Internet w rudce gołębskiej

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cinek225
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-08-07, 23:01

Internet w rudce gołębskiej

Post autor: cinek225 »

Witajcie planuje kupic dom w miejscowosci Rudka Gołębska woj. Lubelskie i teraz pytanie jaki internet/telewizja? Teraz mieszkam w lublinie mam UPC 250mb i jest pieeeeknie a czy na wsi bede mial chociaz namiastke tej predkosci zeby chociaz gry typu CS combat arms darkorbit gta5 smigaly bez lagow i zeby strony yt fb google itp ladowaly sie natychmiastowo buforowanie filmow zeby nie trwalo dlugo zeby film lecian na bierzaco. Nie mialem styczosci ze wsia dlatego sie tego obawiam a z internetem zyje od dziecka wiec musi byc dobbry poniewaz jestem graczem czyt. nolife :) czy da sie w tamtej wsi ogarnac jakis internet ktory pozwoli mi na dogodne zywanie go i zeby ciagne nie tracil zasiegu?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet w rudce gołębskiej

Post autor: matek451 »

Wyboru właściwie nie masz wielkiego. Zacząć musisz od testów na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info i speedtestów. NCI pokaze parametry sygnału i dane BTS_a. W Rudce możesz liczyć na LTE800 w Orange i T-Mobile z BTS-a Samoklęski. Test na zewnątrz u siebie i pod BTS-em na swoim kierunku. Do testu karta darmowa T-Mobile z 20GB i Orange głosowa za 5 zł , przy rejestracji podajesz dane adresowe i w zamian masz 100GB. U tych operatorów abonament to za 79,99 w T-Mobile internet bez limitu ze sprzętem B525. W Orange dla indywidualnych Internet LTE dla domu 150+60GB i noce poza limitem za 59,90 a ze sprzętu MF286 w nim za 0 zł. Dla Firm limit wynosi 500+60GB, sprzęt taki sam. Oczywiście do routerów skuteczna antena na 800MHz( dobór po testach). Druga opcja to Plus, tu tez najpierw test na telefonie i karcie Plusa. Zasięg z BTS-a LTE1800Aero2 w Kamionce. w Plusie abonament najlepiej ze SmartDom. sprzęt na raty, minimum to B315 za 24x15=360 zł. Do tego na pewno antena Dual LTE1800MHz np. z Cybertecha. Ale w Plusie nie ma zdefiniowanego limitu na LTE i działa FUP. prędkość moze być ograniczona nawet do 32Kb/s . Operator gwarantuje limit podstawowy, powyżej niego to loteria, FUP działa wg. reguł znanych tylko operatorowi.
ODPOWIEDZ