Modem LTE z routerem do domu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Konradop
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-13, 01:40

Modem LTE z routerem do domu

Post autor: Konradop »

Witajcie,
przepraszam za powielanie tematu (bo już takich tu pełno) ale ja jako całkowity laik w temacie czytam i czytam i dalej jestem głupi ... :szok:
Chcę mieć w domu internet po WIFI, jako że nie ma tu żadnych kablówek musi być bezprzewodowy LTE.
No i proszę Was tu o pomoc w doborze sprzętu i operatora.
Obecnie mam Airboxa2 i Orange ale jak to działa to pominę milczeniem :facepalm:
mieszkam dokładnie tu : 50.022707, 20.205786
Orange - zasięg kiepski (i w Airboxie i w telefonach) - oczywiście w domu - na zewnątrz jest lepiej,
Myślę o Plusie gdyż w tel (LG G3) wewnątrz LTE działa OK a że i na telefony i na internet właśnie skończył mi się abo to mogę się przenieść gdzie bądź (w Plusie miał bym rabat za smart dom)
Teraz co do sprzętu to myślę że jeden router mi całego domu nie obskoczy po WIFI i jak to zrobić żeby wszędzie było ? a nie wydać kupy kasy
Czy da się jeden Router główny z modemem LTE (tu prośba o poradę co kupić) i do tego podpiąć jakoś np drugi tani z samym WIFI żeby powiększył zasięg ? Chciałbym się zmieścić w rozsądnych pieniądzach, powiedzmy ok 400 zł
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE z routerem do domu

Post autor: robertnik »

Według mapy masz niecały kilometr do BTSa Play z kompletem pozwoleń. Kup starter RBM z puszką(poszukaj na stacjach Orlen), albo taki i sprawdź. Plusa zostaw na sam koniec.
Sprzęt po testach.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem LTE z routerem do domu

Post autor: matek451 »

A jakie osiągasz prędkości na LTE W Plusie w godzinach szczyt internetowego? Zasięg z BTS-A LTE1800Aero2( okolice Mokrej), zrób testy na Lg z aplikacją Network Cell Info i speedtesty, pokaż screeny. To samo dla Play, w pobliżu przy Wielickiej działa BTS z LTE1800, LTE2100 i LTE800, działa LTE-A 1800+800. W Plusie zwróć uwagę na regulamin usługi i FUP. Teraz sprzęt w Plusie jest na raty np. B315 bez LTE-A to koszt 15x24 zł, router z LTE-a czyli DWR-960( skądinąd słaby) to już 25,50x24=612 zł. czyli ceny właściwie wyższe niż na wolnym rynku.Oczywiście do tego abonament w SmartDom z 50% rabatem np. 50GB + "nielimitowane" LTE za 25 zł/m-c. W Play nadal mozna mieć za 5 zł nielimitowany LTE bez umowy na karcie RBM na Kartę 5 z RWK dzięki usłudze DIL. Sprzęt kupujesz własny. Zasięg WiFi w dużym domu rozszerzasz dodatkowym AP( router jako AP) połączonym do routera LTE kablami po LAN lub transmiterami PLC po sieci elektrycznej. Koszt 50-100 zł. Zasięg LTE w Orange masz z BTS-a LTE800orange Zagórze. W Orange teraz 1410GB na wiele m-cy za doładowanie 200zł karty Orange Free, kasa zostaje na koncie. Na Allegro karty z 1410GB wazne długi czas po 100 zł, oczywiście tylko sam bonus na nich.
Konradop
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-13, 01:40

Re: Modem LTE z routerem do domu

Post autor: Konradop »

Dzięki za pierwsze wskazówki,
porobię testy i wstawię wyniki.
Co do sprzętu to wolę jakiś kupić na wolnym rynku, nawet jeśli by się skończyło na Plusie to i tak brał bym bez sprzętu.
Czy rozszerzenie zasięgu za pomocą drugiego routera ale bez kabli to kicha? (łatwiej by było gdybym nie musiał ciągnąc przewodu :)
ODPOWIEDZ