internet do laptopa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
netka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-12-16, 20:03

internet do laptopa

Post autor: netka »

mam pewnien problem. Posiadam laptopa i chciałam zainstalować w nim internet bezprzewodowy iPlus. Jednak okazało się że "prostokątny" modem nie pasuje do mojego laptopa, gdyż jest do niego potrzeby inny modem "z wycięciem". Ma być on dostępny w Polsce za około rok. Nie chcę tyle czekać, co najlepiej zrobić?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: internet do laptopa

Post autor: zDaleKi »

Najprostszym wyjściem jest kupno modemu na USB lub użycie telefonu (z GPRS/EDGE/UMTS) zamiast modemu.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: internet do laptopa

Post autor: damis »

Jest dostępna karta Merlin XU870 (z interfejsem ExpressCard). Jeśli to jest ten interfejs to powinno CI pomóc. Jest tylko jeden problem - ExpressCard ma dwa typy złączy 26 i 68 pinowe. Jeśli masz gniazdo 34 mm to pasuje wąska karta 26 pinowa i taka jest w Erze. Jeśli masz gniazdo 54 mm, ale w środku złącze 26 pinowe (tu jest to wycięcie) - to ta karta też będzie pasować, natomiast jeśli masz gniazdo 54 mm i złącze 68 pinowe - to takich kart nie ma jeszcze nikt. I wtedy pozostaje Ci tylko modem USB (albo Option Icon albo Huawei E220)

8)
ODPOWIEDZ