumy
bez rabatu
39,99 zł

A może : Abonament przez pierwsze 24 miesiące
z rabatem spod tabeli; w
nawiasie jego wartość bez rabatu
4,99 zł.

Reasumując, jeśli bym wziął najpier t3 to wychodzi 24x 79.95zł plus net mobilny do domu 24 x 4.99zł ?
Zamiast tego co teraz płacę czyli za 2 telefony 60 zł plus rata za mobilny by była po 6 miesiącach 79.99zł
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

Luk45z pisze:A ty chcesz sam internet mobilny czy też telefon? Tu masz dokładny regulamin do oferty mobilnego internetu na abo http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 013012.pdf wraz z routerem na raty w jednej miesięcznej opłacie.
No właśnie kierowałem się ku temu, fona mam na karte z virgin, właściwie to dwa, mój i narzeczonej, lada dzień żony :D . No ale matek wyszedł z tematem o taryfie t3 i połączeniu jej z netem i staram się zrozumieć, jak to zrobić i czy w ogóle się tak da, żeby wyjść na tym korzystniej niż na zakupie samego neta za 79,99zł.
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Luk45z »

Inaczej jak często siedzisz na necie i do czego będzie on używany, oraz ile osób go będzie używało. Jak sam zauważyłeś po przekroczeniu 20GB masz już przykręcony kurek do 1Mbit/s co dla mnie było by dość dużym ograniczeniem którego nie mógł bym przeskoczyć. Wg mnie wzięcie samego internetu mobilnego za 79,99zł wraz ze sprzętem jest lepsze bo nie masz żadnego ograniczenia po przekroczeniu tych 20Gb i max na miesiąc masz 100GB do zużycia.
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Luk45z »

Jeśli chodzi o telefon to może będzie lepiej wziąć coś w duecie... Plus GSM ma taką ofertę http://www.plus.pl/abonament-duet/przenies-numer środkowa taryfa za 59,99zł jak inni operatorzy wyglądają to nie wiem. Chyba, że nie chcesz brać kolejnego abonamentu.
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

Jeśli te 20 gb odnosiłoby się też do neta mobilnego to nie ma o czym mówić , jest to za mało. Ale może jest tak że najpierw bierze sie taryfe t3 za 79,95 zł i to jest na dwa telefony do podziału, czyli po 10 gb , w zupelności by nam wystarczyło. Do tego mając już t3 można dobrć neta do domu z routerem bez limitu, taniej niż jakbym nie miał telefonu od nich. Jeśli tak to jaka była by cena za neta do domu 4,99, czy 49,99 z routerem czy bez?
Z innej beczki, skąd Ci się wzieło te 100gb? Owszem jest zapis : Po przekroczeniu przez Abonenta korzystającego z
usługi
„LTE bez limitu danych” 100 GB transmisji danych w technologii LTE w
Cyklu Rozliczeniowym, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb
/s w
przypadku danych pobieranych oraz nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku danych wysyłanych. Ograniczenie to nie będzie miało wpływu na prędkość transferu danych poza usługą„LTE bez limitudanych”

ale ten zapis nie dotyczy taryfy INTERNET MAX. LTE bez limitu danych jest to usługa opcjonalna która " nie dotyczy tej taryfy ( jak wynika z tabelki i jak nie raz było napisane w temacie o t-mobile)
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

Tak jak mówiłem mam dwa telefony w virgin na karte , miesięcznie płacę 60 zł . Do tego doszłoby 18 miesięcy abonamentu z t-mobile 79.99zł. Jeśli zmiana operatora ( skorzystanie z t3 do podziału na dwa telefony, plus internet max do domu bez limitu ) wyszło by zdecydowanie taniej, to można by się nad tym zastanowić.
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

Luk45z pisze:Jeśli chodzi o telefon to może będzie lepiej wziąć coś w duecie... Plus GSM ma taką ofertę http://www.plus.pl/abonament-duet/przenies-numer środkowa taryfa za 59,99zł jak inni operatorzy wyglądają to nie wiem. Chyba, że nie chcesz brać kolejnego abonamentu.
Czyli no limit i 5 gb na glowę za 30 zł na osobę. W virgin na kartę mam to samo tylko neta mam 11gb na osobę , też za 30zł. No może poza mmsami, ale tego nam nie potrzeba.
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Luk45z »

Wychodzi na to, że będziesz mieć dwie karty sim, z czego druga nie pozwala wykonywać połączeń czy wysyłać wiadomości SMS, ale może być używana do rozdzielania internetu. Na przykład na tablecie z wbudowanym modemem LTE. Czyli wychodzi na to, że pakiet internetowy będzie osobny na obydwóch kartach LECZ po PRZEKROCZENIU 20GB prędkość spada do 1Mibt/s.

Co do internetu MAX Internet lte 4g – tylko SIM – Internet bez limitu - to TAK tam nie MA LIMITU, to co jest napisane w Regulaminie, ale jak spojrzysz zaraz pod wyborem taryfy jest zapis

W usłudze „LTE bez limitu danych”, po przekroczeniu 100 GB Internetu LTE w cyklu, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s za dane wysłane i 2 Mb/s za odebrane. więc jak dla mnie niby jest limit niby go nie ma, bo kto na mobilny internecie zużyje w miesiąc 100GB.
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Luk45z »

Szymon1988 pisze:
Luk45z pisze:Jeśli chodzi o telefon to może będzie lepiej wziąć coś w duecie... Plus GSM ma taką ofertę http://www.plus.pl/abonament-duet/przenies-numer środkowa taryfa za 59,99zł jak inni operatorzy wyglądają to nie wiem. Chyba, że nie chcesz brać kolejnego abonamentu.
Czyli no limit i 5 gb na glowę za 30 zł na osobę. W virgin na kartę mam to samo tylko neta mam 11gb na osobę , też za 30zł. No może poza mmsami, ale tego nam nie potrzeba.

No tutaj to był tylko taki przykład nie musi być to PLUS, wg mnie co powinieneś zrobić to udać się do salonu TM i powiedzieć im czego szukasz i co mogą ci zaoferować. Bo wygląda na to, że chcesz mieć internet mobilny, oraz dwie karty sim oraz router w jednej opłacie... a z tym może być ciężko.

Jak dla mnie zostać w Vigin Mobile i weź sam internet mobilny w TM wraz z urządzeniem za 79,99zł i taka opcja będzie chyba będzie najlepiej.
Szymon1988
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-07-03, 18:28

Re: Co wybrać w mojej lokalizacji

Post autor: Szymon1988 »

Spójrz na tabelkę w regulaminie " lte bez limitu " to jest opcja dla tanszych taryf. W taryfie najdrozszej Max. , w wierszu z "usługą lte bez limitu" jest jasno napisane ze ; nie dotyczy.
ODPOWIEDZ