Wybór operatora i sprzętu w mojej lokalizacji?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
CzarnyElo
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2009-08-12, 14:56
Lokalizacja: z Wi Fi

Wybór operatora i sprzętu w mojej lokalizacji?

Post autor: CzarnyElo »

Cześć,

ja jestem już szczęśliwym użytkownikiem LTE w sieci Orange w czym bardzo pomogło mi to forum... Teraz przyszła pora na brata.

Lokalizacja to Iwiny k. Wrocławia, dane współrzędne - 51.043639, 17.070409. Najbliżej i bez przeszkód jest do masztów Play oraz zbiorczego pozostałych sieci w Żernikach Wrocławskich. Dobrze znacie się na tych parametrach i częstotliwościach, na co najlepiej postawić?
1. Ja doradzam bratu Play, bo ma najlepszą ofertę sprzętową, czy możecie polecić coś innego dla tej lokalizacji?
2. W zestawie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> sprawdzony router Huawei B310, czy warto dopłacić prawie 300zł do nowości jaką jest Huawei B715? Czy w tej lokalizacji jest szansa na agregację pasm u któregoś z usługodawców? Czy brat, jako zupełny laik, który używa Internetu jedynie do przeglądania stron bez żadnego ściągania wykorzysta możliwości lepszego routera i warto tyle dopłacić?
3. Rozważania nad anteną Cybertech, tylko jaką konkretnie byście polecali? Zastanawiam się, czy warto w ogóle kupować antenę, jeżeli router będzie stał na strychu blisko okna dachowego z którego widać maszt?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję!
ODPOWIEDZ