router LTE - jaki wybrać - prosze o pomoc

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kam912
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-06, 14:41

router LTE - jaki wybrać - prosze o pomoc

Post autor: kam912 »

Witam, proszę o pomoc w wyborze routera LTE,nie znam się na tym. Dotychczas korzystam z DWR-116 + huawei e3372, umowa z T-mobile jeszcze 15 miesięcy i prędkość od 7mb do 18 mb max osiągam. Niedawno kupiłem nowy telefon Samsung Galaxy s7 edge, przełożyłem kartę z t-mobile i prędkość na telefonie w speedtest.net osiągnęła 120 mb. Na telefonie lte+ widnieje. Doznałem szoku że takie prędkości są możliwe. Z racji tego że mam jeszcze 15 miesięcy do końca umowy w t-mobile nie ma sensu podpisywać 2 umowy z UPC żeby mieć szybszy internet, więc chciałbym kupić jakiś lepszy router. Zastanawiam się nad Huawei b525 a huawei b618. Z tego co widzę ten drugi jest lepszy ale sporo droższy. Na allegro pierwszy mógłbym kupić za 4-5 stów. Drugi natomiast za 7 stów aż jeśli chcę mieć 2 lata gwarancji. Nie wiem czy jest sens tyle wydawać w moich lokalizacjach. Nie znam się na tych agregacjach pasm a boję się czy ten droższy nie będzie działał tak samo jak pierwszy i przepłacę. Proszę o pomoc. 1) lokalizacja, operator tmobile, bts blisko jakiś 1 km ode mnie, full zasięg w domu, 2 ) lokalizacja, operator play, bts z 1 zdjęcia z 3-4 km od domu, bts z 2 zdjęcia z 8-10km od domu, na zewnątrz antena na dachu lte, ten sam sprzęt w drugiej lokalizacji, max 20 mb na antenie
1 lokalizacja.png
2 lokalizacja.png
jarosz99
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2017-07-19, 15:34

Re: router LTE - jaki wybrać - prosze o pomoc

Post autor: jarosz99 »

Podepnę się pod to pytanie. Czy jest sens wydawać ok 400 zł na huawei b525 z T-mobile? Praktycznie nie da się go kupić taniej, a te z Play kosztują od 450 wzwyż. Z tego co wiem, to jakieś 2 miesiące temu można było kupić taki router taniej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE - jaki wybrać - prosze o pomoc

Post autor: matek451 »

@kam912Tu nikogo nie interesują okrojone screeny( bez lokalizacji) z pozwoleniami na BTS-ie. Wbrew temu co sądzisz po numerze pozwolenia potrafimy je zlokalizować i to nie żadna tajemnica. Nie rozumiem takich ludzi jak Ty, prosisz o pomoc a totalnie lekceważysz druga stronę. Bo za takowe uważam wycięcie lokalizacji z pozwoleń UKE, nie wspominając że jak chce się pomocy to podaje się swoją lokalizację. Jak się nie chce współpracować to należy pytać wróża Macieja.
kam912
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-06, 14:41

Re: router LTE - jaki wybrać - prosze o pomoc

Post autor: kam912 »

matek451 pisze:@kam912Tu nikogo nie interesują okrojone screeny( bez lokalizacji) z pozwoleniami na BTS-ie. Wbrew temu co sądzisz po numerze pozwolenia potrafimy je zlokalizować i to nie żadna tajemnica. Nie rozumiem takich ludzi jak Ty, prosisz o pomoc a totalnie lekceważysz druga stronę. Bo za takowe uważam wycięcie lokalizacji z pozwoleń UKE, nie wspominając że jak chce się pomocy to podaje się swoją lokalizację. Jak się nie chce współpracować to należy pytać wróża Macieja.
wyluzuj ;) nie znam się ;) jak ma to pomóc to dorzucam jeszcze to:
lokalizacje poprawione.png
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE - jaki wybrać - prosze o pomoc

Post autor: matek451 »

