Router do Huawei E3372 + drukarka print server

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
qqq1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-07-16, 09:03

Router do Huawei E3372 + drukarka print server

Post autor: qqq1 »

Witam serdecznie,

Czy ktoś z szanownych użytkowników użytkuję Huawei E3372 Hilink z routerem?
Obecnie mam router Asus RT18U i modem z nim współpracuję średnio. Niby mam zasięg LTE, ale niektóre strony ładują się bardzo długo, albo wcale, mbank, getinbank, youtube się mocno tnie. Kiedy podłącze modem przez usb do laptopa wszystko działa bezproblemowo.
Podkusiło mnie kupić ten router bo wdziałem zestawy Asus RT18U + Huawei E3372, więc pomyślałem że skoro sprzedają takie zestawy tzn. że router musi doskonale współpracować z tym modemem 4G. Niestety byłem w błędzie. Router sprzedaję jeszcze w tym tygodniu, zainstalowałem na nim Tomato i nie wiele to pomogło, chcę się go pozbyć i zamienić na inny.

Polećcie mi proszę routery (najlepiej z dwoma portami usb, ale mam huba, więc nie jest to konieczne), które bezproblemowo współpracują z tym modem 4G (Huawei E3372), zależałoby mi również żeby dobrze współpracowały z drukarką Brother DCP J125. Ausu RT18U z tą drukarką współpracuję kiepsko, drukuję pół strony, albo wcale. Tani TL-WR841N współpracował z tą drukarką bezproblemowo.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router do Huawei E3372 + drukarka print server

Post autor: dzejk »

Znany problem - routery z chipem Broadcoma słabo współpracują z modemami hilink - trzeba przerobić go na tryb zwykły.
qqq1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-07-16, 09:03

Re: Router do Huawei E3372 + drukarka print server

Post autor: qqq1 »

dzejk pisze:Znany problem - routery z chipem Broadcoma słabo współpracują z modemami hilink - trzeba przerobić go na tryb zwykły.
Teraz to już wiem. Ten problem dotyczy wszystkich routerów z chipami Broadcom, czy tylko z tym konkretnym chipem BCM4708?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router do Huawei E3372 + drukarka print server

Post autor: dzejk »

Z tego co wiem, to tylko starszy model rt-n10 nie miał kłopotów z hilinkiem.
Ponoć najnowsze (czyt. najdroższe) modele z chipem ARM Broadcoma, z nowym sterownikiem już też działają ok.
Sam używam zestawu jak niżej i działa bez problemu hilink. Drukarkę brothera mam po wifi.
qqq1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-07-16, 09:03

Re: Router do Huawei E3372 + drukarka print server

Post autor: qqq1 »

Powiedz mi jeszcze, na TP-LINK TL-WR1043ND v2 widzę masz wgrany firmware Gargoyle, pamiętasz czy na oryginalnym firmware TP Linka e3372 działał ci? Czy może nie sprawdzałeś tego? Jak ze stabilnością na Gargoyle, zrywa połączenie, zawiesza się?

Akurat wgranie alternatywnego firmware to nie jest duży problem, jak na razie korzystałem tylko z Tomato, ale mogę się pobawić Gargoyle w nowym routerze jaki kupię :D. TP-LINK TL-WR1043ND v2 wygląda ciekawie.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router do Huawei E3372 + drukarka print server

Post autor: dzejk »

Oryginalny soft tp-linka nie wspiera modemów usb, więc musowo trzeba instalować alternatywny soft.
Jest stabilnie, a jeśli coś się z rzadka przywiesi, to raczej z winy operatora play.
Wersji v2 już raczej nie dostaniesz, teraz jest w sprzedaży wersja v4.
Ja bym Ci jednak proponował zostać przy asusie, bo to dobry router, tylko wymień soft w modemie.
Tomato masz w jakiej wersji ? Od shibiego czy kile72 ?
qqq1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-07-16, 09:03

Re: Router do Huawei E3372 + drukarka print server

Post autor: qqq1 »

Tomato mam od Shibiego, Asusa się jednak pozbędę mam już kupca. Znalazłem jeszcze Fritzbox 4020, i 4040 dopytam na forum fritzboxa jak ten router współpracuję z e3372. Bo też widzę na oficjalnym sklepie sprzedają zestawy Frtizbox 4020 + e3372.
ODPOWIEDZ