Jak się nie znasz to tym bardziej powinieneś zacząć od podania swoich 2 lokalizacji bo to podstawowa i niezbędna informacja. My tu się znamy i nie potrzebujemy takich pseudo informacji z pozwoleń UKE na BTSearch. . Ludzie ogarnijcie się, pojawia się coraz więcej osób które oczekują tutaj cudów bez podania podstawowej informacji jaką jest lokalizacja, w której korzystają z internetu mobilnego. Na BTS NetWorks Zabrodzka13 to tylko pozwolenie T-mobile. Najbliższe działające to LTE1800NetWorks Zabrodzka 15, Wałbrzyska 28 i Karmelkowa28. Na tym ostatnim możliwe że działa LTE800T-Mobile( działa LTE800 Orange) i agregacja LTE1800+800.W Zabkowicach i Szklarach Hucie Play ma komplet pozwoleń na LTE, działa zapewne LTE1800, LTE2100 i LTE800 ale trzeba sprawdzić.Podobnie jak LTE2600. Do tego LTE-A 1800+800
kam912
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-06, 14:41

Re: router LTE - jaki wybrać - prosze o pomoc

Post autor: kam912 »

matek451 pisze:Jak się nie znasz to tym bardziej powinieneś zacząć od podania swoich 2 lokalizacji bo to podstawowa i niezbędna informacja. My tu się znamy i nie potrzebujemy takich pseudo informacji z pozwoleń UKE na BTSearch. . Ludzie ogarnijcie się, pojawia się coraz więcej osób które oczekują tutaj cudów bez podania podstawowej informacji jaką jest lokalizacja, w której korzystają z internetu mobilnego. Na BTS NetWorks Zabrodzka13 to tylko pozwolenie T-mobile. Najbliższe działające to LTE1800NetWorks Zabrodzka 15, Wałbrzyska 28 i Karmelkowa28. Na tym ostatnim możliwe że działa LTE800T-Mobile( działa LTE800 Orange) i agregacja LTE1800+800.W Zabkowicach i Szklarach Hucie Play ma komplet pozwoleń na LTE, działa zapewne LTE1800, LTE2100 i LTE800 ale trzeba sprawdzić.Podobnie jak LTE2600. Do tego LTE-A 1800+800
ok, to jaki router Twoim zdaniem wybrać? potrzebuję 2 routery dla każdej z lokalizacji i mam dylemat czy jak kupie huawei b525 bo tańszy czy nadal prędkość będę miał 100-140 mega jak na moim S7 edge? z tego co wiem to s7 edge ma lte kat. 9 a b525 tylko kat.6 czy to wystarczy ? czy trzeba dopłacić do modelu b618?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE - jaki wybrać - prosze o pomoc

Post autor: matek451 »

Na tych BTS-ach NetWorks w twojej okolicy są pozwolenia na LTE2600Orange i LTE2600T-mobile na Zabrodzkiej15. Od tego bym zaczął i sprawdził czy działa. Z niego może być LTE2600+1800.
kam912
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-06, 14:41

Re: router LTE - jaki wybrać - prosze o pomoc

Post autor: kam912 »

matek451 pisze:Na tych BTS-ach NetWorks w twojej okolicy są pozwolenia na LTE2600Orange i LTE2600T-mobile na Zabrodzkiej15. Od tego bym zaczął i sprawdził czy działa. Z niego może być LTE2600+1800.
nie znam się, coś poszperałem w jakiś apkach i wydaję mi się że mam ten lte 2600 w 1 lokalizacji, poza tym wyświetla mi się na telefonie lte+, prędkość na karcie tmobile 100-140 mb, na karcie playa słabiej 60-100 mega, ponawiam pytanie jaki router wybrać bo chcę kupić na dniach i mieć problem z głowy, jak pisałem rozważam huawei b525 albo huawei b618, ewentualnie jeszcze netgear ac180s?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE - jaki wybrać - prosze o pomoc

Post autor: matek451 »

Sprawdzałeś parametry sygnału LTE i dane BTS-a za pomocą aplikacji Network Cell info? Z S7 działa tez chyba Netmonitor, trzeba sprawdzić jakie pasma są agregowane na nim. Kupujesz stacjonarny Huawei z LTE-A, b618 , B525 czy nawet E5186.one działają z programami, które pozwolą wymusić konkretne pasma LTE i agregacje w T-Mobile i w Play. O ile oczywiście będziesz w ich zasięgu a parametry sygnału będą w domu prawidłowe.Bez ich znajomości sam zakup sprzętu nie gwarantuje ze wszystko będzie OK. To technologia radiowa.
ODPOWIEDZ